Úvod    Stolní hokej    Český pohár


Asociace    Odkazy    Diskuze    English   


Starší zprávy z titulní stránky

  Další turnaje
13. května: poslední turnaj ČP 2022/2023 proběhne v Plzni

27. - 28. května: MR v Němčicích u Litomyšle

16. - 18. června: MS v Bryne (Norsko)


  Czech Open vyhrála světová jednička Rainers Kalninš z Lotyšska.
92 hráčů ze 14 států zavítalo 22. dubna do Prahy na Czech Open 2023. Zvítězil Rainers Kalninš z Lotyšska, první hráč světového žebříčku. Druhý byl Patrik Petr a třetí Hugo Lönnqvist ze Švédska.

Výsledky turnaje.
Průběžné pořadí ČP


  Czech Open ve stolním hokeji Stiga
22. duben bude svátkem stolního hokeje v Česku. V Praze se totiž uskuteční Czech Open, turnaj nejvyšší kategorie Světové ligy.

Na turnaji se představí aktuálně nejlepší hráč světového žebříčku Rainers Kalninš z Lotyšska. Přihlášen je také obhájce z minulého roku Raivis Miglinieks rovněž z Lotyšska. Zaregistrována je i 4. nejlepší žena na světovém žebříčku: Darja Hrustaljova z Estonska. Na turnaji je též očekáván zástupce klasické švédské školy stolního hokeje Göran Lönnqvist, který své první turnaje odehrál již v roce 1982. Očekáváno je 100 hráčů ze 14 států světa.

Czech Open je předposledním turnajem aktuální sezóny Světové ligy. Hodně tak napoví o celkovém vítězi tohoto seriálu turnajů. Průběžně jsou ve vedení dva čeští hráči: Patrik Petr a Michal Kobrle. Favoritem na celkové vítězství je ale světová jednička Kalninš z Lotyšska a právě v Praze může pro svůj triumf učinit rozhodující krok. Do celkového hodnocení Světové ligy může promluvit i třetí český hráč Martin Maděra. Právě jemu se totiž povedl proti světové jedničce Kalninšovi na loňském mistrovství Evropy famózní obrat ve čtvrtfinále play-off z 0:3 na zápasy k celkové výhře 4:3.

Na Czech Open si může zahrát kdokoliv: mistr světa i začátečník. Po základních skupinách jsou hráči rozděleni podle výsledků do finálových skupin, kde si zahrají se sobě výkonnostně podobnými soupeři. Každý účastník si zahraje minimálně 28 zápasů. Přijďte si zahrát! Pro diváky je vstup zdarma.

Informace pro milovníky statistik: na loňském ročníku Czech Open bylo odehráno celkem 1 515 zápasů. Bylo vstřeleno celkem 8 750 branek, to je průměrně 5,77 gólu na zápas. Každý zápas trvá 5 minut. Hrálo se souběžně na 40 hokejích. Každou minutou tak průměrně padlo 46 gólů! To na hokeji těžko zažijete někde jinde!

Informace o turnaji Czech Open 2023


Michal Kobrle V Třinci zvítězil Michal Kobrle
Osmý turnaj sezóny Českého poháru se uskutečnil v Třinci. Zvítězil Michal Kobrle před Patrikem Petrem a Kryštofem Heroldem.

Výsledky turnaje.
Průběžné pořadí ČP


Patrik Petr V Turnově znovu kraloval Patrik Petr
Další zastávka Českého poháru byla opět v Turnově. Stejně jako minule zvítězil Patrik Petr. Druhé místo bral Jakub Sládek a třetí skončil Jiří Chylík.

Výsledky turnaje.
Průběžné pořadí ČP


Patrik Petr V Turnově zvítězil Patrik Petr
Další turnaj sezóny Českého poháru proběhl v Turnově. Zvítězil Patrik Petr před Michalem Kobrlem a Jakubem Matýskem. (ano, pořadí totožné jako na minulém turnaji; tentokrát byl ale jiný finálový zápas: rozhodující zápas série skončil výhrou 9:8 v prodloužení ..)

Výsledky turnaje.
Průběžné pořadí ČP


Patrik Petr V Plzni vyhrál Patrik Petr
Pátý turnaj sezóny Českého poháru byl odehrán v Plzni. Zvítězil Patrik Petr před Michalem Kobrlem a Jakubem Matýskem.

Výsledky turnaje.
Průběžné pořadí ČP


Michal Kobrle Teplýšovice patřily Kobrlemu
Čtvrtý turnaj sezóny Českého poháru proběhl v tradiční destinaci stolního hokeje v Teplýšovicích. Zvítězil Michal Kobrle před Kryštofem Heroldem a Patrikem Petrem.

Výsledky turnaje.


Jiří Chylík V Chebu vyhrál Jiří Chylík
Třetí turnaj sezóny Českého poháru byl odehrán v Chebu. Zvítězil Jiří Chylík před Patrikem Petrem a Michalem Kobrlem.

Výsledky turnaje.


  Nový vítěz turnaje ČP: Jan Sládek
Druhý turnaj sezóny Českého poháru proběhl v Hájích u Příbrami. Zvítězil Jan Sládek, který se stal dalším hráčem, který dokázal vyhrát turnaj ČP. Druhé místo získal Patrik Petr a třetí byl Martin Maděra.

Výsledky turnaje.


Michal Kobrle 1. turnaj sezóny vyhrál Michal Kobrle
Kladno hostilo první turnaje nové sezóny Českého poháru. Mezi 45 účastníky zvítězil Michal Kobrle před Zdeňkem Matouškem a Patrikem Petrem.

Výsledky turnaje.


Martin Maděra Martin Maděra o ME 2022
Rozhovor s Martinem Maděrou, 4. nejlepším hráčem ME 2022, připravil Kryštof Herold.


Výsledky ME 2022
České medaile: národní tým: 3. místo, národní tým veteránů: 3. místo, Pavel Plešák: 1. místo superveteráni, Václav Pikl: 3. místo superveteráni.

V kategorii jednotlivců získal Martin Maděra 4. místo.


MR 2022
Výsledky MR: jednotlivci, junioři, veteráni, ženy, U13, 55+, družstva


  Czech Open vyhrál Raivis Miglinieks (LAT)

V Praze proběhl poslední turnaj letošní sezóny Českého poháru. Zároveň šlo o největší turnaj sezóny, Czech Open zařazené do Světové ligy. Do Prahy přijelo 77 hráčů z 10 států. Zvítězil nejvýše nasazený Raivis Miglinieks z Lotyšska. Ve finále porazil Patrika Petra. Třetí místo získal Zdeněk Matoušek ml..

Výsledky turnaje.


  V Třinci tentokrát zvítězil Lukáš Turoň

V Třinci proběhl další turnaj sezóny Českého poháru. Po minulém druhém místě tentokrát již na domácí půdě zvítězil Lukáš Turoň. Ve finále vrátil porážku z minule Michalu Kobrlemu. Třetí místo získal Jiří Chylík.

Výsledky turnaje.


Michal Kobrle V Třinci vyhrál Michal Kobrle

Další turnaj letošní sezóny Českého poháru proběhl v Třinci. Zvítězil Michal Kobrle před Lukášem Turoněm a Patrikem Petrem.

Výsledky turnaje.


Jiří Chylík Jiří Chylík zvítězil v Pelhřimově

Sedmý turnaj série Českého poháru 2021/2022 přilákal do Pelhřimova 46 hráčů. Zvítězil Jiří Chylík, 2. místo vybojoval Michal Kobrle, 3. skončil Patrik Petr.

Výsledky turnaje.


Michal Kobrle Michal Kobrle vyhrál v Plzni

Šestý turnaj Českého poháru 2021/2022 proběhl v Plzni, kam přijelo 41 hráčů. Zvítězil Michal Kobrle, ve finále porazil Martina Maděru. Třetí místo získal Jiří Chylík.

Výsledky turnaje.


  Jakub Matýsek poprvé kraluje

První turnaj Českého poháru v roce 2022 proběhl v Plzni za účasti 42 hráčů. Své první vítězství na turnaji ČP získal nejlepší český junior Jakub Matýsek. Ve finále porazil Michala Kobrleho. Třetí byl Martin Maděra.
Výsledky turnaje.


Pavel Plešák Pavel Plešák vyhrál po 17 sezonách další turnaj ČP

Další turnaj sezóny Českého poháru se konal v Pelhřimově. Nad síly všech ostatních soupeřů byl tentokrát Pavel Plešák. Tentokrát nejde o nového vítěze turnajů ČP jako v posledních dvou případech. Pavel totiž vyhrál svůj celkově 43. turnaj. Poslední vítězství slavil v sezóně 2004/2005.
Poraženým finalistou byl v Pelhřimově Jakub Matýsek, aktuálně nejlepší český junior (zajímavostí je, že když vyhrál Pavel svůj předchozí turnaj ČP, nebyl ještě Jakub na světě). Třetí místo získal Jiří Chylík.
Výsledky turnaje.


Michal Kobrle Michal Kobrle: další nový vítěz turnajů ČP

Třetí turnaj sezóny Českého poháru proběhl na Kladně. Podobně jako v Němčicích minule zvítězil hráč, který dosud žádný turnaj ČP nevyhrál: Michal Kobrle. Druhý byl Zdeněk Matoušek ml. a třetí Patrik Petr.

Výsledky turnaje.


Martin Maděra V Němčicích nový vítěz turnajů ČP: Martin Maděra

Na druhém turnaji sezóny Českého poháru se rozšířila skupina hráčů, kteří někdy v historii dokázali vyhrát turnaj ČP. Mezi 35 účastníky totiž vyhrál Martin Maděra svůj první turnaj série ČP. Druhé místo získal Michal Kobrle a třetí Kryštof Lebl.

Výsledky turnaje.


Patrik Petr První kolo ČP vyhrál Patrik Petr

Ve Struhařově u Benešova byl po dlouhé době odehrán turnaj Českého poháru. Mezi 42 hráči vyhrál Patrik Petr před Michalem Kobrlem a Leošem Hvižděm.

Výsledky turnaje.

MR 2021
Výsledky MR: jednotlivci, junioři, veteráni, ženy, U13, 55+, družstva


MR 2021
Mistrovství České republiky 2021 proběhne 4. a 5. září v Pelhřimově.


Dva turnaje Českého poháru zrušeny!
Celosvětová epidemie spojená s koronavirem Covid-19 zapříčinila zrušení turnaje Českého poháru plánovaného na 28. března v Němčicích u Litomyšle a také letošního turnaje Světové ligy Czech Open.


Zdeněk Matoušek V Plzni vyhrál Zdeněk Matoušek

V Plzni odehrálo další turnaj Českého poháru 58 hráčů. Zvítězil Zdeněk Matoušek ml. před Leošem Hvižděm a Michalem Hvižděm.

Výsledky turnaje.


Leoš Hvižď I v Chebu vyhrál Leoš Hvižď

V Chebu proběhl další turnaj Českého poháru. Na západ Republiky přijelo 61 hráčů. Vyhrál opět Leoš Hvižď opět před Martinem Maděrou. Třetí byl tentokrát Jiří Chylík.

Výsledky turnaje.


Leoš Hvižď V Plzni vyhrál Leoš Hvižď

První turnaj Českého poháru v roce 2020 proběhl v Plzni za účasti 66 hráčů. Zvítězil Leoš Hvižď před Martinem Maděrou a Michalem Kobrlem.

Výsledky turnaje.


Zdeněk Matoušek I v Teplýšovicích nejlepším Zdeněk Matoušek

Poslední letošní turnaj Českého poháru se uskutečnil v Teplýšovicích. Síly změřilo 58 hráčů. Zvítězil Zdeněk Matoušek ml. před Michalem Kobrlem a Filipem Hamáčkem.

Výsledky turnaje.


Zdeněk Matoušek V Kladně znovu zvítězil Zdeněk Matoušek

Další turnaj Českého poháru proběhl na Kladně. Účastnilo se 66 hráčů. Vyhrál Zdeněk Matoušek ml. před Leošem Hvižděm a Martinem Maděrou.

Výsledky turnaje.


Zdeněk Matoušek V Praze opět zvítězil Zdeněk Matoušek

Třetí turnaj Českého poháru se uskutečnil v Praze. Přijelo 63 hráčů. Vyhrál Zdeněk Matoušek ml. před Honzou Sládkem a Michalem Kobrlem.

Výsledky turnaje.


Leoš Hvižď Leoš Hvižď vyhrál ve Slovinsku
Leoš Hvižď zvítězil na turnaji Světové ligy Slovenia Open. Na druhém místě skončil Martin Maděra a úspěch klubu THC Stiga-Game Příbram podtrhl třetím místem Honza Sládek. Domácí obhájce vítězství Anze Bozic skončil až na 4. místě.

Zdeněk Matoušek V Pelhřimově nejlepším Zdeněk Matoušek

Druhý turnaj sezóny proběhl v Pelhřimově za účasti 53 hráčů. Zvítězil Zdeněk Matoušek ml. před Martinem Maděrou a Leošem Hvižděm.

Výsledky turnaje.


Pavel Plešák Pavel Plešák vyhrál ve Švýcarsku
Pavel Plešák obhájil první místo ve Švýcarsku na turnaji Světové ligy. Loňský finalista Bjarne Axelsen skončil až na třetím místě. Finále s Pavlem hrál Martin Ženíšek. Až na 4. místě skončil nejlépší hráč z Lotyšska a vítěz základní části Andrejs Kuzněcovs.

Leoš Hvižď Nová sezóna ČP začala v Teplýšovicích

Prvního turnaje Českého poháru 2019/2020 se zúčastnilo celkem 57 hráčů. V Teplýšovicích zvítězil Leoš Hvižď. Ve finále porazil Michala Boštíka. Bronz získal Martin Maděra.

Výsledky turnaje.


Mistrovství světa 2019
Mistrem světa se v Minsku stal Maxim Borisov (RUS), druhý skončil Anton Umanskyy (UKR) a třetí Arseniy Stolyarov (RUS). Nejlepším reprezentantem ČR byl 25. Patrik Petr.
Reprezentační družstvo skončilo osmé.
V kategorii hráčů nad 50 let získal Pavel Plešák bronz.

Jiří Chylík V Plzni proběhlo mistrovství ČR
V hlavní kategorii zvítězil Jiří Chylík, na druhém místě skončil obhájce titulu Zdeněk Matoušek ml. a souboj o třetí místo vyhrál Leoš Hvižď ml.

Mezi týmy slavila Žabka Praha, stříbrné medaile vybojoval tým Gladiators Plzeň "A", bronz získal tým THC Stiga-Game Příbram "A".

Mistryní republiky se stala Iva Fochlerová, když ve finále porazila Anitu Grimovou. Třetí skončila Hana Marešová.

Nejlepším juniorem byl Jakub Matýsek, druhé místo získal Alexandr Mačynský a třetí skončil Vojtěch Bernát.

Vítězem mezi veterány se stal Jan Dryák, který v opakování loňského finále porazil Davida Šmída. Třetí skončil Pavel Plešák.

Nejlepším hráčem v kategorii do 13 let byl Vít Perkner, na druhém místě skončil Štěpán Krejzlík a třetí místo získal Jonáš Perkner.

Vítězem kategorie nad 50 let se stal Václav Pikl, druhý skončil Petr Turoň a třetí Josef Kůrka.


Zdeněk Matoušek Český pohár 2018/2019 skončil

Czech Open bylo závěrečným turnajem Českého poháru 2018/2019. Celkovým vítězem se stal Zdeněk Matoušek ml., na druhém místě se umístil Michal Kobrle a třetí skončil Jiří Chylík. Kompletní pořadí.
Alespoň jednoho turnaje se ve skončené sezóně zúčastnilo 179 hráčů. Všem za účast děkujeme a budeme se těšit na zahranou i v příští sezóně, která bude zahájena v září tradičně v Teplýšovicích.

V hodnocení nováčků Českého poháru letos zvítězil Michal Blažek před Radkem Hrnčířem a Kateřinou Šurýnovou. Kompletní pořadí nováčků.

Český pohár juniorů vyhrál Jakub Matýsek před Tomášem Růžičkou a Alexandrem Mačynským. Kompletní pořadí juniorů.

Nejlepší hráčkou skončené sezóny se stala Anita Grimová, druhá skončila Kateřina Šurýnová a třetí místo patří Kateřině Stařecké. Kompletní pořadí žen.

Mezi veterány zvítězil Pavel Plešák před Danem Matýskem a Václavem Piklem. Kompletní pořadí veteránů.

V hodnocení klubů zvítězil klub HCS Žabka Praha, na druhém místě skončil klub THC Stiga-Game Příbram a třetí Big Band. Kompletní pořadí klubů.


Roni Nuttunen Czech Open pro Roni Nuttunena
V Plzni proběhlo Czech Open za účasti hráčů z 12 států. Zvítězil dvojnásobný mistr světa Roni Nuttunen z Finska. Druhý skončil Arseniy Stolyarov z Ruska. Třetí místo získal vítěz Českého poháru 2018/2019 Zdeněk Matoušek ml..

Celkové pořadí, výsledky.


Odešel Eda Nechvátal
S lítostí oznamujeme, že v neděli 21. dubna ve věku 71 let opustil řady stolních hokejistů Eda Nechvátal - hráč, který stál u úplných začátků Stiga hokeje v Turnově.


Zdeněk Matoušek V Němčicích u Litomyšle vyhrál Zdeněk Matoušek ml.

Předposlední turnaj Českého poháru 2018/2019 proběhl v Němčicích u Litomyšle. Mezi 60 hráči zvítězil Zdeněk Matoušek ml.. Druhé místo bral Martin Maděra a třetí Michal Kobrle.

Výsledky turnaje.


Zdeněk Matoušek V Chebu zvítězil Zdeněk Matoušek ml.

Na turnaji v Chebu triumfoval po krátké přestávce opět Zdeněk Matoušek ml.. Ve finále porazil Jiřího Chylíka. Bronz bral Michal Kobrle. Turnaje se zúčastnilo 53 hráčů.

Výsledky turnaje.


Jiří Chylík V Brně slavil své první vítězství Jiří Chylík

Na turnaj Českého poháru přijelo do Brna 68 hráčů. A stali se svědky historické události: série ČP poznala nového hráče, který dokázal vyhrát jeden z turnajů. Vítězem se totiž stal Jiří Chylík. Ve finále porazil Michala Kobrleho. Třetí skončil Zdeněk Matoušek ml..

Výsledky turnaje.


Zdeněk Matoušek Na Kladně nejlepší Zdeněk Matoušek ml.

Na první turnaj Českého poháru v roce 2019 se na Kladno sjelo 62 hráčů. Vyhrál Zdeněk Matoušek ml. před Jiřím Chylíkem a Martinem Maděrou.

Výsledky turnaje.


Jan Dryák V Praze vyhrál Honza Dryák

Poslední turnaj roku Českého poháru v roce 2018 proběhl v Praze při účasti 68 hráčů. Zvítězil Honza Dryák před Leošem Hvižděm a Michalem Kobrlem.

Výsledky turnaje.


Riga Cup 2018
Patrik Petr dosáhl v Rize na jeden z nejlepších výsledků českých hráčů na turnajích Světové ligy. Ve vynikající konkurenci obsadil konečné čtvrté místo, když v osmifinále vyřadil současnou světovou jedničku Maxima Borisova. Gratulujeme!

Vítězem turnaje se stal Arseniy Stolyarov (RUS), druhý skončil Edgars Caics (LAT) a třetí Nikita Zholobov (RUS).


Zdeněk Matoušek Znovu v Pelhřimově a znovu nejlepší Zdeněk Matoušek

Také čtvrtý turnaj Českého poháru proběhl v Pelhřimově. Tentokrát přijelo 60 hráčů. Zvítězil Zdeněk Matoušek ml. před Honzou Sládkem a Leošem Hvižděm ml..
Pro Honzu Sládka jde o první medaili z turnajů Českého poháru. Gratulujeme!

Výsledky turnaje.


Zdeněk Matoušek Také v Pelhřimově nejlepší Zdeněk Matoušek

Třetí turnaj Českého poháru proběhl v Pelhřimově za účasti 56 hráčů. Zvítězil Zdeněk Matoušek ml. před Stanislavem Krausem a Martinem Maděrou.

Výsledky turnaje.


Zdeněk Matoušek I v Praze vyhrál Zdeněk Matoušek

Na druhý turnaj Českého poháru přijelo do Prahy 67 hráčů. Zvítězil Zdeněk Matoušek ml. před Honzou Dryákem a Martinem Maděrou.
Pro Martina Maděru jde o první medaili z turnajů Českého poháru.
Svého nejlepšího výsledku dosáhl i Jakub Matýsek, který se ve třinácti letech poprvé probojoval do semifinále a obsadil konečné čtvrté místo.Oběma hráčům gratulujeme!

Výsledky turnaje.


Zdeněk Matoušek Sezóna zahájena ve Struhařově

První turnaj nové sezóny Českého poháru proběhl za účasti 64 hráčů ve Struhařově u Benešova. Zvítězil Zdeněk Matoušek ml. před Leošem Hvižděm a Michalem Kobrlem.

Výsledky turnaje.


Maxim Borisov se stal mistrem Evropy.
Mistrem Evropy pro rok 2018 se ve švédské Eskilstuně stal Maxim Borisov (RUS), který tím potvrdil pozici aktuální světové jedničky. Ve finále porazil Edgarse Caicse (LAT) a oplatil mu tak rok starou porážku z finále mistrovství světa. Třetí skončil Atis Silis (LAT).

Výborného výsledku dosáhl sedmým místem Patrik Petr, do finálového play-off postupil i nakonec dvacátý Jirka Chylík. Do finálových skupin se probojoval i 40. Honza Sládek, 50. Kryštof Lebl a 52. Dan Matýsek.

Kompletní výsledky ME.

V turnaji družstev skončil výběr ČR na pátém místě. Zvítězil tým Ruska. Kompletní výsledky ME družstev.

V kategorii juniorů se na 16. místě umístil Kuba Matýsek, 19. skončil Honza Sládek. Vítězem se stal Nikita Zholobov (RUS).
Mezi veterány skončil na 23. místě Vašek Pikl, 24. je Vláďa Kraus a 29. Dan Matýsek. Zvítězil Alexey Titov (RUS). Veteráni zasáhli i do soutěže veteránských týmů, kde skončili na pěkném čtvrtém místě. Zvítězil tým Švédska.

V doplňkovém turnaji hráčů do 13 let se dařilo Kubovi Matýskovi, který skončil na druhém místě. Zvítězil Evgeniy Matantsev (UKR). Pěkného výsledku dosáhl i Vašek Pikl, když ve druhém doplňkovém turnaji hráčů nad 50 let skončil na sedmém místě. Zvítězil Janne Kokko (FIN).

Na stránkách ME 2018 naleznete výsledky i ostatních kategorií hraných bez českého zastoupení - mistryní Evropy se stala Maria Saveljeva (EST), nejlepším ženským týmem je tým Švédska a nejlepší juniorský tým má Rusko.


Mistrem ČR se pro rok 2018 stal Zdeněk Matoušek ml.
Zdeněk Matoušek Na výborně zorganizovaném mistrovství republiky nejlépe uspěl Zdeněk Matoušek ml. Nejprve v sobotu se svým týmem HCS Žabka Praha zvítězil v turnaji družstev, aby v neděli přidal druhé zlato z hlavního turnaje jednotlivců.

Mezi ženami získala titul Markéta Jindrová, juniorským mistrem republiky se stal Honza Sládek a v kategorii veteránů zvítězil David Šmíd.

Kompletní výsledky hlavního turnaje jednotlivců, turnaje družstev, kategorie veteránů a společného turnaje juniorů a žen.


Mistrovství České republiky 2018
Domácí sezóna bude první červnový víkend zakončena v Chebu mistrovstvím ČR. Informace o místě konání a časovém plánu najdete na stránkách pořadatelského klubu SHC Cheb. K nahlédnutí jsou i seznamy přihlášených hráčů a družstev.


V Příbrami vyhrál Michal Hvižď
Michal Hvižď Poslední turnaj Českého poháru 2017/2018 proběhl v Příbrami za účasti 63 hráčů. Zvítězil Michal Hvižď, ve finále porazil Kryštofa Lebla. Třetí byl Zdeněk Matoušek ml..

Výsledky turnaje.

Příbramským turnajem skončil Český pohár 2017/2018. Celkovým vítězem se stal Michal Hvižď, na druhém místě se umístil Zdeněk Matoušek ml. a třetí skončil Leoš Hvižď. Kompletní pořadí. Alespoň jednoho turnaje se ve skončené sezóně zúčastnilo 143 hráčů, všem za účast děkujeme a budeme se těšit na zahranou i v sezóně 2018/2019, která bude zahájena 22. září v Teplýšovicích.

Ve velké konkurenci nováčků Českého poháru celkově zvítězil Matyáš Klazar před Antonínem Luxem a Jonášem Perknerem. Kompletní pořadí nováčků.

Český pohár juniorů vyhrál Jakub Matýsek před Honzou Sládkem a Tomášem Růžičkou. Kompletní pořadí juniorů.

Nejlepší hráčkou skončené sezóny se stala Anita Grimová, druhá skončila Hana Marešová a třetí místo patří Ivě Maškové. Kompletní pořadí žen.

Mezi veterány zvítězil Pavel Plešák před Danem Matýskem a Václavem Piklem. Kompletní pořadí veteránů.

V hodnocení klubů zvítězil klub THC Stiga Elites, na druhém místě skončila HCS Žabka Praha a třetí THC Stiga-Game Příbram. Kompletní pořadí klubů.


Czech Open pro Patrika Petra
Patrik Petr Czech Open 2018 proběhlo v Praze za účasti 103 hráčů. Zvítězil Patrik Petr, když ve finále porazil Zdeňka Matouška ml.. Třetí místo získal Michal Hvižď.

Výsledky turnaje.

Na YouTube kanálu ČASG najdete záznam několika zápasů z Czech Open. Zde se můžete podívat na souboj Mykhaylo Shalomayev - Jakub Sládek.


V Pelhřimově jak v Plzni
Zdeněk Matoušek Sedmý turnaj Českého poháru si ponechal shodné obsazení stupňů vítězů jako předchozí turnaj. V Pelhřimově tedy: 1. Zdeněk Matoušek ml., 2. Michal Hvižď, 3. Leoš Hvižď.

Výsledky turnaje.


Změna: Zdeněk Matoušek ml. vyhrál v Plzni
Zdeněk Matoušek Šestý turnaj aktuální sezóny Českého poháru pro sebe získal Zdeněk Matoušek ml.. Ve finále zdolal Michala Hviždě, čímž ukončil jeho sérii vyhraných turnajů. Třetí skončil Leoš Hvižď.

Výsledky turnaje.

Na nový YouTube kanál ČASG bylo vloženo několik videí z turnaje. Například i poslední zápas finálové série.


Michal Hvižď opět znovu!
Michal Hvižď I pátý turnaj letošní sezóny Českého poháru vyhrál Michal Hvižď. Tentokrát v Plzni za účasti 56 hráčů. Druhé místo získal Zdeněk Matoušek ml.. Třetí skončil Leoš Hvižď.

Výsledky turnaje.


Michal Hvižď znovu!
Michal Hvižď I čtvrtý turnaj letošní sezóny Českého poháru vyhrál Michal Hvižď. Tentokrát v Praze za účasti 60 hráčů. Druhé místo získal Lukáš Turoň. Třetí místo do třetice za sebou získal Zdeněk Matoušek ml..

Výsledky turnaje.


Také v Němčicích vyhrál Michal Hvižď
Michal Hvižď Do třetice všeho vítězného. Rovněž třetí turnaj sezóny vyhrál Michal Hvižď. Druhý byl tentokrát Patrik Petr. Třetí místo bral Zdeněk Matoušek ml.. Turnaje v Němčicích u Litomyšle se zúčastnílo 53 hráčů.

Výsledky turnaje.


V Pelhřimově opět vítězí Michal Hvižď
Michal Hvižď Také druhý turnaj nové sezóny pro sebe získal Michal Hvižď. Na druhém místě stanul Kryštof Lebl. Třetí pak Zdeněk Matoušek ml.. Turnaje se zúčastnílo 55 hráčů.

Výsledky turnaje.


Český pohár 2017/2018 zahájen!
Michal Hvižď První turnaj nové sezóny proběhl za účasti 62 hráčů v Teplýšovicích. Zvítězil Michal Hvižď před Zdeňkem Matouškem ml. a Leošem Hvižděm.

Výsledky turnaje.


Edgars Caics se stal mistrem světa
Edgars Caics (LAT) - vítěz letošního Czech Open - se v Liberci stal mistrem světa a zároveň i novou světovou jedničkou. Ve finále porazil dosavadního prvního hráče světa Maxima Borisova (RUS). Třetí místo vybojoval Oscar Henriksson (SWE). Nejlepším domácím hráčem byl 12. Patrik Petr.

Kompletní výsledky hlavního turnaje MS.


Stříbrný tým
Po 16 letech získalo české družstvo na domácím MS opět stříbné medaile! Vyhrálo Rusko, bronz brala Ukrajina.
Kompletní výsledky


MS v Liberci
Mistrovství světa právě probíhá v Liberci
Live výsledky
LIVE STREAM

V pátek bylo rozděleno celkem 6 sad medailí. Česká reprezentace získala bronz v kategorii veteránských týmů. V soutěži juniorských týmů jsme získali 4. místo. Mezi ženskými týmy pak 5. místo.

V turnaji juniorů získal Michale Kobrle 5. místo.
Mezi veterány byl nejúspěšnější český reprezentant Jan Dryák také na 5. místě.
V turnaji žen získala Iva Mašková 18. místo.

V sobotu proběhnou základní skupiny hlavní kategorie jednotlivců a celá soutěž družstev.


MR v Příbrami
Mistrem Republiky se pro rok 2017 stal Lukáš Turoň, druhý skončil Honza Dryák a třetí Leoš Hvižď ml. Kompletní výsledky turnaje jednotlivců.
Turnaj družstev vyhrál tým THC Stiga Elites, který ve finále porazil tým THC Stiga-Game Příbram. Třetí skončil tým HCS Žabka Praha. Výsledky turnaje družstev.
Turnaj veteránů vyhrál Pavel Plešák před Davidem Šmídem a Danem Matýskem. Výsledky turnaje veteránů.
Turnaj juniorů vyhrál Michal Kobrle před Honzou Sládkem a Kubou Matýskem. Mezi ženami zvítězila Vlasta Gobyová před Hanou Marešovou a Ivou Maškovou. Výsledky turnaje juniorů a žen.


V Milovicích vyhrál Zdeněk Matoušek ml.
Zdeněk Matoušek Poslední turnaje Českého poháru 2016/2017 proběhl v Milovicích. Zvítězil Zdeněk Matoušek ml. před Patrikem Petrem a Petrem Tmějem.
Kompletní výsledky.

Celkovým vítězem Českého poháru se stal Zdeněk Matoušek ml., druhý skončil Patrik Petr a třetí Michal Kobrle.
Kompletní pořadí Českého poháru 2016/2017

Ve vedlejších kategoriích Českého poháru uspěli:
Nováčci: 1. Jiří Zapletal, 2. Miroslava Horáková, 3. David Kalný.
Ženy: 1. Hana Marešová, 2. Iva Mašková, 3. Miroslava Horáková.
Junioři: 1. Michal Kobrle, 2. Honza Sládek, 3. Jakub Matýsek.
Veteráni: 1. Honza Dryák, 2. Pavel Plešák, 3. Daniel Matýsek.
Kluby: 1. THC Stiga Elites, 2. HCS Žabka Praha, 3. Big Band.


Czech Open pro Caicse!
V Praze proběhlo letošní Czech Open. Za účasti 119 hráčů ze 13 států zvítězil Edgars Caics z Lotyšska. Druhé místo získal Yevhen Levdansky z Ukrajiny. Třetí byl Kristaps Sandis Lagzdins z Lotyšska.

Kompletní výsledky.


V Příbrami zvítězil Patrik Petr
Patrik Petr V Příbrami se uskutečnil další turnaj Českého poháru 2016/2017. Zvítězil Patrik Petr před Zdeňkem Matouškem ml. a Kryštofem Leblem.

Kompletní výsledky.


Pelhřimov patřil Lukáši Turoňovi
Na dalším turnaji Českého poháru 2016/2017 zvítězil Lukáš Turoň. Druhé místo bral v Pelhřimově Zdeněk Matoušek ml. Třetí skončil Michal Hvižď.

Kompletní výsledky.


V Chebu vyhrál Michal Hvižď
V Chebu vyhrál Michal Hvižď před Kryštofem Leblem a Zdeňkem Matouškem ml.

Kompletní výsledky.


V Brně kraloval Zdeněk Matoušek ml.
Zdeněk Matoušek První turnaj ČP v roce 2017 se uskutečnil v Brně. Do jihomoravské metropole přijelo celkem 65 hráčů. Zvítězil Zdeněk Matoušek ml. před Patrikem Petrem a Michalem Kobrlem.

Kompletní výsledky.


V Praze vyhrál Lukáš Turoň
Poslední turnaj ČP v roce 2016 proběhl v Praze za účasti 66 hráčů. Zvítězil Lukáš Turoň před domácím Zdeňkem Matouškem ml. Třetí místo získat Patrik Petr.

Kompletní výsledky.


Také v Litomyšli zvítězil Patrik Petr
Patrik Petr Třetí turnaj sezóny Českého poháru se uskutečnil v Litomyšli za účasti 56 hráčů. Zvítězil Patrik Petr, druhý byl Honza Dryák a třetí Lukáš Turoň.

Kompletní výsledky.


V Plzni zvítězil Patrik Petr
Patrik Petr V Plzni proběhl druhý turnaj sezóny Českého poháru. Zvítězil Patrik Petr. Druhý byl Zdeněk Matoušek ml. a třetí Lukáš Turoň.

Kompletní výsledky.


V Teplýšovicích vyhrál Zdeněk Matoušek ml.
Zdeněk Matoušek Na první turnaj nové sezóny se do Teplýšovic sjelo 62 hráčů. Nejlepší letní přípravu prokázal Zdeněk Matoušek ml., když ve finále porazil Lukáše Turoně. Třetí skončil Kryštof Lebl.

Kompletní výsledky.

Reportáž z Teplýšovic na blogu ČASG.


Start nové sezóny se blíží
První turnaj Českého poháru 2016/2017 se pomalu blíží - již 24. září se uskuteční turnaj v Teplýšovicích. Všichni hráči jsou srdečně zváni! Více informací o turnaji naleznete v pozvánce.


Sezóna 2015/2016

Mistrem Evropy se stal Edgars Caics (LAT)
Reportáž z ME si můžete přečíst na blogu ČASG, k nahlédnutí jsou oficiální výsledky všech kategorií.


Mistrovství Evropy 2016
Ve dnech 17. - 19. června se v estonském Tallinnu uskuteční Mistrovství Evropy. Veškeré informace naleznete na oficiálních stránkách ME. Držíme palce celé naší výpravě!


Mistrovství republiky 2016
Mistrem Republiky se pro rok 2016 stal Lukáš Turoň, druhý skončil Patrik Petr a třetí Leoš Hvižď ml. Kompletní výsledky turnaje jednotlivců.
Turnaj družstev vyhrál tým HCS Žabka Praha, který ve finále porazil tým THC Stiga Elites. Třetí skončil domácí tým THC Třinec. Výsledky turnaje družstev.
Turnaj veteránů vyhrál Jan Dryák před Davidem Šmídem a Petrem Turoněm. Výsledky turnaje veteránů.
Turnaj juniorů vyhrál Michal Kobrle před Jirkou Chylíkem a Honzou Sládkem. Mezi ženami zvítězila Aneta Pohořalá před Hanou Marešovou a Ivou Maškovou. Výsledky turnaje juniorů a žen.


Mistrovství republiky 2016
Pro účastníky je k dispozici stránka o MR 2016.


V Chebu vyhrál Patrik Petr
Patrik Petr Poslední turnaj ČP 2015/2016 proběhl v Chebu. Byl to také soubor o celkového vítěze letošního pořadí Českého poháru. A všechno vyhrál Patrik Petr. Ve finále porazil Zdeňka Matouška ml. - skončil druhý i celkově v pořadí ČP. A rovněž třetí místo v Chebu i celkově patří Filipu Hamáčkovi.

Reportáž z Chebu na blogu ČASG.

Kompletní výsledky. Celkové pořadí ČP.


Czech Open vyhrál Ahti Lampi
Ahti Lampi Ahti Lampi z Finska potvrdil, že se mu na české půdě daří. Vyhrál Czech Open 2016. Tedy ze čtyř turnajů v Česku vyhrál tři a jednou byl "až" druhý. Při letošním vítězství ztratil v play-off jen 2 zápasy (a 16 vyhrál). Celkem na turnaji odehrál 58 zápasů, z toho 48 vítězných, 5x remizoval a jen 5x prohrál.
Druhé místo získal Patrik Petr z klubu THC Stiga Elites. Třetí místo bral Zdeněk Matoušek ml. z pořádajícího klubu HCS Žabka Praha.

Celkem si v Praze zahrálo 123 hráčů ze 13 států. Kompletní výsledky. Během turnaje bylo odehráno celkem 2 505 zápasů a vstřeleno 14 765 gólů (což je 5,89 branky na zápas).

Reportáž z Czech Open na blogu ČASG.


Czech Open 2016
Přes 100 účastníků z 13 států, mezi nimi i aktuálně šestý hráč světa Ahti Lampi z Finska, perfektně připravené hokeje, spoustu zápasů, zábava, sportovní drama... i takové bude Czech open, které se již za pár dnů uskuteční v Praze! Turnaj je otevřen všem zájemcům - detailní informace o turnaji naleznete na stránkách Czech Open a také v tiskové zprávě pro média. Přijďte si také zahrát!


Yevhen Levdansky vyhrál v Milovicích
Yevhen Levdansky V Milovicích proběhlo osmé kolo Českého poháru. Zvítězil Yevhen Levdansky, když na své cestě v play-off porazil postupně všechny tři nejlepší hráče z celkového pořadí ČP. Prohrál z toho celkem jen 2 zápasy (a 9 vyhrál). Druhé místo získal Patrik Petr. Třetí skončil Zdeněk Matoušek ml.

Kompletní výsledky.


Czech Open se blíží
Největší a nejlépe obsazaný turnaj domácí sezóny se nezadržitelně blíží - 23. dubna se v Praze odehraje již čtrnáctý ročník mezinárodního turnaje Světové ligy Czech Open. Veškeré informace o turnaji naleznete na stránkách Czech Open a na turnajovém letáčku. Registrace účastníků již byla zahájena a proto prosíme všechny zájemce o účast o přihlášení.

Nejbližším turnajem Českého poháru a generálkou před Czech Open je tradiční první jarní turnaj v Milovicích. Všichni hráči jsou zváni!


I v Pelhřimově kraloval Filip Hamáček
Filip Hamáček V Pelhřimově proběhl další turnaj ČP. Vítězství zpřed dvou týdnů si zopakoval Filip Hamáček. Tentokrát v dramatické finálové sérii porazil Patrika Petra. Třetí místo bral Yevhen Levdansky.

Reportáž z Pelhřimova na blogu ČASG.

Kompletní výsledky.


Kladno patřilo Filipovi Hamáčkovi
Filip Hamáček Na kladenský turnaj ČP přijelo 55 hráčů. Zvítězil Filip Hamáček, když ve finále porazil ve třech proudlouženích Zdeňka Matouška ml. Třetí místo získal Leoš Hvižď.
Filip tak dosáhl svého prvního vítězství turnaje Českého poháru a stal se historicky 28. hráčem, kterému se podařilo vyhrát alespoň jeden turnaj ČP. Gratulujeme!

Reportáž z Kladna na blogu ČASG.

Kompletní výsledky.


Swedish Masters 2016
Na blogu ČASG najdete reportáž z turnaje Světové ligy Swedish Masters.


V Brně byl nejlepší Zdeněk Matoušek
Zdeněk Matoušek První turnaj ČP v roce 2016 proběhl v Brně za účasti 71 hráčů. Ve finále porazil Zdeněk Matoušek ml. svého oddílového kolegu Filipa Hamáčka. Třetí místo bral Patrik Petr.

Reportáž z Brna na blogu ČASG.

Kompletní výsledky.

Další kolo Českého poháru se uskuteční 20. února na Kladně. Všichni zájemci jsou srdečně zváni!


Světová liga 2015/2016
Na blogu ČASG najdete krátký popis dění na turnajích Světové ligy.

Všem přejeme pohodové vánoční svátky a vše dobré do roku 2016!


V Praze - Satalicích vyhrál opět Patrik Petr
Patrik Petr Poslední letošní turnaj Českého poháru proběhl v Praze - Satalicích za účasti 66 hráčů. Stejně jako v Litomyšli ve finále zvítězil Patrik Petr, když porazil Zdeňka Matouška ml. Třetí místo tentokrát získal vítěz B skupiny z minulého turnaje Filip Hamáček.

Reportáž ze Satalic na blogu ČASG.

Kompletní výsledky.


V Litomyšli byl nejlepší Patrik Petr
Patrik Petr Třetí turnaj Českého poháru si zahrálo 66 účastníků. Ve finále zvítězil Patrik Petr, když porazil Zdeňka Matouška ml. Třetí místo získal vítěz předchozích dvou turnajů Yevhen Levdansky.

Reportáž z Litomyšle na blogu ČASG.

Kompletní výsledky.


I v Praze - Vysočanech vyhrál Yevhen Levdansky
Yevhen Levdansky Druhý turnaj Českého poháru proběhl v Praze - Vysočanech. Mezi 67 hráči obhájil vítězství z prvního turnaje Yevhen Levdansky. Druhé místo vybojoval Zdeněk Matoušek ml., třetí místo bral Filip Hamáček.

Reportáž z Prahy na blogu ČASG.

Kompletní výsledky.


Druhý turnaj ČP bude ve Vysočanech!
Změnilo se místo konání druhého kola Českého poháru 2015/2016 - turnaj sice zůstává v Praze, ale místo Kbel proběhne ve Vysočanech! Bližší informace naleznete v pozvánce na turnaj. Všichni hráči stolního hokeje jsou zváni!


Nová sezóna odstartovala výhrou Yevhena Levdanskyho
Yevhen Levdansky Na první turnaj se sjelo do Teplýšovic celkem 60 hráčů. Zvítězil Yevhen Levdansky před Lukášem Turoněm. Lukáš bohužel musel na vlak na cestu do dalekého Třince a finále tak nemohl hrát. Třetí místo získal Patrik Petr.

Reportáž z Teplýšovic na blogu ČASG.

Kompletní výsledky.


Start nové sezóny se blíží
Již brzy bude zahájena další sezóna Českého poháru - zahajovací turnaj se uskuteční 26. září v Teplýšovicích. Sezóna bude rozehrána bez výraznějších změn, dle léta osvědčeného systému deseti turnajů a závěrečného mistrovství Republiky. Mezi pořadatelská místa se po několika letech vrací Cheb, koncem dubna bude Praha hostit Super Series turnaj Světové ligy a domácí sezóna vyvrcholí v Třinci na MR. Poprvé v historii se reprezentace vydá do Estonska, kde se uskuteční mistrovství Evropy. Již v průběhu sezóny budou probíhat přípravy na mistrovství světa, které bude v roce 2017 hostit Liberec.

Zájemci o stolní hokej jsou zváni na všechny turnaje Českého poháru - zúčastnit se může každý, bez ohledu na věk a herní zkušenosti. Těšíme se na zahranou!


Sezóna 2014/2015

Asociační soustředění juniorů a hráčů do 26 let proběhne na jihu Čech
Současný výbor ČASG po svém zvolení v březnu 2015 deklaroval jako jednu ze svých hlavních priorit práci s juniorskou hráčskou základnou a mladými hráči. Prvním konkrétním bodem a výstupem této práce má být soustředění pro juniory a hráče do 26 let pořádané v Českých Budějovicích ve dnech 17. - 20. července 2015.

Cílem soustředění je dát mladým hráčům možnost učit se jeden od druhého, proto vítáme a zveme hráče všech výkonnostních kategorií. Na programu bude nácvik konkrétních akcí, zápasy, turnaje, ale i společné posezení a další aktivity dle vzájemné dohody a počasí. V rámci soustředění bude pořádán i turnaj pro veřejnost (aktuální informace o tomto turnaji najdete v nejbližších dnech na webových stránkách BSE United).

Zahájení je plánováno na pátek 17. července v 10:00, zakončení celé akce bude v pondělí 20. července v 17:00. Akci organizuje ČASG ve spolupráci s klubem BSE United. Pokud vás nabídka zaujala, pročtěte si bližší informace a přihlašte se ideálně do 6. července.


Vítámvás Cup 2015
Turnaj Vítámvás Cup oslavil 10 let existence - více se o tomto turnaji dočtete na blogu ČASG. Vítězem jubilejního ročníku se stal Michal Hvižď, o výsledcích se dočtete na stránkách klubu BSE United.


Mistrovství světa 2015
V Petrohradu potvrdila pořadatelská země svojí současnou dominanci - Rusko získalo 7 zlatých medailí. Jediná kategorie, ve které Rusové nedokázali zvítězit, byly veteránské týmy, v nichž triumfovalo české družstvo. Druhou medailí pro ČR je bronz z individuální kategorie veteránů, o který se postaral Jan Dryák. V neoficiální kategorii MS nad 50 let pak Pavel Plešák vybojoval zlato a Miloš Ševr bronz. Česká republika převzala v Petrohradě pořadatelskou štafetu a za dva roky přivítá nejlepší hráče světa v Liberci.

Vítězem hlavního turnaje jednotlivců se stal Maxim Borisov, na stupních vítězů ho doplnili Lotyši Atis Silis a Edgars Caics. Z českých hráčů se nejlépe umístil Jan Dryák na 22. místě, hned za ním 23. Patrik Petr, dále 27. Kryštof Lebl a 32. Zdeněk Matoušek ml. Umístění ostatních hráčů ČR: 50. Miroslav Černoch, 54. Václav Pikl, 55. Filip Hamáček, 70. Martin Ženíšek, 71. Pavel Plešák a 72. David Šmíd. V hlavním turnaji startovalo celkem 108 hráčů.

Turnaj národních týmů přesvědčivě ovládl ruský tým. Překvapivým finálovým soupeřem mu byl tým Švédska - v semifinále zvítězil nad Lotyšskem, které nakonec vybojovalo proti Finsku alespoň bronz. Český tým po čtvrtfinálové prohře s Finy skončil na pátém místě.

Mistrem světa se mezi veterány stal Stanislav Lutay (RUS), Jan Dryák získal bronz, Pavel Plešák skončil šestý a David Šmíd 14. V turnaji juniorů zvítězil Michail Shashkov (RUS), Tomáš a Lukáš Kahounovi obsadili 18., respektive 19. místo. Vítězkou turnaje žen se stala Viktoria Laricheva (RUS).

V soutěži veteránských týmů zvítězil tým ČR ve složení Jan Dryák, David Šmíd, Pavel Plešák, Václav Pikl a Miloš Ševr. Na druhém místě skončil tým Švédska a na třetím místě Rusko. Český juniorský tým skončil šestý. Jak turnaj juniorských, tak i ženských družstev jednoznačně ovládl tým Ruska.

Detailní popis průběhu MS najdete na blogu ČASG.


Od pátku 12. až do neděle 14. června se v ruském Petrohradu uskuteční čtrnácté mistrovství světa. Český národní tým bude mít v Petrohradu zastoupení ve všech kategoriích s výjimkou kategorie žen a ženských družstev. Kdo tedy bude hájit české barvy?

Hlavní kategorie jednotlivců + národní tým pro hlavní soutěž družstev
V sobotu i v neděli bude za ČR bojovat desítka hráčů ve složení Černoch, Dryák, Hamáček, Lebl, Matoušek, Petr, Pikl, Plešák, Šmíd a Ženíšek. Mezi jednotlivci se na minulém MS v Norsku žádný český hráč neprosadil do osmifinále. Povede se to letos Patriku Petrovi nebo Zdeňku Matouškovi? Nebo zkušenému Honzovi Dryákovi? Překvapí někdo z dalších hráčů? A jak se povede národnímu týmu, který před dvěma lety skončil pátý? Očekávané finále soutěže družstev se patrně odehraje mezi domácími Rusy a výborně sehranými Lotyši, ale už minulý šampionát dokázal, že o překvapení nemusí být ani na MS nouze. Pokud by Češi dokázali porazit silné Švédy a Finy, pak by měli dle papírových předpokladů cestu na bronzový stupínek volnou...

Kategorie juniorů + juniorský tým
V páteční juniorské kategorii se představí Tomáš a Lukáš Kahounovi. Při své premiéře na MS se budou koncentrovat především na soutěž juniorů-jednotlivců, protože z důvodu omluvenek nebudou mít třetího člena do juniorského týmu a budou tak muset soutěž družstev odehrát v oslabení.

Kategorie veteránů + veteránský národní tým
Největší medailové naděje české výpravy se upínají na silný veteránský tým ve složení Dryák, Plešák, Šmíd a Pikl, přičemž první tři jmenovaní se pokusí o útok na medaile i v soutěži veteránů-jednotlivců, ve které Česku nominační kvóty přiřkly pouze tři místa.

Všechny kategorie můžete sledovat živě na oficiálních stránkách mistrovství - k dispozici budou online výsledky a live stream z vybraných zápasů. Na seznamu všech účastníků MS figurují jména hráčů ze 16 zemí.

Časový harmonogram je k dispozici v angličtině na stránkách MS.

Informace a fotky z MS najdete na blogu ČASG.


Mistrovství Republiky 2015
Poslední květnový víkend ukončil domácí sezónu 2014/2015 - v Praze se uskutečnilo mistrovství České republiky. V hlavní kategorii jednotlivců zvítězil Zdeněk Matoušek ml., když ve finále porazil Michala Hviždě. Třetí místo získal Patrik Petr. Kompletní výsledky turnaje jednotlivců.

Turnaj družstev přinesl finálové drama se šťastným koncem pro obhájce titulu THC Stiga Elites - finálový zápas rozhodl až dodatečný zápas kapitánů. Smutným finalistou se stal domácí klub HCS Žabka Praha, který tak při oslavě 20 let své existence získal stříbro. Třetí místo vybojoval klub Big Band. Kompletní výsledky turnaje družstev.

Vítězem turnaje juniorů se stal Jirka Chylík, když ve finále porazil Honzu Sládka, juniorský bronz bral Michal Kobrle. Výsledky juniorů.

Mezi veterány zvítězil Honza Dryák, druhé místo vybojoval Vašek Pikl a třetí skončil Pavel Plešák. Výsledky veteránů.

Mistryní Republiky se stala Aneta Jackowská, druhá skončila Iva Mašková a třetí místo patří Báře Petrové. Výsledky turnaje žen.

Mistrem Republiky v kategorii ZTP se stal Jiří Junek. Porazil Milana Zemana v dramatické sérii 4:3 na zápasy (2:1, 0:2, 1:2, 0:1, 3:2, 2:0, 3:2P).

Článek o MR na blogu ČASG.


Patrik Petr vítězem Českého poháru 2014/2015
Příbramským turnajem byl ukončen Český pohár 2014/2015. Alespoň jednoho z deseti turnajů se zúčastnilo 174 hráčů, na turnajové vítězství letos dosáhlo hned pět hráčů - nejúspěšnějším byl Zdeněk Matoušek ml. se třemi zlatými medailemi, dvakrát se radoval Patrik Petr, Lukáš Turoň a Yevhen Levdansky, mezinárodní turnaj Czech Open vyhrál Mikhail Shashkov. Celkovým vítězem Českého poháru se stal Patrik Petr, druhý skončil Zdeněk Matoušek ml. a třetí Honza Dryák.
Kompletní pořadí Českého poháru 2014/2015

Ve vedlejších kategoriích Českého poháru uspěli:
Nováčci: 1. Samuel Hána, 2. Miroslav Mareš st., 3. Pavel Komárek.
Ženy: 1. Barbora Petrová, 2. Aneta Jackowská, 3. Iva Mašková.
Junioři: 1. Jirka Chylík, 2. Honza Sládek, 3. Michal Kobrle.
Veteráni: 1. Honza Dryák, 2. David Šmíd, 3. Pavel Plešák.
Kluby: 1. HCS Žabka Praha, 2. THC Stiga Elites, 3. Big Band.

Děkujeme všem účastníkům - v září se rozeběhne další, již 26. sezóna Českého poháru a rádi vás na turnajích opět přivítáme!

Sezóna bude zakončena mistrovstvím Republiky, po kterém se ještě reprezentace vydá do Petrohradu hájit na MS barvy České republiky.


V Příbrami zvítězil Patrik Petr
Poslední turnaj ČP 2014/2015 proběhl v Příbrami. Vyhrál jej a zároveň i celý ČP Patrik Petr. Druhý na turnaji i celkem na ČP skončil Zdeněk Matoušek ml. Třetí dnes byl Michal Hvižď.
Kompletní výsledky.

Reportáž z Příbrami na blogu ČASG.


Změna místa konání turnaje ČP
Poslední kolo Českého poháru 2014/2015 se uskuteční 16. května v Příbrami! Děkujeme Michalovi Hvižďovi, který se ujal pořadatelství. Všichni jste zváni - pozvánka.

Pozor - poslední turnaj Českého poháru sezóny 2014/2015 se neuskuteční na hokejovém stadion HC Jihlava! Náhradní místo konání bude oznámeno v nejbližších dnech.


Mikhail Shashkov vyhrál Czech Open
Vítězem Czech Open se stal Mikhail Shashkov (RUS), když ve finále porazil Lukáše Turoně. Třetí skončil Andrey Voskoboynikov (RUS), který v souboji o třetí místo porazil Patrika Petra. Celkem se turnaje zúčastnilo 115 hráčů z 11 států. Kompletní výsledky.

Reportáž z Czech Open na blogu ČASG.


Czech Open 2015
Během Czech Open můžete sledovat průběžné výsledky / Czech Open live results.

Rozhovor s novým prezidentem mezinárodní federace ITHF Simonem Thomasem / interview with Simon Thomas.


Také v Milovicích vyhrál Zdeněk Matoušek ml.
Tradiční turnaj v Milovicích (dnes již 23. ročník!) se stal kořistí Zdeňka Matouška. V konkurenci 52 hráčů porazil ve finále Kryštofa Lebla. Bronz získal Patrik Petr.
Kompletní výsledky.

Reportáž z turnaje naleznete na blogu ČASG.

Další kolo Českého poháru bude součástí Světové ligy - 25. dubna se v Praze uskuteční Czech Open! Nenechte si ujít vrchol domácí sezóny a přijďte si zahrát turnaj Světové ligy! Informace o turnaji naleznete na stránkách Czech Open.

Tisková zpráva k turnaji Czech Open 2015.


V Pelhřimově vyhrál Zdeněk Matoušek ml.
První turnaj v Pelhřimově v historii Českého poháru přilákal 62 hráčů. Nejlepší byl Zdeněk Matoušek ml. Ve finále porazil 3:0 na zápasy Honzu Dryáka. Třetí místo bral Filip Hamáček.
Kompletní výsledky.


Petr Tměj šestý v Moskvě
V Moskvě o víkendu proběhl turnaj Světové ligy Moscow Open za účasti 176 hráčů. Vítězem se stal Maxim Borisov, druhý skončil Yanis Galuzo (oba RUS), třetí byl Edgars Caics (LAT). Turnaje se zúčastnili i tři naši hráči - na výborném šestém místě skončil Petr Tměj, Patrik Petr byl čtrnáctý a Láďa Tměj 37.
Světová liga pokračuje turnajem v Detroitu a poté již přijde čas Czech Open v Praze!


Na Kladně vyhrál svůj první turnaj ČP Patrik Petr
Kladenský turnaj Českého poháru přilákal 62 hráčů. Poprvé ve své kariéře zvítězil na turnaji ČP Patrik Petr. Celým play-off prošel bez ztráty jediného zápasu. Druhé místo získal Zdeněk Matoušek ml. Třetí místo získal Honza Dryák.
Kompletní výsledky.

Další turnaj se poprvé v historii Českého poháru uskuteční v Pelhřimově - všichni jste zváni!


Swedish Masters 2015
Ve švédském Malmö se uskutečnil další z velkých turnajů Světové ligy. Turnaje se zúčastnilo 121 hráčů, mezi nimi i jedenáctka našich borců. Vítězem turnaje se stal Yanis Galuzo (RUS), jeho finálovým soupeřem byl Atis Silis (LAT). O třetí místo se podělili Kevin Eriksson (FIN) a Lars Henriksson (SWE). Na výborném osmém místě se umístil Patrik Petr. Těsně za finálovým play-off skončil 18. Honza Dryák.
Umístění dalších našich hráčů: 22. David Šmíd, 23. Zdeněk Matoušek ml., 26. Kryštof Lebl, 31. Pavel Plešák, 40. Vašek Pikl, 41. Honza Sládek, 46. Zdeněk Lopaur, 59. Michal Kobrle a 60. Miloš Ševr.
Světová liga pokračuje 14. března turnaje v Moskvě.


V Brně zvítězil Yevhen Levdansky
První turnaj Českého poháru v novém kalendářním roce se uskutečnil v Brně, kam přijelo 66 hráčů. Zvítězil Yevhen Levdansky před Patrikem Petrem a Honzou Dryákem. Kompletní výsledky.


V Teplýšovicích vyhrál Zdeněk Matoušek
Další turnaj Českého poháru proběhl v Teplýšovicích u Benešova. Mezi 61 hráči byl nejlepší Zdeněk Matoušek ml. Ve finále porazil Leoše Hviždě. Třetí místo bral Lukáš Turoň. Kompletní výsledky.


Riga Cup 2014
První ze čtveřice nejprestižnějších turnajů Světové ligy 2014/2015 se uskutečnil v Rize za účasti 186 hráčů. Na turnaji se představili i dva čeští hráči - Honza Dryák a David Šmíd. Oběma se ve velké konkurenci dařilo, David skončil na 22. místě a Honza vybojoval výborné čtvrté místo. Vítězem se stal domácí Atis Silis, když ve finále zdolal Yanise Galuza (RUS). Třetí skončil Edgars Caics (LAT). Kompletní výsledky, fotogalerii a mnoho videí naleznete na stránce turnaje.


Úprava herních pravidel
V listopadu vstoupila v platnost upravená verze herních pravidel. Ve většině případů jde pouze o zlepšení formulací, nikoliv o změnu pravidel. Všem hráčům nicméně doporučujeme pročíst nová pravidla (změněné části jsou barevně označeny).


V Litomyšl zvítězil Yevhen Levdansky
Na třetí turnaj ČP 14/15 přijelo do Litomyšli 64 hráčů ze 4 států. Zvítězil Yevhen Levdansky před Lukášem Turoněm a domácím Patrikem Petrem. Kompletní výsledky.


Na domácí půdě opět vítězí Lukáš Turoň
Druhý turnaj ČP 14/15 proběhl v Českém Těšíně. Zvítězil domácí Lukáš Turoň, ve finále porazil Filipa Hamáčka. Třetí místo bral Patrik Petr. Kompletní výsledky.


Sezónu začal vítězně Lukáš Turoň
První turnaj nové sezóny vyhrál Lukáš Turoň, když ve finále porazil Patrika Petra. Třetí skončil Honza Dryák. Kompletní výsledky.


Český pohár 2014/2015 začne v Praze
První turnaj sezóny 2014/2015 se koná v Praze - nikoliv v tradičních Satalicích, ale v Kbelích! Detaily naleznete na turnajové pozvánce. Těšíme se na zahranou!


Termínová listina sezóny 2014/2015
Přinášíme předběžnou podobu termínové listiny příští sezóny.

Český pohár 2014/2015
13. září Praha
11. říjen Třinec
1. listopad Litomyšl
13. prosinec Teplýšovice
24. leden Brno
21. únor Kladno
21. březen Pelhřimov
11. duben Milovice
25. duben Czech Open - Praha
16. květen Jihlava
30. - 31. květen MR, Praha
Mezinárodní termínovka 2014/2015
19. červenec - WTHT, Lemont (USA)
30. srpen - Major, Bergen (NOR)
13. září - WTHT, Edmonton (CAN)
20. září - WTHT, Incukalns (LAT)
27. září - WTHT, Mariupol (UKR)
18. říjen - Major, Helsinki Open (FIN)
25. říjen - WTHT, Bern (SUI)
1. listopad - WTHT, Toronto (CAN)
8. listopad - WTHT, Kranj / Sevnica (SLO)
15. listopad - Major, Petrohrad (RUS)
6.-7. prosinec - SuperSeries, Riga Open (LAT)
10. leden - WTHT, Kursk (RUS)
7. únor - SuperSeries, Malmö (SWE)
14.-15. březen - SuperSeries, Moscow Cup (RUS)
28. březen - WTHT, Detroit (USA)
25. duben - SuperSeries, Czech Open, Praha
2. květen - WTHT, Kyjev (UKR)
9. květen - WTHT, Berlín (GER)
30. květen - WTHT, Montreal (CAN)
12.-14. červen - MS, Petrohrad (RUS)
Od nové sezóny se změnilo rozdělení turnajů Světové ligy – místo dvou úrovní se nově turnaje dělí do tří kategorií. Největší a nejkvalitnější turnaje sezóny patří do tzv. SuperSeries. V sezóně 14/15 půjde o čtyři turnaje, mezi které patří i Czech Open. Druhou kategorií turnajů jsou tzv. Major turnaje, kam byly zařazeny dva turnaje bývalé velké šestky (turnaje ve FIN a NOR) a turnaj v Petrohradě. Ostatní turnaje Světové ligy náleží do tzv. WTHT kategorie. Uvedené kategorie turnajů se mezi sebou budou lišit jednak odlišným bodováním a také požadavky na pořadatele. V bodování bude rozdíl mezi kategoriemi 40 bodů, tj. například vítěz turnaje SuperSeries obdrží 200 bodů, na turnaji Major tu bude 160 bodů a na WTHT turnaji jen 120 bodů. Zároveň byl změněn i výpočet pořadí Světové ligy – nově se všem hráčům budou sčítat tři nejlepší výsledky, bez ohledu na kategorii turnajů.

Pro Český pohár nedošlo k žádným změnám, novinkou tak bude jen turnaj v Pelhřimově. Těšíme se na zahranou na některém z turnajů!

Sezóna 2013/2014

Vítámvás Cup 2014
V Brně se uskutečnil již devátý ročník Vítámvás Cupu - turnaje, který nese jméno studenta Střední školy F. D. Roosevelta pro tělesně postižené Lukáše Vítámváse, který v roce 2005 podlehl svému zdravotnímu stavu. Vítězem se stal Jirka Junek
Podrobné informace najdete ve dvou reportážích na stránkách turnaje - první a druhá.


Mistrovství Evropy 2014
Mistrem Evropy pro rok 2014 se stal Maxim Borisov (RUS), když ve finále porazil Ahti Lampiho (FIN). V Rize se tak odehrálo finále ve stejném složení, jako na letošním Czech Open. Třetí skončil Alexey Zaharov (RUS) a čtvrté místo patří pravidelnému účastníkovi turnajů Českého poháru Yevhenu Levdanskymu (UKR). Umístění našich hráčů: 40. Martin Ženíšek, 49. Pavel Plešák, 57. Daniel Matýsek, 59. Honza Sládek, 69. Kryštof Lebl, 71. Jirka Chylík, 76. Míra Černoch, 84. Vašek Pikl, 86. Kryštof Herold a 94. Zdeněk Lopaour. Celkem se hlavního turnaje jednotlivců zúčastnilo 122 hráčů.

V turnaji národních týmů rozhodl finále až souboj kapitánů, po kterém se radovali domácí Lotyši, druhé místo obsadil tým Ruska a třetí skončilo Finsko. Český tým obsadil šesté místo.

Mistři Evropy ve vedlejších kategoriích: turnaj veteránů - Lars Henriksson (SWE), turnaj žen - Viktoria Laricheva (RUS), turnaj juniorů - Jan Pelkonen (FIN). Nejlepšího českého výsledku v těchto turnajích dosáhl Pavel Plešák, který mezi veterány skončil na 7. místě.

Medaile těsně unikla týmu veteránů, který podlehl v souboji o bronz Lotyšům. Z vítězství se radoval veteránský tým Ruska. Stejného výsledku dosáhl i tým juniorům, který sice ve čtvrtfinále zaskočil tým Ruska, ale nakonec také prohrál souboj o třetí místo s Lotyši. Nejlepším juniorským týmem se stal tým Ukrajiny.

V doprovodném turnaji superveteránů (nad 50 let) získal Václav Pikl stříbrnou medaili.

Kompletní výsledky, včetně bohaté fotogalerie najdete na stránkách ME.


Mistrovství Republiky 2014
Mistrem Republiky pro rok 2014 se stal Lukáš Turoň, na druhém místě skončil Zdeněk Matoušek ml. a třetí místo obsadil Patrik Petr. Kompletní výsledky turnaje jednotlivců.

Vítězem turnaje juniorů se stal Jirka Chylík, když ve finále porazil Honzu Sládka, juniorský bronz bral Pepa Malý. Výsledky juniorů.

Mezi veterány zvítězil Pavel Plešák, druhé místo vybojoval Vašek Pikl a třetí skončil Tonda Šrajer. Výsledky veteránů.

Mistryní Republiky se stala Aneta Jackowská, druhá skončila Iva Mašková a třetí místo patří Báře Petrové. Výsledky turnaje žen.


Mistrovství Republiky družstev 2014
V Jihlavě se poslední květnový den uskutečnilo mistrovství Republiky družstev. Mezi 12 týmy po šesté v řadě zvítězil tým THC Stiga Elites, když ve finále porazil tým HCS Žabka Praha. Třetí místo získal tým THC Třinec. Další pořadí: 4. Absolut Desperation, 5. Big Band, 6. APP Gladiators Plzeň, 7. BSE České Budějovice, 8. Stiga HC Benátky "A", 9. HC Stiga Kladno, 10. Nový Rychnov, 11. Stiga HC Benátky "B", 12. THC Teplýšovice. Výsledky turnaje družstev


Poslední kolo Českého poháru
V sobotu 3. května skončil v Rokycanech ročník 2013/2014 Českého poháru. Mezi 55 hráči kraloval Zdeněk Matoušek ml. Druhý byl Patrik Petr a třetí Filip Hamáček. Kompletní výsledky.

Rokycanský turnaj uzavřel Český pohár 2013/2014 - celkovým vítězem se stal Zdeněk Matoušek, druhý skončil Yevhen Levdansky a na třetím místě se umístil Patrik Petr. Celkové konečné pořadí Českého poháru.
Nejlepším nováčkem sezóny se stal Jiří Malík, druhý skončil Michal Kobrle a třetí Tomáš Dvořák. Kompletní pořadí nováčků.
Pořadí žen ovládla Aneta Jackowská před Ivou Maškovou a Bárou Petrovou. Tabulka hráček.
Nejlepším juniorem sezóny se stal Jirka Chylík, na druhém místě skončil Honza Sládek a třetí se umístil Tomáš Kahoun. Kompletní pořadí juniorů.
Mezi veterány zvítězil Honza Dryák před Pavlem Plešákem a Petrem Turoněm. Kompletní pořadí veteránů.
V hodnocení klubů zvítězil klub THC Stiga Elites před HCS Žabka Praha a třetí skončil Big Band. Kompletní pořadí klubů.
Do deseti turnajů ČP se zapojilo celkem 219 hráčů. Všem děkujeme za účast a budeme se těšit na zahranou i v příští sezóně!

Poslední domácí událostí sezóny 2013/2014 bude mistrovství Republiky, které se uskuteční první červnový víkend v Jihlavě - pozvánka na MR.


MS klubů a Czech Open
MS klubů vyhrál lotyšský klub BJC Laimite ve složení Edgars Caics, Atis Silis, Yanis Galuzo, Carl Bindekrans a Arturs Vercins. Na druhém místě skončil ruský tým AII Citrus-Art a na třetím nejlepší český tým THC Stiga Elites. Z českých týmů se do finálového play-off dostal ještě tým Žabky Praha. Kompletní výsledky MS klubů.

Czech Open vyhrál Maxim Borisov (Rusko), druhý skončil Ahti Lampi (Finsko) a třetí Atis Silis (Lotyšsko). Nejlepším domácím hráčem se stal devátý Lukáš Turoň, těsně za elitní desítkou zůstal jedenáctý Patrik Petr. Turnaje se zúčastnilo celkem 146 hráčů. Kompletní výsledky z Letovic.


MS klubů a Czech Open
Již za nedlouho se uskuteční vrchol letošní sezóny - v Letovicích se 12. dubna odehraje Mistrovství světa klubů a v neděli 13. dubna pak turnaj Světové ligy Czech Open. Veškeré informace o obou turnajích naleznete na turnajových stránkách. Již nyní je téměř jisté, že půjde o největší turnaje, jaké se kdy v České republice odehrály!

Účastníkem historického Czech Open se můžeš stát i ty - jen oproti běžným turnajům Českého poháru prosíme o registraci předem, abychom co nejlépe znali počet účastníků.
Těšíme se na zahranou v Letovicích!


Yevhen Levdansky vyhrál v Milovicích
V Milovicích se turnaje Českého poháru konají již 21 let. Dnes tam mezi 64 hráči vyhrál Yevhen Levdansky před Zdeňkem Matouškem a Patrikem Petrem.
Kompletní výsledky.
Hodnocení Českého poháru po osmi odehraných turnajích.

Další kolo Českého poháru proběhne 13. dubna v Letovicích jako Czech Open.


ME 2014 bude v Rize
Jen krátce trvalo hledání náhradního pořadatele ME - ITHF oznámila, že lotyšská federace uspořádá mistrovství Evropy 2014 v Rize! Termín zůstává nezměněn, tj. 6. - 8. června. Již byl spuštěn i oficiální web ME 2014.


Ukrajinské ME 2014 bylo zrušeno
Vzhledem k aktuální situaci, která panuje na Ukrajině, rozhodla mezinárodní federace ITHF o zrušení ME 2014, které se mělo konat v Charkově. Členské státy ITHF mají nyní možnost přihlásit se o náhradní pořadatelství, pokud se nenajde žádný zájemce, ME 2014 bude zrušeno bez náhrady.


Zdeněk Matoušek vyhrál na Kladně
Zdalipak Jarda Jágr ví, že v jeho městě byl dnes nejlepším hokejistou Zdeněk Matoušek? Vyhrál totiž další kolo ČP právě na Kladně. Mezi 69 hráči (škoda, že jich nebylo o jednoho méně :-) skončil na druhém místě Lukáš Turoň. Třetí místo bral Yevhen Levdansky.
Kompletní výsledky.

Další kolo Českého poháru proběhne 22. března v Milovicích.


Lukáš Turoň vyhrál v Plzni
Další ČP proběhl tentokrát v Plzni. Zvítězil Lukáš Turoň před Patrikem Petrem a Janem Dryákem.
Kompletní výsledky.

Další kolo Českého poháru proběhne 1. března na Kladně.


Yevhen Levdansky zvítězil v Brně
První turnaj ČP v roce 2014 vyhrál Yevhen Levdansky před Patrikem Petrem a Janem Dryákem. V Brně hrálo celkem 78 hráčů.
Kompletní výsledky.

Další kolo Českého poháru proběhne 8. února v Plzni.


Zdeněk Matoušek ml. vyhrál v Praze
Předvánoční turnaj Českého poháru se konal v Praze. Mezi 68 hráči zvítězil Zdeněk Matoušek ml. před Leošem Hvižděm a Stanislavem Krausem.
Kompletní výsledky.

Další kolo Českého poháru proběhne 18. ledna v Brně.
Přejeme hezké vánoční svátky a do roku 2014 hodně zdraví a gólů!


Lukáš Turoň vyhrál ČP v Litomyšli
Třetí turnaj Českého poháru proběhl v Litomyšli za účasti 62 hráčů. Zvítězil Lukáš Turoň před Zdeňkem Matouškem. Bronz bral opět Yevhen Levdansky.
Kompletní výsledky.

Další kolo Českého poháru proběhne (jak je v prosinci zvykem) v Praze - Satalicích.


Zdeněk Matoušek ml. vyhrál ČP v Bratislavě
Bratislava byla místem konání druhého kola Českého poháru. Mezi 70 hráči zvítězil Zdeněk Matoušek ml. Druhý byl jeho oddílový kolega Filip Hamáček. Bronz bral Yevhen Levdansky.
Kompletní výsledky.

Třetí kolo Českého poháru se uskuteční 16. listopadu v Litomyšli. Všichni hráči stolního hokeje jsou zváni!


ČP v Bratislavě
Druhé kolo Českého poháru se poprvé v historii uskuteční mimo území ČR - turnaj bude 26. října hostit Bratislava. Začátek turnaje je oproti zvyklostem posunut na 10:30 a pro lepší organizaci prosíme zájemce o účast o zaslání přihlášky na turnaj mailem - registrace není povinná, ale usnadní nám přípravy turnaje.


Lukáš Turoň vyhrál první turnaj v Petroupimi
Petroupim hostila poprvé v historii turnaj Českého poháru. Začala zde totiž sezóna 2013/2014. A zvítězil Lukáš Turoň před Michalem Hvižděm a Honzou Dryákem.
Kompletní výsledky.


Začátek nové sezóny se pomalu blíží, přinášíme proto termínovou listinu 2013/2014.
Novinkou bude turnaj v Bratislavě, mistrovství Republiky se poprvé uskuteční v Jihlavě. Czech Open se tentokráte uskuteční v Letovicích, ve spojení s mistrovstvím světa klubů. Těšíme se na viděnou na turnajích!

Český pohár 2013/2014
28. září Petroupim
26. říjen Bratislava
16. listopad Litomyšl
14. prosinec Praha
18. leden Brno
8. únor Plzeň
1. březen Kladno
22. březen Milovice
12.- 13. duben MS klubů, Czech Open - Letovice
3. květen Rokycany
31. květen - 1. červen MR, Jihlava
Mezinárodní termínovka 2013/2014
20. červenec - WTHT, Lemont (USA)
31. srpen - WTHT, Bronderslev (DEN)
7. září - WTB6, Bergen (NOR)
15. září - WTHT, Edmonton (CAN)
21. září - WTHT, Incukalns (LAT)
28. září - WTHT, Mariupol (UKR)
5. říjen - WTHT, Curych (SUI)
19. říjen - WTB6, Helsinki Open (FIN)
2. listopad - WTHT, Toronto (CAN]
9. listopad - WTHT, Kranj (SLO)
16. listopad - WTHT, Petrohrad (RUS)
7.-8. prosinec - WTB6, Riga Open (LAT)
4.-5.leden - WTB6, Malmö (SWE)
18. leden - WTHT, Las Vegas (USA)
15.-16. březen - WTB6, Moscow Cup (RUS)
22. březen - WTHT, Detroit (USA)
12.-13. duben - MS klubů + WTB6, Letovice
3. květen - WTHT, Ukrajina
10. květen - WTHT, Berlín (GER)
31. květen - WTHT, Montreal (CAN)
6. - 8. červen - ME, Charkov (UKR)

Odešel Petr Havlík
S politováním oznamujeme, že v pátek 16. srpna opustil řady stolních hokejistů Petr Havlík - hráč, kterému nikdy nešlo o výsledky, ale především o zábavu, účastník více jak 100 turnajů Českého poháru (svůj první turnaj odehrál již v roce 1992) a nadšený organizátor malých i velkých turnajů. Za vše mu tímto děkujeme a nikdy nezapomeneme.


Sezóna 2012/2013

Mistrovství světa 2013

OPEN
1. Atis Silis (LAT)
2. Edgars Caics (LAT)
3. Maxim Borisov (RUS)
17. Patrik Petr
26. Kryštof Lebl
44. Filip Hamáček
48. Daniel Matýsek
56. Martin Maděra
66. Martin Ženíšek
67. Václav Pikl
75. Miroslav Černoch
Ženy
1. Maria Miloradova (RUS)
2. Maria Yalbacheva (RUS)
3. Baiba Dace Ozolina (LAT)
10. Iva Mašková
12. Aneta Jackowská
13. Markéta Jindrová
Junioři
1. Maxim Borisov (RUS)
2. German Fokin (RUS)
3. Kevin Eriksson (FIN)
13. Martin Maděra
15. Jan Sládek
16. Michal Boštík
Veteráni
1. Alexey Titov (RUS)
2. Lars Henriksson (SWE)
3. Joakim Lundin (SWE)
4. Daniel Matýsek
9. Václav Pikl

23. MIloš Ševr

Družstva
1. Rusko
2. Lotyšsko
3. Finsko
5. ČR
Družstva juniorů
1. Rusko
2. Lotyšsko
3. Finsko
5. ČR
Družstva žen
1. Rusko
2. Lotyšsko
3. ČR
Družstva veteránů
1. Švédsko
2. Rusko
3. Norsko
4. ČR
Kompletní výsledky MS.


Mistrovství světa 2013
Jen týden po vrcholu domácí sezóny se v norském Stavangeru uskuteční mezinárodní vrchol roku - mistrovství světa. Do Norska odcestuje 14 hráčů hájících české barvy ve všech kategoriích. Konkrétně si na MS v hlavním turnaji jednotlivců zahrají: Miroslav Černoch, Filip Hamáček, Kryštof Lebl, Martin Maděra, Daniel Matýsek, Patrik Petr, Václav Pikl a Martin Ženíšek. Martin Maděra se zúčastní i turnaje juniorů společně s Michalem Boštíkem a Janem Sládek, Dan Matýsek s Václavem Piklem budou hájit české barvy společně s Milošem Ševrem v turnaji veteránů. Turnaje žen se zúčastní trojice Aneta Jackowská, Markéta Jindrová a Iva Mašková.

Všem reprezentantům budeme držet palce, nejde sice o nejsilnější možnou českou sestavu, ale i tak můžeme doufat v hodnotné výsledky!

Oficiální web MS.


Mistrovství Republiky 2013
V Letovicích proběhlo mistrovství České republiky. V hlavním turnaji jednotlivců přerušil Michal Hvižď čtyřletou nadvládu Lukáše Turoně a získal svůj první titul mistra ČR. Finálovým soupeřem mu byl Zdeněk Matoušek ml., který vyřadil Lukáše v semifinále, ač prohrával již 3:0 na zápasy! Ve finále na čtyři vyhrané zápasy v řadě navázal již jen jediným vítězstvím a získal tak své třetí republikové stříbro. Bronzovou medaili získal Lukáš Turoň. Kompletní výsledky turnaje.
Titul v turnaji družstev obhájil tým THC Stiga Elites, který ve finále porazil THC Třinec, třetí skončil Big Band Praha. Turnaje se zúčastnílo 19 týmů. Kompletní výsledky družstev
Mezi juniory zvítězil Martin Maděra, druhé místo získal Jiří Chylík a třetí skončil Michal Boštík.
V kategorii žen získala své první zlato Iva Mašková, když ve finále porazila Anetu Jackowskou. Bronz získala Barbora Petrová.
Titul pro nejlepšího veterána obhájil Jan Dryák, druhé místo vybojoval Daniel Matýsek a třetí skončil David Cibulka.

V doprovodném turnaji VIP osobností zvítězil pan Stanislav Juránek - výsledky VIP. V turnaji tělesně postižených hráčů se z prvního místa radoval Martin Gros, druhý skončil Tomáš Kulišek a třetí Milan Zeman - výsledky turnaje.

Děkujeme pořadatelům MR za skvěle zvládnutý turnaj a se všemi hráči se těšíme na zahranou i v příští sezóně!


Poslední turnaj Českého pohár 2012/2013 proběhl v Jihlavě
Na poslední turnaj letošní sezóny ČP přijelo na zimní stadión týmu HC Dukla Jihlava celkem 74 hráčů stolního hokeje. Zvítězil Zdeněk Matoušek, když ve finále porazil svého oddílového kolegu Filipa Hamáčka. Třetí místo bral Jan Dryák.
Zdeněk Matoušek se tak stal třetím hráčem, který vyhrál turnaj Českého poháru 2012/2013. Zbylých devět vítězství si mezi sebe rozdělili Lukáš Turoň (šest vyhraných turnajů) a Michal Hvižď (3 vítězství).
Pro Filipa Hamáčka jde o první medaili z turnajů Českého poháru a vzhledem k průběhu finálové série nechybělo mnoho a medaile mohla být dokonce i zlatá!
Článek o turnaji na webu HC Dukla Jihlava, kompletní výsledky turnaje.

Jihlavským turnajem byla zakončena celá sezóna Českého poháru, vítězem se stal Lukáš Turoň, druhé místo obsadil Michal Hvižď a třetí skončil Zdeněk Matoušek ml. Konečné pořadí ČP.
Nejlepším nováčkem sezóny se stal Lukáš Staněk, druhá skončila Bára Petrová a třetí místo bral Jiří Přibil. Kompletní pořadí nováčků.
Hodnocení žen ovládla Aneta Jackowská před Bárou Petrovou a Ivou Maškovou. Tabulka hráček.
Nejlepším juniorem sezóny se stal Martin Maděra, na druhém místě skončil Honza Sládek a třetí byl Michal Boštík. Kompletní pořadí juniorů.
Mezi veterány zvítězil Petr Turoň před Pavlem Plešákem a Vaškem Piklem. Kompletní pořadí veteránů.
V hodnocení klubů zvítězil klub THC Stiga Elites před HCS Žabka Praha a třetí skončil THC Třinec. Kompletní pořadí klubů.
Do deseti turnajů ČP se zapojilo celkem 202 hráčů. Všem děkujeme za účast a budeme se těšit na zahranou v příští sezóně!

Poslední domácí událostí sezóny 2012/2013 bude mistrovství Republiky, které se uskuteční první červnový víkend v Letovicích. Veškeré informace naleznete na stránkách MR.


Český pohár 2012/2013 vrcholí
11. května se v Jihlavě odehraje poslední - desátý turnaj sezóny. Na celkovém vítězství Lukáše Turoně tento turnaj již nic nezmění, nicméně stále bude o co hrát. Do poslední chvíle zůstává napínavý souboj o možnost reprezentovat na letošním mistrovství světa hraném v Norsku, zajímavý bude souboj o pohár pro nejlepšího juniora této sezóny, kde až poslední turnaj rozhodne mezi Martinem Maděrou a Honzou Sládkem. Rozhodnuto také ještě není o nejlepším nováčkovi sezóny - mezi aktuálně prvním Lukášem Staňkem a druhou Bárou Petrovou je jen minimální rozdíl.
I Ty můžeš svou hrou ovlivnit výsledek uvedených soubojů - stačí 11. května přijít na jihlavský hokejový stadion a zapojit se turnaje! Pozvánka do Jihlavy.

Nejpozději na jihlavském turnaji lze pořadatelům letošního mistrovství Republiky předat přihlášku do turnajů družstev, žen, juniorů a veteránů. Veškeré informace najdete na stránkách MR.


Lukáš Turoň vyhrál Czech Open
Vítězem turnaje Světové ligy se stal Lukáš Turoň! S předstihem si tak navíc zajistil vítězství v letošním ročníku Českého poháru. Gratulujeme! Druhé místo dnes obsadil Yevhen Levdansky (UKR) a třetí skončil Petr Tměj.
Nejlepším juniorem turnaje byl vyhlášen Yevgen Levdansky (UKR), nejlépe umístěnou hráčkou byla Mariya Miloradova (RUS), nejlepším veteránem se stal Jan Dryák a pohár pro nejlepšího nováčka turnaje získal Pavel Kubrt.
Kompletní výsledky. Reportáž z turnaje na webu www.malesporty.cz. Průběžné pořadí Českého poháru.

Děkujeme všem hráčům za účast!


Lukáš Turoň vyhrál v Milovicích
V Milovicích za účasti 69 hráčů dokázal tentokrát Lukáš Turoň ve finále porazit Michala Hviždě. Bronz získal Zdeněk Matoušek ml.
Kompletní výsledky. Průběžné pořadí Českého poháru.

Děkujeme všem hráčům za účast a těšíme se na zahranou 13. dubna v Praze na Czech Open.


Michal Hvižď zvítězil i v Litomyšli
Sedmý turnaj probíhající sezóny Českého poháru hostila Litomyšl. Vítězem se stejně jako v minulém kole na Kladně stal Michal Hvižď, který dokázal v semifinále porazit vedoucího hráče pořadí Českého poháru Lukáše Turoně a ve finále si pak poradil s průběžně třetím Zdeňkem Matouškem.
Ve Svitavském deníku byla o turnaji otištěna zpráva - naskenovaný deník (pdf), článek a fotogalerie na portálu denik.cz.
Kompletní výsledky. Průběžné pořadí Českého poháru.

Děkujeme všem hráčům za účast a těšíme se na shledanou o Velikonocích 30. března v Milovicích. Začátek turnaje je posunut o 15 minut, zahájení tak bude v 10:15!


Czech Open 2013
Byly spuštěny stránky Czech Open 2013 na kterých najdete veškeré informace o tomto turnaji Světové ligy, který se 13. dubna uskuteční v Praze. Prosíme všechny zájemce o účast o registraci - pomůžete nám tím připravit hrací systém na míru počtu účastníků. Děkujeme a těšíme se na zahranou v Praze!


Michal Hvižď vyhrál na Kladně
Český pohár pokračoval kladenským turnajem, tentokrát za účasti 59 hráčů. Zvítězil Michal Hvižď po dramatickém finále před Lukášem Turoněm. Třetí místo patří Honzovi Dryákovi.
Kompletní výsledky. Průběžné pořadí Českého poháru.

Děkujeme všem hráčům za účast a těšíme se na zahranou 9. března v Litomyšli.


Český úspěch na Swedish Masters
Hned dva čeští hráčí dosáhli na stupně vítězů na turnaji Světové ligy Swedish Masters. Michal Hvižď se dokázal probojovat až do finále, kde podlehl nejvýše nasazenému Galuzovi (RUS). Yanis Galuzo v semifinále vyřadil Honzu Dryáka, který se tak společně s domácím Finnem Friesem v konečném pořadí dělí o třetí místo.
Další čeští účastníci turnaje nezasáhli do finálového play-off, přičemž ale dvojici Patrik Petr a Míra Černoch utekla účast ve vyřazovacích bojích o jediný bod.
Kompletní výsledky Swedish Masters.


Rekordní účast v Brně
Český pohár se po několika letech vrátil do Brna a byla z toho rekordní účast 98 hráčů! Nejlépe se vedlo Lukáši Turoňovi, který ve finále porazil Zdeňka Matouška ml. Třetí místo patří Honzovi Dryákovi. Kompletní výsledky. Průběžné pořadí Českého poháru v polovině sezóny.

Děkujeme všem hráčům za účast a těšíme se na zahranou 9. února na Kladně.


V Praze zvítězil Lukáš Turoň
4. kolo Českého poháru se uskutečnilo v Praze - Satalicích za účasti 66 hráčů. Kompletní výsledky.
Zvítězil Lukáš Turoň před domácích Zdeňkem Matouškem ml. Třetí místo získal Patrik Petr. Průběžné pořadí Českého poháru.

Další kolo České poháru proběhne 19. ledna v Brně, všichni zájemci jsou zváni!
Pozvánka s vyznačením místa konání na mapě Brna.


Mistrovství Republiky 2013
Klub THC Stiga Svitavy již spustil stránky s informacemi o mistrovství Republiky 2013, které proběhne na závěr sezóny v Letovicích.


V Českém Těšíně vyhrál Lukáš Turoň
3. kolo Českého poháru proběhlo v Českém Těšíně při účasti 54 hráčů. Výsledky.
Zvítězil domácí Lukáš Turoň, který ve finále oplatil porážku z Letovic Michalu Hvižďovi. Třetí místo získal Yevhen Levdansky (UKR). Průběžné pořadí Českého poháru po třech kolech.

Další kolo České poháru proběhne 8. prosince v Praze, všichni zájemci jsou zváni!


Televizní reklama na Stiga hokej
Televizní reklama na Stiga hokej pro vánoční kampaň se natáčela na prvním turnaji sezóny v Teplýšovicích. Díky tomu si můžete reklamu prohlédnout dříve, než poběží v televizi - TV reklama.


Michal Hvižď vyhrál i v Letovicích
2. kolo Českého poháru proběhlo za účasti 69 hráčů v Letovicích. Výsledky.
Zvítězil Michal Hvižd, když ve finále porazil Lukáše Turoně. Třetí místo získal Zdeněk Matoušek ml. Průběžné pořadí Českého poháru po dvou kolech.

Další kolo České poháru se uskuteční 3. listopadu v Třinci, všichni zájemci jsou zváni!


Michal Hvižď vyhrál turnaj Světové ligy
Minulou sobotu se v Bernu konal Swiss Open za účasti celkem 23 hráčů, z toho 6 hráčů THC Stiga Elites, 1 hráč D.A.S. Gladiators Plzeň a 1 hráč z SHC Benátky. Ve finále porazil Michal Hvižď Láďu Tměje, 3. skončil Petr Tměj, 4. Vašek Pikl, 5. B.Axelssen (DEN), 6. Miloš.Ševr, 10. Honza.Sládek, 12. Zdeněk.Lopaur, Petr Sládek byl mnohem úspěšnější jako řidič. Výsledky turnaje.


Sezóna 2012/2013 začala v Teplýšovicích
1. kolo Českého poháru sezony 2012/2013 se poprvé v historii konalo v Teplýšovicích! Výsledky.
Vítěz byl však tradiční - Lukáš Turoň z Třince. Fenomén posledních sezón potvrdil svoji kvalitu a celkem suverénně si dokráčel pro první místo. Zřejmě nejvíce jej potrápil ve čtvrfinále Filip Hamáček, když sérii rozhodl až poslední pátý zápas. Druhý skončil Michal Hvižď, třetí Zdeněk Matoušek ml. Největším překvapením turnaje byly výkony Jirky Chylíka, které ho vynesly na druhé místo v "béčku", když ve finále těsně podlehl Standovi Krausovi až v pěti zápasech. Všem zúčastněným děkujeme za účast a za klidný pohodový turnaj! Už teď se těšíme na další kolo Českého poháru, které se bude konat v Letovicích!


Letní přestávka pomalu končí, všem hráčům natěšeným na turnaje Českého poháru proto přinášíme termínovou listinu sezóny 2012/2013.
Novinkou této sezóny bude turnaj v Teplýšovicích u Benešova, po delší době se Český pohár odehraje v Brně. Jediným dosud nepotvrzeným místem konání je jihlavský hokejový stadion, kde by Asociace po loňské úspěšné premiéře turnaj ráda zopakovala, ale zatím není jisté, zda bude stadion v požadovaném termínu volný.
Nepopulární, ale bohužel nutnou změnou nové sezóny je zvýšení startovného na 200 Kč (100 Kč pro nováčky, mladší 15 let a držitele průkazu ZTP). Věříme, že i přes zvýšení startovného najde cestu na turnaje Českého poháru velký počet hráčů - všichni jste srdečně zváni!

Český pohár 2012/2013
22. září Teplýšovice
20. říjen Letovice
3. listopad Třinec
8. prosinec Praha
19. leden Brno
9. únor Kladno
9. březen Litomyšl
30. březen Milovice
13. duben Czech Open - Praha
11. květen Jihlava
1. - 2. červen MR, Letovice
Mezinárodní termínovka 2012/2013
21. červenec - WTHT, Lemont (USA)
8. září - WTB6, Bergen (NOR)
22. září - WTHT, Mariupol (UKR)
29. září - WTHT, Edmonton (CAN)
6. říjen - WTHT, Ventspils (LAT)
6. říjen - WTHT, Bern (SUI)
13. říjen - WTHT, Košice (SVK)
16. říjen - WTHT, Las Vegas (USA)
27. říjen - WTB6, Helsinki Open (FIN)
3. listopad - WTHT, Toronto (CAN]
10. listopad - WTHT, Kranj (SLO)
17. listopad - WTHT, Petrohrad (RUS)
1.-.2. prosinec - WTB6, Riga Open (LAT)
2. únor - WTB6, Stockholm (SWE)
16.-17. březen - WTB6, Moscow Cup (RUS)
23. březen - WTHT, Detroit (USA)
13. duben - WTB6, Praha
4. květen - WTHT, Ukrajina
25. květen - WTHT, Berlín (GER)
1. červen - WTHT, Montreal (CAN)
7. - 9. červen - MS, Stavanger (NOR)

Sezóna 2011/2012

Vítámvás Cup 2012
Speciální turnaj ve stolním Stiga hokeji - VÍTÁMVÁS CUP má za sebou sedmý ročník. Střední škola F. D. Roosevelta pro tělesně postižené, jenž je pořadatelem celého projektu, hostila na konci června v prostorách nádherné auly 48 hráčů této stolní hry. Ti během dvou dnů sehráli nejprve utkání v základních skupinách, poté výkonnostních a nakonec v play off. Dokonale tak uctili památku Lukáše Vítámváse, jehož jméno nese celý turnaj.

Jak již bývá tradicí, turnaje se rovněž zúčastnili hráči ČASG. Jmenovitě Iva Mašková, Jiří Vácha (SHC Cheb), Pavel Pohořalý (THC Teplýšovice), Zdeněk Lopaur (Stiga HC Benátky) a Adam Zielinský (Big Band Praha). Poslední členkou ČASG byla Aneta Jackowská (BSE České Budějovice). Ta sice do dění v turnaji nezasáhla, ale byla jeho velmi důležitou organizační složkou.

Absolutním vítězem turnaje se stal v "profi" skupině Adam Zielinský, před Zdeňkem Lopaurem a Jiřím Váchou. Nejlepším hráčem mimo účastníky asociace, byl vyhlášen Jiří Junek, na druhém místě skončil Tomáš Fojtík a třetí místo obsadil Tomáš Kulíšek. Cenu Lukáše Vítámváse určenou nejlepšímu hráči na vozíku, získal po třetí za sebou Lukáš Čeloud.

Více informací o celém turnaji, naleznete na stránkách www.vitamvascup.cz


Sedm medailí z mistrovství Evropy
Česká výprava získala v Rize hned sedm medailí. Dvě zlata patřila veteránů - Honza Dryák zvítězil v silně obsazeném turnaji veteránů a zároveň dovedl ke zlatu i veteránský tým. Petr Turoň dosáhl mezi veterány na bronz.
V turnaji žen vybojovala Marie Vargová třetí místo a ženský tým skončil na druhém místě.
Juniorský tým vybojoval bronz, Filip Hamáček a Patrik Petr následně zůstali těsně pod stupněmi vítězů na čtvrtém, respektive šestém místě.
V turnaji národních týmů bylo naše družstvo blízko finále, když v semifinále podlehlo Lotyšům 10:11. Úspěchem je ale i třetí místo získané po výhře na Švédskem.
V hlavním turnaji jednotlivců se do finálového play-off probojoval Zdeněk Matoušek a Honza Dryák a v konečném pořadí jim patří výborné sedmé a čtrnácté místo.

Kompletní výsledky ME.


Mistrovství Evropy
Sezóna 2011/2012 bude o víkendu zakončena v Lotyšské Rize mistrovstvím Evropy. Do bojů o evropské tituly zasáhne i česká výprava. První sady medailí se budou rozdávat již v pátek, kdy můžeme držet palce našim hráčkám, juniorům a veteránům. O víkendu se pak uskuteční hlavní turnaje jednotlivců a národních týmů. Průběh všech soutěží můžete sledovat na oficiálních stránkách ME.


Mistrovství České republiky 2012 v Českých Budějovicích
Titul v turnaji družstev obhájil tým THC Stiga Elites, finálovým soupeřem mu byl Big Band a na třetím místě skončil tým THC Třinec. Celkem se turnaje zúčastnilo 15 družstev.
Mistrem republiky v hlavním turnaji jednotlivců se počtvrté v řadě stal Lukáš Turoň. Na druhém místě skončil Honza Dryák a z bronzu se radoval Standa Kraus.
V kategorii žen se z mistrovského titula radovala Marie Vargová, mezi juniory zvítězil Patrik Petr a v turnaji veteránů byl nejlepší Honza Dryák.
Přehled všech výsledků.


V Jihlavě opět zvítězil Lukáš Turoň
Poslední turnaj sezóny Českého poháru proběhl na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě. Mezi 69 hráči triumfoval, v této sezóně celkem již po sedmé, Lukáš Turoň. Druhé místo vybojoval Zdeněk Matoušek ml. a třetí místo Standa Kraus. Kompletní výsledky turnaje, článek na webu HC Dukla Jihlava.

V celkovém hodnocení Českého poháru zvítězil Lukáš Turoň před Honzou Dryákem a Zdeňkem Matouškem ml. Do Českého poháru 2011/2012 zasáhlo celkem 191 hráčů - kompletní pořadí.
Nejlepším nováčkem sezóny se stal Jakub Málek, nejlepším juniorem je Patrik Petr, nejlepší hráčkou Iva Mašková, mezi veterány zvítězil Jan Dryák a soutěž klubů vyhrál Big Band.

Rozhodnuté jsou i boje o reprezentační dres pro mistrovství Evropy 2012 v Lotyšsku - nominace jednotlivců, nominace juniorů, nominace veteránů, nominace žen.

Domácí sezónu zakončí mistrovství Republiky o posledním květnovém víkendu v Českých Budějovicích - stránky MR 2012, seznamy účastníků MR.


Mistrovství České republiky 2012 v Českých Budějovicích
Na stránkách MR 2012 jsou k dispozici veškeré informace potřebné k účasti. Uzávěrka přihlášek do turnajů družstev, žen, juniorů a veteránů je stanovena na 5. května. Přihlášku můžete buď osobně odevzdat na jihlavském turnaji, nebo jí zaslat na mail Asociace, případně pořadatelů MR.


Czech Open pro Edgarse Caicse
Na turnaj Czech Open v Praze přijelo 109 hráčů z 12 států. Zvítězil Edgars Caics z Lotyšska, když až v sedmém zápase finále porazil Lukáše Turoně. Třetí místo získal další český zástupce Zdeněk Matoušek ml..

Kompletní výsledky. Fotky / Pictures z turnaje. Průběžné pořadí Českého poháru. Tabulka nominace na ME 2012 v Lotyšsku.

Poslední desáté kolo Českého poháru 2011/2012 se uskuteční 5. května v Jihlavě na Horáckém zimním stadionu. Všichni hráči stolního hokeje jsou srdečně zváni!


V Milovicích opět zvítězil Lukáš Turoň
Osmý turnaj Českého poháru opět ovládl Lukáš Turoň před (opět) Honzou Dryákem a Leošem Hvižděm.

Kompletní výsledky. Průběžné pořadí Českého poháru. Tabulka nominace na ME 2012 v Lotyšsku.

Další kolo Českého poháru se uskuteční v sobotu 14. dubna v Praze - CZECH OPEN. Všichni hráči stolního hokeje jsou zváni! Pokud se chcete tohoto turnaje zúčastnit, hlaste se prosím dopředu - informace najdete na stránce turnaje.


V Litomyšli zvítězil také Lukáš Turoň
Sedmý turnaj Českého poháru v konkurenci 63 hráčů vyhrál Lukáš Turoň před Honzou Dryákem a Kryštofem Leblem.

Kompletní výsledky. Průběžné pořadí Českého poháru.

Další kolo Českého poháru se uskuteční v sobotu 24. března v Milovicích. Všichni hráči stolního hokeje jsou zváni!


Na Kladně zvítězil Lukáš Turoň
Šestý turnaj Českého poháru 2011/2012 navštívilo 79 hráčů ze čtyř států. Zvítězil Lukáš Turoň před Zdeňkem Matouškem ml. a Honzou Dryákem.

Kompletní výsledky. Průběžné pořadí Českého poháru.

Další kolo Českého poháru se uskuteční v sobotu 10. března v Litomyšli (doc), mapka na mapy.cz s vyznačeným místem konání. Všichni hráči stolního hokeje jsou zváni!


Czech Open 2012
Již jsou k dispozici informace ohledně mezinárodního turnaje Czech open 2012, které se uskuteční 14. dubna v Praze. Všichni hráči jsou srdečně zváni!

Czech open 2012 web page.


Turnaj pro zdravotně postižené hráče
Naše Asociace se stala spolupořadatelem turnaje pro zdravotně postižené hráče, který se uskuteční 22. února v Jedličkovo ústavu v Praze. Detailní informace naleznete v pozvánce. Přijďte vyzkoušet svůj um u stolního hokeje!


V Plzni triumfoval Honza Dryák
Pátý turnaj Českého poháru 2011/2012 proběhl za účasti 51 hráčů v Plzni. Zvítězil Honza Dryák, když si ve finále poradil bez ztráty zápasu s Lukášem Turoněm. Třetí místo bral Zdeněk Matoušek ml.

Kompletní výsledky. Průběžné pořadí Českého poháru.

Další kolo Českého poháru se uskuteční v sobotu 11. února v Kladně. Všichni hráči stolního hokeje jsou zváni!


Pohodové svátky
Všem hráčům a příznivcům stolního hokeje přejeme veselé Vánoce a pohodový vstup do roku 2012!

Těšíme se na viděnou třeba hned na první turnaji Českého poháru roku 2012, který se uskuteční v sobotu 14. ledna v Plzni. Všichni hráči stolního hokeje jsou zváni!


I v Praze zvítězil Lukáš Turoň
Na čtvrtém turnaji Českého poháru 2011/2012 zvítězil mezi 70 hráči Lukáš Turoň. Druhé místo získal Zdeněk Matoušek ml. a třetí Pavel Plešák.

Kompletní výsledky. Průběžné pořadí Českého poháru.


Riga Open
Petr Tměj získal další bronzovou medaili do sbírky úspěchů z turnajů Světové ligy. Lotyšský turnaj tentokráte ovládli Rusové - zvítězil Oleg Dmitrichenko a druhý skončil Yanis Galuzo. Honza Dryák obsadil dvanácté místo. Kompletní výsledky Riga Open.


Soutěž s firmou Stiga
Firma Stiga na svých stránkách na Facebooku spustila soutěž, ve které se hraje o nový hokej Stiga. Stačí na Facebook vložit jakoukoliv stolněhokejovou fotku a v hlasování ostatních návštěvníků získat nejvíce hlasů. Kompletní pravidla soutěže najdete na Facebooku.


Petr Tměj vyhrál Hungarian Open
Slabá účast poznamenala maďarský turnaj Světové ligy, kterého se zúčastnilo jen 20 hráčů. Vítězem se stal Petr Tměj, který ve finále porazil svého bratra Ladislava. Třetí skončil Vašek Pikl.
Světová liga pokračuje turnajem v Rize, kde je již nyní přihlášeno 140 hráčů z 8 států, mezi kterými nechybí ani několik českých borců v čele s Petrem Tmějem a Honzou Dryákem. Přejeme hodně štěstí při turnaji!


V Třinci zvítězil domácí Lukáš Turoň
Na třetím turnaji Českého poháru 2011/2012 zvítězil mezi 45 hráči Lukáš Turoň. Druhé místo získal Zdeněk Matoušek ml. a třetí místo Honza Dryák.

Kompletní výsledky. Průběžné pořadí Českého poháru.


V Letovicích vyhrál Lukáš Turoň
Na druhém turnaji Českého poháru 2011/2012 zvítězil mezi 75 hráči Lukáš Turoň. Na druhém místě byl slovenský zástupce Imrich Blaško. Třetí místo získal David Šmíd z pořádajícího klubu.

Kompletní výsledky.


Mistrovství Evropy bude v Rize
Dnes byla definitivně potvrzena změna místa konání ME 2012 - místo Záhřebu bude šampionát hostit lotyšská Riga. Termín zůstává stejný 9. - 10. červen.


David Šmíd vyhrál turnaj Světové ligy
V sobotu se ve Švýcarsku odehrál další turnaj Světové ligy, kterého se zúčastnila i čtveřice hráčů svitavského klubu. Z vítězství se radoval David Šmíd, když ve finále porazil Michala Zunku. David Brdíček skončil čtvrtý a Karel Konečný pátý.
Celkové pořadí turnaje.
Dalším evropským turnajem Světové ligy bude 22. října Helsinki Open.


Mistrovství Evropy nebude v Záhřebu
Mezinárodní federace ITHF oznámila, že mistrovství Evropy 2012 se nebude konat v Záhřebu. O tom, zda se podaří najít náhradního pořadatele (zájem má minimálně Lotyšsko), vás budeme informovat.


Honza Dryák vyhrál v Kamenném Přívozu
Na tradiční místo konání zářijových turnajů Českého poháru se vydalo 62 hráčů. Největším překvapením turnaje se stal výkon Kryštofa Lebla, který vyhrál finálovou skupinu a v play-off dokázal vyřadit dva nejlepší hráče minulé sezóny - ve čtvrtfinále Zdeňka Matouška ml. a v semifinále pak Lukáše Turoně. V obou případech se série rozhodla až v prodloužení pátého zápasu.
O tom, že Kryštofova první medaile z turnajů Českého poháru nakonec není zlatá, rozhodl ve finále Honza Dryák. Celkové třetí místo obsadil Leoš Hvižď. Kompletní výsledky.

Další turnaj Českého poháru se uskuteční 15. října v Letovicích u Svitav. Všichni hráči stolního hokeje jsou zváni!


Petr Tměj vyhrál Oslo Open!
V Oslu se uskutečnil první z šestice nejprestižnějších turnajů Světové ligy 11/12. Do norské metropole přicestovala i početná česká výprava, které se nebývale dařilo - vítězem turnaje se stal Petr Tměj a o třetí místo se podělili Pavel Plešák a Ladislav Tměj. Úspěch českých barev podtrhli pátý Jakub Sládek a šestý David Šmíd. Kompletní výsledky Oslo Open.


Český pohár 2011/2012
24. září - Kamenný Přívoz
15. říjen - Svitavy
12. listopad - Třinec
10. prosinec - Praha
14. leden - Plzeň
11. únor - Kladno
10. březen - Litomyšl
24. březen - Milovice
14. duben - Czech Open - Praha
5. květen - Jihlava
26. - 27. květen - MR, České Budějovice
 
Mezinárodní termínovka 2011/2012
23. červenec - WTHT, Lemont (USA)
3. září - WTB6, Oslo Open (NOR)
17. září - WTHT, Edmonton (CAN)
8. říjen - WTHT, Bern (SUI)
16. říjen - WTHT, Las Vegas (USA)
22. říjen - WTB6, Helsinki Open (FIN)
5. listopad - WTHT, Slovinsko
12. listopad - WTHT, Petrohrad (RUS)
26. listopad - WTHT, Budapešť (HUN)
3. prosinec - WTB6, Riga Open (LAT)
28.-29. leden - WTB6, Stockholm (SWE)
17.-18. březen - WTB6, Moscow Cup (RUS)
24. březen - WTHT, Detroit (USA)
14. duben - WTB6, Praha
28. duben - WTHT, Bronderslev (DEN)
5. květen - WTBHT, Ukrajina
13. květen - MS klubů, Petrohrad (RUS)
26. květen - WTHT, Berlín (GER)
2. červen - WTHT, Montreal (CAN)
9. - 10. červen - ME, Riga (LAT)

WTB6 = World Table Hockey Tour Big Six Tournament = šest největších turnajů sezóny
WTHT = World Table Hockey Tour Tournament = menší mezinárodní turnaje hodnocené do pořadí WT polovičním počtem bodů oproti šestici hlavních turnajům WT.


Sezóna 2010/2011

Vítámvás Cup 2011
Poslední červnové pondělí a úterý patřily již šestému ročníku turnaje Vítámvás Cup, který se uskutečnil v aule Střední školy F. D. Roosevelta v Brně za účasti šestice hráčů z Asociace. Nešlo zde však jen o stigu, ale také o setkání se zajímavými osobnostmi a o skvělé zážitky při večerním táboráku. Organizátorům se tak opět povedlo připravit nezapomenutelnou akci, kterou detailně popisuje reportáž na turnajových stránkách.


Dukla Stiga Cup
V sobotu 2. července se uskutečnil první ročník Dukla Stiga Cupu na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě. Účastnilo se 49 hráčů, přičemž turnaj navštívili nejen dva hráči ze Slovenska, ale i hráči a funkcionáři hokejového klubu. Hrálo se o hodnotné ceny, o čemž svědčila také vypjatost některých utkání. Nejlépe se se soupeři popral Zdeněk Matoušek ml., který ve finále turnaje porazil Patrika Petra. Třetí skončil Karol Hudec, který vyhrál i kategorii veteránů, nejlepším žákem se stal Honza Sládek a nejlepším nováčkem Miloš Kameník. Již během turnaje vyslovili pořadatelé přání pokračovat v tradici Dukla Stiga Cupu a po vzájemné dohodě byl tento turnaj zařazen do programu Českého poháru 2011/2012.

Kompletní výsledky prázdninového turnaje v Jihlavě.


Mistrovství světa 2011
Začátkem června se ve finském Turku uskutečnilo Mistrovství světa. Novým mistrem světa se stal Oleg Dmitrichenko (RUS), který tak ve svých sedmnácti letech získal první světový titul z hlavní kategorie jednotlivců pro Rusko. Nejlepším veteránem je Dmitriy Petrov (RUS), nejlepší hráčkou se stala Maria Yalbacheva (RUS) a nejlepším juniorem Maxim Borisov (také RUS). Mezi týmy kralovalo Rusko, juniorský a veteránský tým nebyl výjimkou. Jen v turnaji ženských družstev získalo titul domácí Finsko. Česká výprava nezískala bohužel žádnou medaili. Družstvo skončilo šesté a juniorský i veteránský tým se obsadily shodně na čtvrté místo. V turnaji juniorů získal Patrik Petr výborné čtvrté místo, Filip Hamáček osmé a Josef Malý devatenácté místo. Ve veteránech překvapil Miloš Ševr krásným sedmým místem, Václav Pikl byl devátý (chyběl mu bod do play off) a Antonín Šurýn třináctý. V ženách skončila Iva Mašková na devátém místě a taktéž jí chyběl pouhý bod na play off. V jednotlivcích zahrál nejlépe Patrik Petr, který skončil na 42. místě. Umístění ostatních hráčů: 45. Antonín Šurýn, 46. Kryštof Lebl, 52. Václav Pikl, 58. Filip Hamáček, 59. Miroslav Černoch, 69. Tomáš Behr a 80. Jiří Vácha. Kompletní výsledky najdete na stránkách MS.


Vítámvás Cup 2011
Ve dnech 27. - 28. června se v prostorách Střední školy F. D. Roosevelta pro tělesně postižené v Brně uskuteční již šestý ročník turnaje Vítámvás cup, na kterém se spolu utkají hendikepovaní hráči, studenti brněnských škol a také několik "profesionálů" - členů České asociace Stiga Game. Na tomto turnaji nejde o body a medaile, ale o zábavu a dobrý pocit ze hry pro všechny zúčastněné. Detailní informace najdete na stránkách turnaje, kde případní zájemci najdou i přihlášku k účasti.


Prázdninový turnaj
Letní pauzu si můžete zpestřit účastí na turnaji hraném na ploše jihlavského hokejového stadionu - klub HC Dukla Jihlava ve spolupráci s Českou asociací Stiga Game bude 2. července pořádat Dukla Stiga Cup. Turnaj je otevřen pro všechny zájemce bez ohledu na počet odehraných Českých pohárů. Bližší informace o turnaji naleznete na strákách jihlavského hokejového klubu. Pokud se budete chtít turnaje zúčastnit, napište nám prosím co nejdříve mail.


Mistrovství republiky v Litomyšli
Titul v turnaji družstev obhájil tým THC Stiga Elites, finálovým soupeřem mu byl Big Band Praha a třetí skončil tým D.A.S. Gladiators Plzeň. Celkem se turnaje zúčastnilo 17 družstev.
Mistrem republiky v hlavním turnaji jednotlivců se stal Lukáš Turoň, když bez ztráty zápasu prošel play-off. Na druhém místě skončil Zdeněk Matoušek ml. a z bronzu se radoval Jakub Sládek.
V kategorii žen se z mistrovského titulu radovala Aneta Jackowská, mezi juniory zvítězil Filip Hamáček a v turnaji veteránů byl nejlepší Petr Turoň.
Přehled všech výsledků.


Ve Starém Plzenci zakončil Český pohár vítězstvím Lukáš Turoň
Na poslední turnaj sezóny Českého poháru přijelo 72 hráčů. Zvítězil Lukáš Turoň před Honzou Dryákem a Zdeňkem Matouškem ml.

Kompletní výsledky turnaje.
Celkové pořadí Českého poháru, hodnocení nováčků, nominační tabulka pro MS 2011.

Domácí sezóna bude zakončena mistrovstvím republiky (pozvánka pdf, doc, mapa na www.mapy.cz), které se uskuteční poslední květnový víkend v Litomyšli. K nahlednutí je seznam hráčů a týmů přihlášených do jednotlivých kategorií.


Michal Hvižď vyhrál Czech Open
Na mezinárodní turnaj Czech Open se do Prahy sjelo 126 hráčů. Zvítězil Michal Hvižď, druhý byl Alexey Titov (RUS) a třetí Lukáš Turoň.

Na turnaji došlo nejen k porovnání české a ruské špičky, ale i k souboji dvou tabulkově nejlepších Českých hráčů - Lukáše Turoně (nejlepší hráč v hodnocení Českého poháru) a Petra Tměje (nejlepší český hráč v hodnocení Světové ligy). Na střet českých jedniček došlo již ve čtvrtfinále, kde Lukáš dokázal Petra porazit v poměru 4-2 na zápasy a přisoudil mu tak konečné šesté místo. V semifinále ale Lukáše zastavil Alexey Titov v poměru 4-1. Ve druhém semifinále se utkala turnajová jednička Yanis Galuzo s Michalem Hvižděm. Z postupu se nakonec radoval Michal, který tak překazil Rusům plány na finálový souboj a odsunul Galuza až na konečné čtvrté místo - bronz bral Lukáš Turoň. Finále se rozhodovalo v sedmi zápasech - Titov vedl v sérii 2-1 a 3-2, ale nakonec v rozhodujícím zápasu prohrál a z vítězství se tak radoval Michal Hvižď. Kompletní výsledky Czech Open.

Pořadí Českého poháru a Světové ligy.

Poslední turnaj Českého poháru 2010/2011 se uskuteční 7. května ve Starém Plzenci u Plzně. Přijďte si zahrát!

K nahlédnutí je již i pozvánka na mistrovství republiky 2011 pdf, doc (mapa na www.mapy.cz), které se uskuteční poslední květnový víkend v Litomyšli. Uzávěrka přihlášek je na posledním turnaji Českého poháru této sezóny!


I v Milovicích trůnil Lukáš Turoň
Do Milovic přijelo na osmý turnaj sezóny Českého poháru 79 hráčů. Zvítězil Lukáš Turoň před Zdeňkem Matouškem ml. a Leošem Hvižděm.

Kompletní výsledky turnaje.
Průběžné pořadí Českého poháru, hodnocení nováčků, nominační tabulka pro MS 2011.

Dalším turnajem bude Czech Open 16. dubna v Praze. Přijeďte si zahrát!


V Chebu se vrátil na trůn Lukáš Turoň
Letos už sedmý turnaj Českého poháru proběhl v Chebu za účasti 61 hráčů. Zvítězil Lukáš Turoň před Leošem Hvižděm a Honzou Dryákem.

Kompletní výsledky turnaje.
Průběžné pořadí Českého poháru, hodnocení nováčků, nominační tabulka pro MS 2011.

Další turnaj proběhne 19. března v Milovicích. Přijeďte si zahrát!


V Pardubicích kraloval Jan Dryák!
Šestého turnaje sezóny Českého poháru se v Pardubicích zúčastnilo 88 hráčů. Zvítězil Jan Dryák před Michalem Hvižděm a Zdeňkem Matouškem ml. Honza Dryák si připsal 25. vítězství turnaje Českého poháru po tříletém čekání a potvrdilo se tak, že v Pardubicích vítězství nikdo neobhájí.
Do Pardubic přicestoval i velký počet nováčků a také díky tomu se turnaj stal (bez započtení Czech Open) největším turnajem Českého poháru od ledna 1999! Každý z hráčů si tak mohl do syta užít stolní hokej v (minimálně) 32 pětiminutových zápasech!
Poděkování za účast patří všem, pardubický perník si za svůj výkon vysloužili i vítězové nižších výkonnostních skupin - Michal Zunka, který prošel play-off skupiny B bez jediného zaváhání; Michal Boštík, který s náskokem vyhrál skupinu C; Daniel Čudák za vítězství ve skupině D a Milan Zeman za ovládnutí skupiny E.

Kompletní výsledky turnaje.
Průběžné pořadí Českého poháru, hodnocení nováčků, nominační tabulka pro MS 2011.

Další turnaj proběhne 26. února v Chebu. Přijeďte si zahrát tentokráte na západ naší Republiky!


Turnaj ČP má nového vítěze - Zdeňka Matouška!
Pátý turnaj sezóny Českého poháru konečně přinesl pravé překvapení. Zvítězil totiž domácí Zdeněk Matoušek ml. Druhý skončil Jan Dryák, když v semifinále dokázal otočit nepříznivý vývoj série s Lukášem Turoněm, na kterého tak zbylo až třetí místo.

Zdeněk se stal 22. hráčem, kterému se podařilo vyhrát některý z turnajů Českého poháru. Gratulujeme! Je čas začít dotahovat 38 vítězných turnajů Lukáše Turoně! Vedení v počtu vyhraných turnajů drží Pavel Plešák se 42 vítězstvími.

Kompletní výsledky turnaje.
Nominační tabulka pro MS 2011.

Další turnaj proběhne 29. ledna v Pardubicích. Přijeďte si zahrát i v roce 2011!


V Českých Budějovicích Lukáš Turoň překvapil
Čtvrtý turnaj sezóny Českého poháru se stal opět kořistí Lukáše Turoně. Mezi 77 hráči opět kraloval, nicméně překvapil finálovou bitvou, kdy porazil Honzu Dryáka až 3:2 na zápasy. Na třetím místě skončil Leoš Hvižď.

Kompletní výsledky turnaje.
Fotografie z turnaje, článek v Českobudějovickém deníku.
Nominační tabulka pro MS 2011.

Další turnaj proběhne 11. prosince v Praze. Přijeďte si zahrát!


V Letovicích opět kraloval Lukáš Turoň
Třetí turnaj sezóny se konal v Letovicích. Přijelo sem 77 hráčů a zvítězil opět Lukáš Turoň. Druhý skončil Zdeněk Matoušek ml. a třetí Petr Turoň.

Kompletní výsledky turnaje.
Nominační tabulka pro MS 2011.

Další turnaj proběhne 20. listopadu v Českých Budějovicích. Přijeďte si zahrát!


V Třinci vyhrál Lukáš Turoň bez jediné porážky
Druhý turnaj sezóny proběhl v Třinci za účasti 49 hráčů. Zvítězila domácí hvězda Lukáš Turoň. Druhý skončil Honza Dryák a třetí Zdeněk Matoušek ml.

Kompletní výsledky turnaje.

Další turnaj proběhne 30. října v Letovicích u Svitav. Přijeďte si zahrát!


V Kamenném Přívozu začal opět úřadovat Lukáš Turoň
Nová sezóna začala za účasti 69 hráčů v Kamenném Přívozu u Sázavy. Vyhrál loňský fenomén Lukáš Turoň. Druhý skončil Leoš Hvižď a třetí Zdeněk Matoušek ml.

Kompletní výsledky turnaje.

Další turnaj proběhne 2. října v Třinci. Přijeďte si zahrát na domácí půdu Lukáše Turoně!


Začátek sezóny 2010/2011 je již za dveřmi! Již za pár dnů se odehraje první evropský turnaj nové sezóny Světové ligy a o týden později se rozeběhne i Český pohár!
Na Oslo Open se vydá i početná skupina českých hráčů v čele s obhájcem loňského vítězství Petrem Tmějem.

V sobotu 11. září se pak dočkají i ostatní čeští hráči - tradičně v Kamenném Přívozu se rozeběhne turnajový kolotoč Českého poháru - na turnaj jsou zváni všichni hráči stolního hokeje, od nováčků až po (rádoby) reprezentanty. Všichni mohou ukázat své kombinace vylepšené prázdninovým tréninkem, nebo naopak ukázat zrelaxovaný a natěšený přístup ke hře po dlouhé letní přestávce. Každý účastník turnaje může promluvit nejen do konečného pořadí turnaje, ale například i do nominační tabulky pro mezinárodní vrchol sezóny, kterým je mistrovství světa ve finských Helsinkách! Přijď tedy i ty zkusit zaútočit na reprezentační dres, nebo si jen tak pro zábavu zahrát Stiga hokej v malebném prostředí Kamenného Přívozu! Více informací najdeš v turnajové pozvánce.

Druhý turnaj sezóny se odehraje v domácím prostředí nejlepšího hráče minulé sezóny - nejen Lukáš Turoň vás již nyní zve do Třince.

Všem účastníkům turnajů Českého poháru připomínáme dvě nejdůležitější změny, na které se mohou na turnajích těšit:
- pro vhazování puku platí lehce upravené pravidlo, dle kterého musí být všechny figurky před dopadem puku na hrací plochu zcela mimo středový kruh,
- ve finálové skupině A postoupí do finálového play-off 16 hráčů, kteří se utkají v sériích na tři vítězné zápasy.
Těšíme se na zahranou!


Sezóna 2009/2010

Titul mistra Evropy obhájil Ahti Lampi, čeští veteráni přivezli stříbrnou medaili
Evropský šampionát ve stolním hokeji má za sebou již třetí podnik od svého obnovení v roce 2006. Po zastávkách na Slovensku a v Pobaltí se tento rok přestěhoval do švédského Överumu. Česká výprava měla na mistrovství zastoupení jen v šesti z osmi kategorií, protože reprezentačnímu týmu letos chyběly tradiční medailové naděje, a sice hráčky. Omluvenky však výrazně zasáhly i do zbývajících kategorií, takže šanci reprezentovat dostalo hned několik náhradníků.

Hlavní turnaj ME ovládl stejně jako před dvěma lety Fin Ahti Lampi, jenž smetl ve finále Alexeje Zacharova z Ruska 4:0 na zápasy, a díky tomuto vítězství také poprvé v kariéře stanul na pozici světové jedničky. Symbolické rozložení sil a ústup Švédska dokumentuje třetí místo Hanse Östermanna. Nejlepším českým zástupcem byl 33. Antonín Šurýn. Další umístění ČR: 36. Zunka, 42. P. Petr, 44. Šmíd, 46. Brdíček, 49. Pikl, 51. Hamáček, 61. Matýsek, 63. Lébl a 72. Černoch.

Soutěž národních družstev přinesla napínavé souboje, z nichž bohužel česká výprava vyšla medailově naprázdno. Ve čtvrtfinále podlehla Finům a skončila na pátém místě. I její přemožitelé po dramatickém semifinále s Rusy vypadli a neuspěli ani v boji o bronz proti Lotyšsku. Druhým finalistou se stal po relativně snadném vítězství nad Lotyši zkušený tým Švédska, který získal titul mistrů Evropy po těsném vítězství nad Rusy 11:10.

V kategorii juniorů a juniorských družstev dominovali Rusové a Lotyši. Zatímco v individuální kategorii dokázal Matiss Saulitis ruské přesile odolat (druhé až páté místo brali Rusové), ve finále týmové soutěže se karta obrátila a Rusko přehrálo Lotyše 5:4. Čeští junioři bojovali statečně, avšak v soutěži jednotlivců zůstal i nejlepší z nich, Patrik Petr, za branami čtvrtfinále a na juniorský tým zbylo „jen“ čtvrté místo za bronzovými Finy. Umístění českých juniorů: 10. P. Petr, 14. Nevrlík, 15. Hamáček a 18. Boštík.

Soutěž žen se stala jasnou záležitostí ruských hráček, které si mezi sebou rozdělily kompletní sadu medailí v pořadí Yalbacheva, Miloradova, Nikitina a jejich kořistí se stala i soutěž družstev, kde je na stupních vítězů doplnily Lotyšky a Švédky.

Češi se dočkali medaile až díky svým veteránům. V soutěži jednotlivců sice Václav Pikl nezužitkoval vedoucí pozici po základní části a jeho pouť vyřazovací částí skončila již ve čtvrtfinále, ale přesto se stal nejvýše umístěným českým hráčem v individuálních soutěžích ME. Družstvo veteránů ve složení Pikl, Pilař, Šurýn, Halama pak pro ČR vybojovalo stříbrnou medaili, když nestačilo pouze na favorizované Rusy; týmový bronz brali Švédové. Mimo medaile v soutěži veteránů nezůstalo ani Finsko, jehož hráč Janne Kokko si v individuální kategorii poradil s ruskými soupeři Zaytsevem i Petrovem a po sedmizápasové finálové bitvě pro sebe získal nejcennější kov. Umístění českých veteránů: 5. Pikl, 13. Pilař, 16. Šurýn a 20. Halama.

Suverénně nejúspěšnějším týmem ME se stalo Rusko se čtyřmi zlatými, pěti stříbrnými a třemi bronzovými medailemi. Vyrovnané rozložení sil panovalo mezi Lotyši (1-2-1), Finy (2-0-1) a Švédy (1-0-3). Oslabená česká výprava sice letos nepromluvila do medailových bojů tak výrazně, jako před dvěma lety, avšak již za rok se může pokusit o návrat na výsluní na světovém šampionátu v Helsinkách.

Kompletí výsledky ME.


Do Vítámvás Cupu 2010 se zapojila pětice klubů z ČASG
Ve dnech 22. a 23. června proběhl Vítámvás Cup 2010, ojedinělý turnaj ve stolním hokeji, který se koná tradičně na závěr školního roku ve škole F. D. Roosevelta pro tělesně postižené v Brně. Česká asociace Stiga Game již potřetí přijala pozvání organizátorů a vyslala na jih Moravy své hráče. Letos se tak nad stoly se dvanácti táhly setkali studenti s handicapem, osobnosti ze špičkových brněnských sportovních klubů, studenti čtyř dalších středních a základních škol v Brně i hráči naší Asociace. Herně zastoupeny byly kluby Gladiators Plzeň, HCS Žabka Praha, Stiga Big Band Praha a Stiga HC Benátky, součástí organizačního týmu byl klub BSE České Budějovice.

Na stupních vítězů se seřadili Jan Dryák, Zdeněk Matoušek mladší a Patrik Petr. Mimo skupinu hráčů z Asociace se nejlépe dařilo triu Tomáš Fojtík, Jiří Junek a Tomáš Kulíšek. Ale stejně jako v předchozích ročnících byly výsledky jen jedním z mnoha aspektů turnaje. O uvolněnou sportovní atmosféru se postaralo zejména trio moderátorů a turnajový DJ, účastníky bavily i charismatické pracovnice Policie ČR. Slavnostní ráz zase turnaji vtisklo několik ceremoniálů, v rámci nichž promluvili k účastníkům sponzoři a pořadatelé, představila se taneční skupina Proč ne a byli vyhlášeni vítězové celoročních anket. Při pietním aktu si přítomní mohli připomenout Lukáše Vítámváse, studenta, jehož památce je turnaj věnován.

ČASG děkuje organizátorům za pozvání a váží si toho, že i letos mohla být součástí této akce.
Výsledky a pořadí turnaje, fotky.


Mistrovství Republiky 2010
Ve Starém Plzenci byla o víkendu mistrovstvím Republiky zakončena národní sezóna 2009/2010. Hlavní turnaj jednotlivců vyhrál stejně jako devět z deseti letošních turnajů Lukáš Turoň, finálovým soupeřem mu byl Zdeněk Matoušek ml., bronzovou medaili vybojoval Daniel Matýsek. Kompletní výsledky turnaje jednotlivců.

V turnaji družstev potvrdil ziskem titulu papírové předpoklady tým THC Stiga Elites, druhý skončil tým Absolut Desperation, třetí pak Stiga Big Band Praha. Kompletní výsledky turnaje družstev.

Mistrem republiky mezi juniory se stal Marek Lisý, mezi veterány zvítězil Pavel Plešák a v kategorii žen se radovala Markéta Pilařová.

Všem vítězům gratulujeme, reprezentaci přejeme hodně úspěchu na mistrovství Evropy, ostatním pohodovou letní přestávku a těšíme se na zahranou v sezóně 2010/2011.


Český pohár 2009/2010
Czech Open zakončilo Český pohár 2009/2010 - sezónu, kterou bychom mohli nazvat sezónou kralování Lukáše Turoně, který vyhrál devět turnajů Českého poháru a v konečném součtu tak získal maximální možný počet bodů do hodnocení Českého poháru. Na druhém místě skončil Zdeněk Matoušek ml. a na třetím místě pak hráč s nejvyšším počtem odehraných turnajů Českého poháru David Šmíd. Kompletní pořadí Českého poháru.

Hodnocení nováčků Českého poháru ovládla dvojice hráčů klubu Stiga HC Benátky, když zvítězil Michal Boštík před Kamilem Vyroubalem. Třetí skončil Václav Mezera. Pořadí ČP nováčků.

Nejlepší hráčkou uplynulé sezóny Českého poháru se stala Iva Mašková, na druhém místě byla hodnocena Markéta Pilařová a třetí místo patří Tereze Krausové. Pořadí ČP žen.

Mezi juniory se letos nejvíce dařilo Patriku Petrovi, který s náskokem zvítězil před Filipem Hamáčkem a Matějem Ležíkem. Pořadí ČP juniorů.

Pohár pro nejlepšího veterána převezme Pavel Plešák, druhý skončil Petr Turoň a třetí Václav Pikl. Pořadí ČP veteránů.

V hodnocení registrovaných klubů zvítězil klub THC Třinec před klubem Stiga Big Band Praha, třetí místo patří klubu HCS Žabka Praha. Pořadí ČP klubů.

Všem vítězům gratulujeme, slavnostní vyhlášení proběhne na mistrovství republiky, které definitivně uzavře turnajovou sezónu 2009/2010 v České republice.

Na mezinárodní scéně zbývají odehrát ještě dva turnaje Světové ligy, ale již nyní je jasné, že celkovým vítězem se stal Petr Tměj! Průběžné pořadí Světové ligy. Po skončení Světové ligy se ještě ve Švédsku odehraje mistrovství Evropy, které ale mnoho špičkových hráčů z celého světa plánuje vynechat a ME tak pravděpodobně nedosáhne úrovně některých letošních turnajů Světové ligy.


Aleksey Zakharov získal dva tituly!
Historicky největší turnaj stolního hokeje v České republice - Czech Open 2010 vyhrál Alexey Zakharov (RUS), když ve finále porazil Michala Hviždě. Třetí skončil Raivis Pukinskis (LAT). Kompletní výsledky Czech Open.

Na MS klubů se nejlépe dařilo ruskému výběru startujícímu pod názvem RTHF UT, který ve finále porazil lotyšský tým BJC Laimite. Třetí skončil tým THC Stiga Elites.

Kompletní výsledky MS klubů.


I podeváté slaví Lukáš Turoň
V Milovicích soupeřilo 63 hráčů a žádné překvapení se nekonalo. Lukáš Turoň jako dosud vždy v této sezóně zvítězil. Ve finále tentokrát doslova smetl Honzu Dryáka, když v každém ze čtyř finálových zápasů vyhrál o alespoň 5 gólů. Třetí místo získal Zdeněk Matoušek ml.

Kompletní výsledky turnaje. Průběžné pořadí Českého poháru.

Další turnaj se uskuteční 1. a 2. května v Liberci. Půjde o největší akci nejen letošní sezóny, ale celé dosavadní historie stolního hokeje u nás. Dvoudenní turnaj v liberecké Tipsport aréně - v sobotu MS klubů a v neděli Czech Open přivítají velmi silnou mezinárodní konkurenci. Přijďte si zahrát i vy - Czech Open je otevřeno pro všechny hráče!

Zpravodajství o MS klubů a Czech Open nově naleznete i na webu pro fanoušky (nejen ledního) hokeje www.hokejportal.cz.


I osmý turnaj pro Lukáše Turoně
Ani cesta přes celou Republiku z Třince až do Chebu neohrozila vítěznou sérii Lukáše Turoně, který tak zvítězil i na osmém turnaji Českého poháru této sezóny. Finálovým soupeřem mu byl Zdeněk Matoušek ml.. Třetí skončil Standa Kraus.

Kompletní výsledky turnaje. Průběžné pořadí Českého poháru.

Další turnaj se uskuteční 10. dubna v Milovicích. Všichni zájemci o stolního hokej jsou zváni, přijďte si i vy zahrát na poslední turnaj Českého poháru před MS klubů a Czech Open!


Opět Lukáš Turoň
Ani v Plzni nedokázal nikdo porazit Lukáše Turoně. Ve finále Lukáš tentokráte porazil Michala Hviždě. Třetí skončil Zdeněk Matoušek ml.

Kompletní výsledky turnaje. Průběžné pořadí Českého poháru.

Další turnaj se uskuteční 13. března v Chebu, kam se turnaj Českého poháru vrací po dlouhých šesti letech. Všichni zájemci o stolního hokej jsou zváni!


Petr Tměj druhý na Švédském mistrovství!
O víkendu se ve Švédsku uskutečnil jeden z nejlépe obsazených turnajů posledních let - ve Stockholmu se o prestižní titul mistra Švédska utkalo 204 hráčů, mezi kterými bojovalo i 12 českých borců. Do dvou finálových skupin se podařilo probojovat pětici Čechů, čtyři z nich ale zůstali za branami play-off a obsadili následující místa: 22. Zdeněk Matoušek, 25. Jan Dryák, 30. Jakub Sládek a 38. Martin Ženíšek.
V play-off tak bojoval jen Petr Tměj. A bojoval velmi dobře - svojí cestu turnajovým pavoukem dotáhl až do finále, kde na něj čekala současná světová jednička a největší favorit turnaje (nejen dle sázkové kanceláře Unibet, která na turnaj vypsala kursy) - Fin Roni Nuttunen. Roni ve finále předvedl nebývalou pohodu a poměrně lehce zvítězil. Druhé místo Petra Tměje je ale obrovským úspěchem! Petr se tím velmi přiblížil k celkovému vítězství v hodnocení Světové ligy a posunul se na třetí místo ve světovém žebříčku! Gratulujeme!

Kompletní výsledky turnaje. K shlédnutí je několik videí z finálového play-off a také několik fotografií od Timo Toivonena (FIN).


MS klubů a Czech Open 2010
Česká republika se po devíti letech opět stala pořadatelem mezinárodního mistrovství ve stolním hokeji. Po mistrovství světa, které se v roce 2001 uskutečnilo v Plzni, nyní přivítáme v Liberci Mistrovství světa klubů! Místo reprezentačních výběrů tak v městě Bílých Tygrů potkáme hráče v klubových barvách reprezentující kluby z celého světa.

V sobotu 1. května se v liberecké Tipsport aréně rozhodne o nejlepším klubu sezóny 2009/2010. Do turnaje se může přihlásit i váš klub - stačí poslat soupisku čítající nejméně 4 a nejvýše 8 hráčů a název klubu. Pořadatelé turnaje vám pak v dostatečném předstihu oznámí, zda váš klub dostane šanci zúčastnit se Mistrovství světa klubů.

Abychom mohli v Liberci vyhlásit nejen nejlepší klub, ale i nejlepšího jednotlivce, uskuteční se den po Mistrovství světa klubů - tedy v neděli 2. května - mezinárodní turnaj jednotlivců, Czech Open 2010. Půjde již o sedmý ročník turnaje Czech Open a i ten bude jistě patřit k vrcholům Světové ligy. Czech Open určí i konečné pořadí Českého poháru 2009/2010. Zahrát si na Czech Open mohou i úplní nováčci (pokud by počet přihlášených nováčků převýšil kapacitu turnaje, vyhrazují si pořadatelé právo uspořádat v sobotu kvalifikaci o účast na Czech Open - všichni nováčci budou v dostatečném předstihu o konání kvalifikace informováni)!

Pro diváky je vstup na oba dva dny volný, můžete tedy přijít podpořit české kluby a hráče, kteří se budou jistě snažit dokázat svoji příslušnost ke světové špičce. Nenechte si ujít největší stolněhokejovou událost na území ČR posledních let!

Detailní informace o obou turnajích naleznete na turnajových stránkách.


A pošesté rovněž Lukáš Turoň
I v Pardubicích zvítězil kdo jiný než Lukáš Turoň. Ve finále porazil stejně jako na minulém turnaji Honzu Dryáka. Třetí skončil Zdeněk Matoušek ml.

Zasloužené ceny a poháry obdržela i nejlepší hráčka turnaje Markéta Pilařová, nejlepší junior Filip Hamáček, nejlepší veterán Vašek Pikl a nejlepší z nováčků Matěj Štědronský.

Kompletní výsledky turnaje. Průběžné pořadí Českého poháru. Napínavý souboj se odehrává v pořadí ČP veteránů, boje se vyostřují i v nominační tabulce pro ME 2010.

Další turnaj se uskuteční 27. února ve Štěnovicích u Plzně.

Upozorňujeme, že došlo ke změně termínu předposledního turnaje Českého poháru sezóny 2009/2010 - v Milovicích se bude hrát až po Velikonocích, tedy 10. dubna!


I popáté vyhrál Lukáš Turoň
V Praze zvítězil jako již letos tradičně Lukáš Turoň. Ve finále ale musel hodně zabojovat a rozhodující dva zápasy vyhrál až v prodloužení. Vyrovnaným soupeřem mu byl na druhém místě Honza Dryák. Třetí skončil Leoš Hvižď.

Kompletní výsledky. Průběžné pořadí Českého poháru.

Další turnaj se uskuteční 30. ledna v Pardubicích. Všem přejeme pohodový konec roku a vše nejlepší do roku 2010!


Také čtvrtý turnaj sezóny si přidal do sbírky Lukáš Turoň
V Litomyšli byl mezi 54 hráči nejlepší opět Lukáš Turoň. Za celý turnaj absolvoval celkem 45 zápasů a prohrál pouze jeden jediný. Druhé místo získal Honza Dryák a třetí skončil Zdeněk Matoušek ml.

Kompletní výsledky. Průběžné pořadí Českého poháru.

Další turnaj se uskuteční 12. prosince v Praze.


Rovněž třetí turnaj sezóny se stal triumfem Lukáše Turoně
V Praze se 7. listopadu za účasti 77 hráčů uskutečnilo třetí kolo Českého poháru 2009/2010. Zvítězil, stejně jako na dvou předchozích turnajích, Lukáš Turoň. Druhé místo vybojoval David Šmíd a třetí byl Leoš Hvižď.

Kompletní výsledky, několik fotografií z turnaje. Průběžnému pořadí Českého poháru s přehledem vládne Lukáš Turoň před Zdeňkem Matouškem ml. a Davidem Šmídem.

Další turnaj proběhne 21. listopadu v Litomyšli.


Petr Tměj vyhrál třetí turnaj Světové ligy v řadě!
Po vítězství v Norsku a Maďarsku zvítězil Petr Tměj i na třetím turnaji Světové ligy, kterého se v této sezóně zúčastnil. Místem jeho dalšího triumfu se staly finské Helsinki. Finálovým soupeřem byl Petrovi bronzový hráč z posledního MS, domácí Ahti Lampi. Petr vyhrál i přesto, že ve finálové sérii prohrával již 3-1 na zápasy!
Z ostatních českých účastníků turnaje se nejlépe umístil Kuba Sládek na osmém místě, Láďa Tměj skončil sedmnáctý.
Kompletní výsledky Helsinki Open.

Dalším turnajem v našlapané termínové listině je pražský turnaj Českého poháru, který je na programu 7. listopadu.


Petr Tměj vyhrál i v Maďarsku
I druhý evropský turnaj Světové ligy 2009/2010 vyhrál Petr Tměj. Na Hungarian Open Petra na stupních vítězů doplnili další čeští hráči - druhý David Šmíd a třetí Michal Zunka. Čtvrté místo obsadil Vašek Pikl, do nejlepší desítky se dostal i šestý Láďa Tměj a osmý Miloš Ševr.
Kompletní výsledky Hungarian Open.
Světová liga pokračuje 24. října v Helsinkách.


Také druhý turnaj sezóny vyhrál Lukáš Turoň
Do Třince přijelo na druhé kolo Českého poháru 2009/2010 celkem 37 hráčů. Zvítězil domácí reprezentant Lukáš Turoň, který za celý turnaj vyhrál všechny zápasy s výjimkou jednoho jediného. Na druhém místě skončil Zdeněk Matoušek ml. a třetí byl Václav Pikl.

Kompletní výsledky.

Další turnaj proběhne 7. listopadu v Praze.


Petr Tměj vyhrál turnaj Světové ligy
První z velkých turnajů Světové ligy 09/10 se o víkendu uskutečnil v Oslu. Pozici nejvýše nasazeného hráče obhájil Petr Tměj, který ve finále porazil Pettera Bengtssona (SWE). Do finálového play-off se kvalifikovali i další čeští hráči - na osmém místě skončil Jakub Sládek, na devátém místě Láďa Tměj a dvanácté místo patří Vaškovi Piklovi. Ve finálové skupině si zahrál i 19. Martin Ženíšek. Turnaje se zúčastnilo celkem 51 hráčů. Kompletní výsledky Oslo Open.


Změna termínu třetího kola ČP 09/10
Pozor! Došlo ke změně termínu třetího kola Českého poháru - v Praze - Satalicích se turnaj neuskuteční v původně plánovaném termínu 31. října, ale o týden později - 7. listopadu!


První turnaj sezóny vyhrál Lukáš Turoň
Prvního kola Českého poháru 2009/2010 se v Kamenném Přívozu zúčastnilo 67 hráčů, mezi kterými se nejlépe vedlo Lukáši Turoňovi. Na druhém místě skončil Leoš Hvižď, třetí místo bral Zdeněk Matoušek ml.

Kompletní výsledky.

Další turnaj proběhne 3. října v Třinci.


Začátek jubilejní dvacáté sezóny Českého poháru se již nezadržitelně blíží a všichni hráči tak budou moci již brzy předvést, jak poctivá byla jejich příprava v průběhu letní přestávky.
Přijďte si i vy zahrát na první turnaj nové sezóny, který se uskuteční 19. září v Kamenném Přívozu! Turnaj je otevřen pro všechny zájemce o stolní hokej, zúčastní se jak čeští reprezentanti, tak i nováčci sbírající první zkušenosti. Bližší informace najdete na turnajové pozvánce.

Účastníkům turnajů připomínáme, že po mnoha letech byl pro turnaje Českého poháru opět zaveden dvoubodový systém. Nově se do finálového play-off kvalifikuje jen osm hráčů ze skupiny A, kteří se utkají v sériích hraných na čtyři vítězství. A novinkou je i to, že hráči mladší 15 let budou na turnajích Českého poháru platit poloviční startovné - tedy 75,- Kč.

Český pohár 2009/2010
19. září - Kamenný Přívoz
3. říjen - Třinec
7. listopad - Praha
21. listopad - Litomyšl
12. prosinec - Praha
30. leden - Pardubice
27. únor - Plzeň - Štěnovice
13. březen - Cheb
10. duben - Milovice
1. květen - MS klubů - Liberec
2. květen - Czech Open - Liberec
22. - 23. květen - MR, Plzeň
 
Mezinárodní termínovka 2009/2010
1. červenec - WTHT, Lemont (USA)
26. září - WTHT, Edmonton (CAN)
26. září - WTB6, Oslo Open (NOR)
10. říjen - WTHT, Budapest Open (HUN)
24. říjen - WTB6, Helsinki Open (FIN)
14. listopad - WTHT, Slovinsko
5. prosinec - WTB6, Riga Open (LAT)
19. prosinec - WTHT, Kyjev (UKR)
25. leden - WTHT, Las Vegas (USA)
13.-14. únor - WTB6, Stockholm (SWE)
6. březen - WTHT, Bern (SUI)
20.-21. březen - WTB6, Moscow Cup (RUS)
27. březen - WTHT, Detroit (USA)
17. duben - WTHT, Bronderslev (DEN)
1. květen - MS klubů, Liberec
2. květen - WTB6, Liberec
15. květen - WTHT, Petrohrad (RUS)
29. květen - WTHT, Berlín (GER)
12. - 13. červen - ME, Överum (SWE)

WTB6 = World Table Hockey Tour Big Six Tournament = šest největších turnajů sezóny
WTHT = World Table Hockey Tour Tournament = menší mezinárodní turnaje hodnocené do pořadí WT polovičním počtem bodů oproti šestici hlavních turnajům WT.


Sezóna 2008/2009

Bilance MS - stříbro a dvakrát bronz
O víkendu se nejlepší hráčí světa utkali v Budapešti o světové tituly. Mistrovství světa ukázalo pokračující pád dříve neporazitelných Švédů, o který se zasloužil český, ale především ruský a lotyšský tým.

V soutěži družstev bylo vzhledem k výkonostnímu růstu Lotyšů již před zahájením zřejmé, že jedna z velmocí (SWE, FIN, CZE, RUS a LAT) zůstane za branami play-off a bude se muset spokojit s pátým místem. A černý Petr nakonec padl na tým, na který by tipoval asi opravdu málokdo... Až do předposledního kola se zdálo, že na pátém místě skončí český tým - v té době měl ve finálové skupině na kontě samé porážky a před sebou již jen zápas s Finskem a s - překvapivým účastníkem finálové skupiny - Ukrajinou. Jenže Finové byli v podobné situaci - pouze výhra jim zaručovala postup do play-off. V zápase o úspěch a neúspěch byl finský tým favoritem - především díky hře obhájce titulu mistra světa Roniho Nuttunena a pro Čechy nepříjemného Ahti Lampiho. Jenže předzápasové předpoklady se nevyplnily a český tým zvítězil 11:8 odsunul tak Finy na páté místo a hlavně si tím zajistil účast v semifinále turnaje.

V ostatních zápasech finálové skupiny družstev se nejlépe dařilo Rusům, na druhém místě se umístili Lotyši a třetí místo obsadili obhájci titulu ze Švédska. Český tým tak v semifinále narazil na tradičního soupeře z Ruska. Bohužel ve vyrovnaném zápase se Rusům podařilo uhrát o vítězství víc a po výsledku 11:10 tak postoupili do finále. Ve druhém semifinále Lotyši stejně těsným poměrem porazili Švédy.

Ve finále turnaje družstev se tak utkaly týmy Ruska a Lotyšska. Vítězem se stal zkušenější tým Ruska a poprvé v historii tak slavil titul ze soutěže družstev. Pro Lotyše je druhé místo historicky první medailí z turnaje družstev. Český tým v základní se sestavě ve složení Lukáš Turoň, Petr Tměj, Michal Hvižď, Zdeněk Matoušek ml. a Leoš Hvižď ml. po přesvědčivém výsledku 19:5 proti Švédům v zápase o třetí místo vybojoval bronz.

V hlavním turnaji jednotlivců sítem základních skupin prošlo devět z deseti českých hráčů do dvou finálových skupin. Jediný Pavel Plešák neuspěl a následně vzhledem k náročnému programu veteránů z turnaje odstoupil.
Ve finálových skupinách si z českých hráčů nejlépe vedla trojice Michal Hvižď, Petr Tměj a Leoš Hvižď ml., která postoupila do play-off. Postup těsně unikl Lukáši Turoňovi, kterému tak v konečném pořadí turnaje připadlo 18. místo. Umístění dalších českých hráčů: 33. David Šmíd, 48. Zdeněk Matoušek ml., 56. Václav Pikl, 57. Petr Turoň, 59. Matěj Ležík.
Osmifinále přineslo český bratrský souboj bratří Hvižďů, ve kterém se nakonec překvapivě radoval Leoš. Na Petra Tměje v play-off čekal Ahti Lampi, který opět potvrdil, že na české hráče umí a Petra vyřadil. V konečném pořadí skončil Michal Hvižď na devátém a Petr Tměj na třináctém místě.
Jediným českým zástupcem ve čtvrtfinále play-off se tak stal Leoš Hvižď. Soupeřem mu byl Ahti Lampi, který tak opět dostal šanci potvrdit, že se mu proti českým hráčům daří a Leoše vyřadil. Leoš Hvižď tak celkově skončil na osmém místě.
V semifinále se ve finském souboji utkal Roni Nuttunen s Ahti Lampim a v ruském souboji Yanis Galuzo s Ivanem Zakharovem. Do finále postoupil Roni a Yanis a z celkového vítězství se nakonec radoval Roni Nuttunen a jako první hráč v historii tak dokázal obhájit titul mistra světa. Na třetím místě skončil Ahti lampi.

V turnaji žen se z českých hráček dařilo nejlépe Marušce Vargové, která postoupila do play-off z pátého místa. Cestu za lepším umístěním jí ve čtvrtfinále ale zahradila Mariya Miloradova, která se nakonec probojovala až do finále, kde podlehla krajance a největší favoritce turnaje Marii Yalbachevě. Maruška Vargová se tak umístila na pátém místě, Markéta Pilařová skončila dvanáctá a Iva Mašková osmnáctá.
V soutěži ženským družstev dle očekávání zvítězil tým Ruska. Český tým odehrál s Lotyšskem vyrovnané utkání o bronz, ve kterém ale nakonec prohrál 4:5 a obsadil tak čtvrté místo.

V turnaji juniorů postoupil do závěrečného play-off jen Marek Lisý. Matěj Ležík skončil jedenáctý, Erik Šlechta dvanáctý. Na Marka v play-off čekal největší favorit turnaje Ahti Lampi. Ahtimu k postupu stačily čtyři zápasy a s Markem tak odstartoval svojí cestu za celkovým vítězstvím. Marek Lisý se celkově umístil na osmém místě.

Mezi veterány Českou republiku reprezentovala čtveřice hráčů. Všichni čtyři se dokázali probojovat do finálové skupiny, ve které nakonec jen Zbyňkovi Pilařovi těsně unikl postup do play-off a obsadil tak konečné deváté místo. Petr Turoň nestačil ve čtvrtfinále na ruského soupeře a skončil na osmém místě. Vašek Pikl a Pavel Plešák se spolu utkali o postup do semifinále. Z vítězství a postupu se nakonec radoval zkušenější Pavel a Vašek Pikl tak celkově skončil na pátém místě. Snahu Pavla Plešáka obhájit dva roky starý titul zastavil v semifinále pozdější vítěz turnaje Pontus Eriksson. Pavel Plešák nakonec uspěl alespoň v souboji o bronz a obsadil tak skvělé třetí místo.
V turnaji veteránských družstev český tým ve složení Pavel Plešák, Vašek Pikl, Petr Turoň a Zbyněk Pilař postoupil do finále, kde podlehl týmu Švédska a získal tak stříbrné medaile.

Kompletní výsledky MS, fotografie z MS.


Mistrovství světa
O tomto víkendu se nejlepší hráči stolního hokeje sejdou v maďarské Budapešti, kde se uskuteční 11. mistrovství světa. Vzhledem k vyrovnanosti, která v posledních letech ve stolním hokeji panuje, lze jen těžko tipovat vítěze hlavních turnajů. Jisté ale je, že čeští hráči pojedou na MS s cílem vylepšit bilanci minulého šampionátu, odkud česká výprava přivezla dvě medaile.

Do hlavního turnaje jednotlivců se přihlásil rekordní počet 131 hráčů z 16 států. Mezi nimi se jistě výsledkově neztratí ani desítka našich hráčů dle světového žebříčku nasazených v pořadí: Petr Tměj, Lukáš Turoň, Michal Hvižď, Honza Dryák, David Šmíd, Leoš Hvižď ml., Zdeněk Matoušek ml., Pavel Plešák, Petr Turoň a Vašek Pikl.
Všichni naši zástupci v turnaji jednotlivců budou zároveň bojovat v reprezentačním družstvu o vylepšení čtvrtého místa z minulého MS. Mezi 15 přihlášenými týmy se náš výběr popere o medaili zejména s Finskem, Švédskem, Ruskem a Lotyšskem.

V dalších turnajích budeme napjatě sledovat zejména to, jak se povede Pavlu Plešákovi na cestě za obhajobou titulu mistra světa v kategorii veteránů. Mezi 35 účastníky turnaje veteránů budou bojovat i tři další hráči ČR - Petr Turoň, Vašek Pikl a Zbyněk Pilař. Tato čtveřice bude bojovat o medaili i v turnaji veteránských týmů.

V turnaji žen je největší favoritkou Ruska Maria Yalbacheva, které se bude snažit cestu za titulem minimálně znepříjemnit i Maruška Vargová. Mezi ženami nás bude reprezentovat i Markéta Pilařová a poprvé v životě na MS hrající Iva Mašková. Tato trojice nastoupí v českých barvách i v turnaji ženských družstev.

V kategorii juniorů se očekává vítězství Fina Ahtiho Lampiho - vítěze letošního Czech Open, aktuálně třetího hráče světa. Do boje o zbylé medaile by měla promluvit i česká trojice Marek Lisý, Erik Šlechta a Matěj Ležík.

Všem účastníkům MS přejeme hodně štěstí. Hrát se začne již v pátek, kdy v 15:00 začnou turnaje žen, juniorů a veteránů. Pořadatelé slibují on-line výsledkový servis.


Mistrovství světa klubů bude v ČR!
Na základě hlasování ITHF bylo rozhodnuto, že v roce 2010 se bude mistrovství světa klubů konat v České republice! Již nyní se tedy můžeme těšit na první květnový víkend, kdy se pravděpodobně v Liberci v sobotu 1. května uskuteční MS klubů a v neděli 2. května pak tradiční mezinárodní turnaj jednotlivců Czech Open. Bližší informace o obou turnajích budou doplněny v průběhu letních měsíců.

V ITHF se dále rozhodlo o tom, že pořadatelem ME 2010 bude švédské Överum, pořadatelem MS 2011 finské Helsinki a MS klubů se v sezóně 2010/2011 uskuteční ve Švédsku.


Mistrovství republiky 2009
Domácí sezóna byla o víkendu ukončena mistrovstvím republiky. V Praze si v sobotu zahrála nejprve družstva, v neděli se pak konaly turnaje žen, juniorů, veteránů a hlavní turnaj pro nejlepší hráče z pořadí Českého poháru.

Do turnaje družstev vstupoval jako největší favorit tým THC Stiga Elites, který papírové předpoklady přesvědčivě naplnil a bez větších potíží turnaj družstev vyhrál. Na druhém místě skončil tým Stiga Big Band World, bronzovou medaili bral tým THC Stiga Svitavy 93.

Nedělní dopoledne bylo ve znamení obhajob - Maruška Vargová získala již svůj pátý titul v řadě mezi ženami! Největšími soupeřkami jí tentokráte byly klubové spoluhráčky - druhá Anežka Vargová a třetí Aneta Jackowská.

Mezi veterány obhájil loňský titul Petr Turoň, pro kterého to byl již čtvrtý titul mistra republiky. Finálovým soupeřem mu byl Pavel Plešák, na třetím místě skončil Vašek Pikl.

Mezi juniory se nejvíce dařilo hradecké dvojici Matěj Ležík a Marek Lisý, kteří se spolu utkali ve vyrovnaném finále, ve kterém nakonec zvítězil Matěj Ležík. Třetí místo bral Erik Šlechta.

V hlavním turnaji jednotlivců došlo k souboji dvou nejvýše nasazených hráčů již v semifinále, ve kterém Lukáš Turoň vyřadil Petra Tměje poměrem 4:1 na zápasy. Lukášovo finálovým soupeřem se stal Honza Dryák. Lukáš Turoň ve finále nezaváhal a stal se již po čtvrté mistrem republiky. Třetí místo vybojoval Petr Tměj.

Výsledky mistrovství republiky.


V Třinci vyhrál Michal Hvižď
Závěrečný turnaj Českého poháru 2008/2009 proběhl za účasti 47 hráčů v Třinci. Zvítězil Michal Hvižď před Honzou Dryákem a Lukášem Turoněm. Kompletní výsledky z Třince.

Vítězem Českého poháru 2008/2009 se poprvé v kariéře stal Petr Tměj. Přerušil tak tříleté kralování Lukáše Turoně, který tentokráte skončil druhý. Na třetím místě se umístil Honza Dryák. Celkové pořadí Českého poháru.
Nejlepší hráčkou této sezóny Českého poháru se stala Markéta Pilařová (ČP žen), nejlepším juniorem je Matěj Ležík (ČP juniorů), v pořadí veteránů zvítězil Petr Turoň (ČP veteránů), nejlepším nováčkem této sezóny se stal Milan Zeman (ČP nováčků) a mezi kluby v této sezóně zvítězil klub THC Stiga Elites (ČP klubů).

Domácí sezóna bude o víkendu 6. - 7. června zakončena v Praze mistrovstvím republiky.


MR 2009 bude v Praze
POZOR! Oproti původnímu plánu došlo ke změně v místě konání mistrovství republiky - nebude se hrát ve Svitavách, ale v Praze - Satalicích, tedy v místě dobře známém z konání mnoha turnajů ČP. Termín MR zůstává stejný - 6. června se odehraje turnaj družstev, v neděli 7. června pak turnaje žen, juniorů, veteránů a odpoledne i hlavní turnaj jednotlivců. Uzávěrka přihlášek je stanovena na příští sobotu - tedy na 23. května. Přihlášky zasílejte nejlépe mailem.

Před mistrovstvím republiky nás ještě čeká poslední díl z turnajů Českého poháru 2008/2009 - v sobotu 23. května proběhne turnaj v Třinci. Všichni zájemci o stolní hokej jsou srdečně zváni!


Berlin Open
Na posledním evropském turnaji aktuálního ročníku Světové ligy se v Berlíně představila i trojice českých hráčů. Nejlépe se vedlo Zdeňkovi Matouškovi ml., který byl blízko celkovému vítězství, když ve finálové sérii vedl již 3-1 na zápasy, aby nakonec skončil na i tak výborném druhém místě. Vítězem se stal Mikus Saulitis (LAT). Dařilo se i zbývajícím českým zástupcům na turnaji - Láďa Tměj skončil čtvrtý a Miloš Ševr sedmý. Kompletní výsledky Berlin Open.


Czech Open vyhrál Ahti Lampi
Czech Open 2009, devátý turnaj Českého poháru 2008/2009, byl ve znamení nejkvalitnější účasti v historii turnajů Českého poháru. V Praze hrálo sedm hráčů z aktuální světové nejlepší desítky. Celkem se turnaje zúčastnilo 114 hráčů.

Ve velmi kvalitní mezinárodní konkurenci zvítězil úřadující mistr Evropy Ahti Lampi z Finska. Zopakoval tak své vítězství z Czech Open 2007. Ve finále porazil 4:2 na zápasy nejlepšího českého hráče Petra Tměje. Třetí místo vybojoval vítěz nedávného Moscow Cupu Edgars Caics z Lotyšska. O silném mezinárodním obsazení turnaje svědčí fakt, že mezi nejlepších devět hráčů turnaje se probojovali jen tři čeští zástupci.

Nejlepším juniorem turnaje se stal Ahti Lampi, nejlepší ženou Mariya Miloradova, nejlepším veteránem Petr Turoň a nejlepším nováčkem Šimon Janoušek.

Kompletní výsledky z Prahy. Průběžné pořadí Českého poháru, průběžné pořadí nominace na MS.

V průběžném pořadí Světové ligy patří Petrovi Tmějovi výborné čtvrté místo! Na desáté místo - poslední zajištující přímou nominaci na mistrovství světa - se posunul Michal Hvižď. Do konce letošního ročníku Světové ligy zbývá odehrát tři menší turnaje, na předních místech ale již téměř jistě ke změnám nedojde. Pohár za celkové Vítězství Světové ligy tak poputuje opět do Finska - tentokrát díky Ahtimu Lampimu.


V Milovicích vyhrál Michal Hvižď
Michal Hvižď, vítěz turnaje Osmý turnaj Českého poháru 2008/2009 se konal v Milovicích nad Labem. Mezi 61 hráči zvítězil Michal Hvižď. Poraženým ve finále se stal Zdeněk Matoušek ml. Třetí místo získal Petr Tměj.

Michal Hvižď se tak stal prvním hráčem, který v této sezóně Českého poháru dokázal prolomit kralování dvojice Lukáš Turoň, Petr Tměj. Na sedmi předchozích turnajích zvítězil čtyřikrát Lukáš a třikrát Petr.

Kompletní výsledky z Milovic. Průběžné pořadí Českého poháru

Příští turnaj Českého poháru bude zároveň součástí Světové ligy. Z toho důvodu se můžeme těšit na účast několika zahraničních hvězd - o celkové vítězství ve Světové lize 2008/2009 se v Praze v přímém souboji utkají: Petr Tměj, Edgars Caics (LAT), Atis Silis (LAT) a Ahti Lampi (FIN). Seznam hráčů z elitní desítky světového žebříčku, kteří se utkají na Czech Open, doplňuje ještě Lukáš Turoň, Alexey Zacharov a Yanis Galuzo (oba RUS).

Příjďte si i vy zahrát se světovou špičkou! Turnaj se koná 25. dubna v Praze a je otevřen všech zájemcům o stolní hokej - v základní skupině si můžete vyzkoušet hru například proti úřadujícímu mistru Evropy, v odpoledních skupinách si zahrajete s hráči stejné výkonnosti. Informace o turnaji naleznete na stránkách Czech Open.


Moskva Cup 2009
Předposlední z velkých turnajů Světové ligy 08/09 se uskutečnil v Moskvě za účasti 4 českých hráčů. Mezi 157 účastníky uspěla zejména dvojice Petr Tměj a Michal Hvižď. Oba dva se probojovali až do finálového play-off, přes jehož první kolo prošli oba shodně po výsledku 4-1 na zápasy - Petr Tměj vyřadil Carla Bindekranse (SWE) a Michal Hvižď přešel přes Stepana Korotkiye (RUS).
Ve druhém kole vyřazovací části narazil Michal Hvižď na vítěze loňského Czech Open domácího Ivana Zaharova. Z postupu do semifinále se po čtyřech těsných výhrách radoval domácí hráč. Petr Tměj se v boji o semifinále utkal s finalistou Czech Open 2007 - Atisem Silisem (LAT). A na konci této série se mohli čeští hráči radovat - Petr postoupil mezi nejlepší čtyři hráče po výsledku 4-2 na zápasy.

Do semifinále turnaje se probojovali zástupci čtyř států - vedle Petra Tměje domácí Ivan Zaharov, Fin Ahti Lampi a Lotyš Edgars Caics. Posledně jmenovaná lotyšská jednička se stala soupeřem Petra Tměje v boji o finále. Bohužel Lotyš byl nad Petrovo síly a po čtyřech prohraných zápasech čekal Petra souboj o konečné třetí místo. Soupeřem mu byl Ivan Zaharov. V prvních těch zápasech došlo ke gólovým přestřelkám, ve kterých se vždy radoval domácí hráč. Petr Tměj se ale nevzdal a dokázal srovnat stav série na 3-3. V rozhodujícím zápasu ale zachoval Ivan Zaharov potřebný klid a vybojoval tak třetí místo.

V konečném pořadí obsadil Petr Tměj čtvrté místo a Michal Hvižď sedmou pozici. Vítězem se stal Edgars Caics (LAT). Výsledky Moskva Cupu 2009.

V průběžném pořadí Světové ligy se Petr Tměj posunul na vynikající třetí místo!

Posledním z velkých turnajů letošního ročníku Světové ligy bude Czech Open, které se uskuteční 25. dubna v Praze. Již nyní jsou přihlášeni zástupci osmi států. Přijďte si zahrát i vy! Bližší informace naleznete na stránkách Czech Open 2009.


Světová liga 2008/2009
Ve švýcarském Bernu o víkendu pokračovala Světová liga. Turnaje se zúčastnilo hned osm českých hráčů. Papírové předpoklady poměrně snadno potvrdili nejvýše nasazení - Michal a Leoš Hviždovi, kteří předvedli ve finále sedmi zápasovou bitvu, ve které se nakonec radoval Michal. Kompletní výsledky na stránkách Swiss Open.
Po Petrovi Tmějovi, který zvítězil v Maďarsku a Vaškovi Piklovi - vítězi Slovenia Open, se tak mezi vítězi turnajů Světové ligy 2008/2009 objevil třetí český hráč. Průběžné pořadí Světové ligy.

Z letošní sezóny Světové ligy již zbývají odehrát pouze turnaje v Rusku, na Ukrajině, v Německu a také Czech Open (25. dubna). Informace o největším českém turnaji této sezóny naleznete na stránkách turnaje.


V Litomyšli zvítězil Petr Tměj
Sedmý turnaj Českého poháru 2008/2009 proběhl v Litomyšli. Mezi 60 hráči se vítězem stal Petr Tměj. Druhé místo získal Jan Dryák a třetí místo Lukáš Turoň.

Kompletní výsledky. Průběžné pořadí Českého poháru

Další turnaj proběhne 4. dubna v Milovicích.


Čeští hráči uspěli na Švédském mistrovství
O víkendu proběhl ve švédském Överumu turnaj s největší tradicí (první ročník se uskutečnil již v roce 1983) - Švédské mistrovství. Mezi 119 účastníky se dařilo i českým hráčům. Hned trojice se probojovala až do závěrečného play-off, ve kterém se dokonce zrodila hned dvojnásobná česká účast ve čtvrtfinále! V konečném pořadí obsadil Honza Dryák výborné šesté místo, Zdeněk Matoušek ml. mohl slavit sedmé místo a český úspěch potvrdil devátým místem David Šmíd.

Vítězem turnaje se stal domácí Hans Österman, finálovým soupeřem mu byl Ivan Zaharov (RUS). O třetí místo se podělili domácí legendy Stefan Edwall a Lars Fridell. Kompletní výsledky Švédského mistrovství.


Lukáš Turoň v Praze opět vítězně
Šestý turnaj Českého poháru 2008/2009 se konal stejně jako v prosinci v Praze. A stejně jako v prosinci zvítězil i tentokrát Lukáš Turoň. A rovněž stejně jako v prosinci porazil ve finále Petra Tměje. Jedinou změnou tak bylo třetí místo domácího Jana Dryáka.

Kompletní výsledky. Průběžné pořadí Českého poháru

Další turnaj proběhne 28. února v Litomyšli.


Perník voněl Petru Tmějovi
Pátý turnaj Českého poháru 2008/2009 proběhl za vůně perníku v Pardubicích. Mezi 78 hráči ze třech států zvítězil Petr Tměj před Lukášem Turoněm a Zdeňkem Matouškem.

Kompletní výsledky, fotografie. Průběžné pořadí Českého poháru

Další turnaj proběhne 7. února v Praze.


Lukáš Turoň zvítězil v Praze
Čtvrtý turnaj Českého poháru 2008/2009 vyhrál v Praze za účasti 72 hráčů Lukáš Turoň. Ve finále porazil Petra Tměje 3:2 na zápasy. Třetí místo získal domácí Zdeněk Matoušek ml.

Kompletní výsledky. Průběžnému pořadí Českého poháru s náskokem vládne dvojice Lukáš Turoň, Petr Tměj.

Další turnaj proběhne 24. ledna v Pardubicích.


Petr Tměj vyhrál na domácí půdě!
Třetí turnaj Českého poháru 2008/2009 vyhrál v Litomyšli - Pohodlí domácí Petr Tměj před Janem Dryákem a Lukášem Turoněm.

Kompletní výsledky. Další turnaj proběhne 13. prosince v Praze.


Petr Tměj druhý v Helsinkách!
Druhý ze šesti velkých turnajů Světové ligy se o tomto víkendu uskutečnil v Helsinkách. Mezi stovkou účastníků se prosadili i dva čeští účastníci - bratři Tmějové. Oba postoupili do finálové skupiny, Petr se s přehledem kvalifikoval i do závěrečného play-off. Ve vyřazovacích bojích zdolal nejprve lotyšského soupeře Sergejse Mihejevse, poté Yanise Galuza z Ruska a v semifinále i jednoho z domácích borců Magnuse Ahlberga. Nad Petrovo síly byl až finálový soupeř - úřadující mistr Evropy Ahti Lampi, který Petra porazil nejtěsnějším možným způsobem 4-3 na zápasy.
Druhé místo je ale vynikajícím úspěchem, gratulujeme.

Kompletní výsledky z Helsinek.


I druhý turnaj sezóny pro Lukáše Turoně
V Českých Budějovicích bojovalo o poháry z druhého turnaje sezóny celkem 69 hráčů (opět také zástupci Slovenska a Maďarska). Zvítězil Lukáš Turoň před Petrem Tmějem a Zdeňkem Matouškem ml..

Kompletní výsledky. Další turnaj proběhne 15. listopadu v Litomyšli.


První turnaj sezóny pro Lukáše Turoně
Na první turnaj České poháru v sezóně 2008/2009 přijelo do Kamenného Přívozu 75 hráčů ze tří zemí (kromě domácích hráčů také reprezentanti ze Slovenska a Maďarska). Zvítězil Lukáš Turoň před Petrem Tmějem a svým otcem Petrem Turoněm.

Kompletní výsledky. Další turnaj proběhne 18. října v Českých Budějovicích.

POZOR: bylo změněno místo konání třetího turnaje letošní sezóny. Proběhne v Litomyšli.


20. září bude v Kamenném Přívozu zahájena další sezóna Českého poháru. Všichni zájemci o stolní hokej jsou zváni.
Již od prvního turnaje lze očekávat velký souboj o nominaci na mistrovství světa! Ve hře bude osm míst v hlavním turnaji MS, tři místa v turnaji juniorů (ročník 1991 a mladší), tři místa (+ Pavel Plešák jako obhájce titulu) v kategorii veteránů (ročník 1969 a starší) a tři místa v soutěži žen. Počet účastníků hlavní kategorie se může zvýšit v případě umístění českých hráčů v nejlepší desítce (resp. jedenáctce, pokud se v desítce umístí i obhájce titulu mistra světa Roni Nuttunen) Světové ligy.

V Kamenném Přívozu se poprvé představí nově vzniklý klub THC Stiga Elites, do kterého přestoupilo hned několik reprezentantů. A dále bude poprvé možné vidět hrát nejlepšího hráče minulých sezón Lukáše Turoně v jiném než třineckém dresu. Nenechte si ujít start nové sezóny a přijďte si zahrát 20. září do Kamenného Přívozu!


Termínová listina sezóny 2008/2009
Sezóna 2008/2009 již zná svojí termínovou listinu a můžete tak začít plánovat účast na následujících turnajích.

Český pohár 2008/2009
20. září - Kamenný Újezdec
18. říjen - České Budějovice
15. listopad - LITOMYŠL - změna!
13. prosinec - Praha – Satalice
24. leden - Pardubice
7. únor - Praha – Satalice
28. únor - Litomyšl
4. dubna - Milovice (změna!)
25. duben - Czech Open - Praha
23. květen - Třinec
6.6. - 7.6. - MR, PRAHA (změna!)
 
Mezinárodní termínovka 2008/2009
26. červenec - WTHT, Lemont (USA)
13. září - WTHT, Kodaň (DEN)
27. září - WTB6, Oslo Open (NOR)
11. říjen - WTHT, Budapest Open (HUN)
8. listopad - WTB6, Helsinki Open (FIN)
22. listopad - WTHT, Slovinsko
6. prosinec - WTB6, Riga Open (LAT)
10. leden - WTHT, Tallinn (EST)
26. leden - WTHT, Las Vegas (USA)
14.-15. únor - WTB6, Swedish Masters, Överum (SWE)
7. březen - WTHT, Bern (SUI)
21.-22. březen - WTB6, Moscow Cup (RUS)
18. duben - WTHT, New York (USA)
25. duben - WTB6, Czech Open
9. květen - WTHT, Kyjev (UKR)
16. květen - WTHT, Berlin Open (GER)
12. - 14. červen - MS, Budapešť (HUN)

WTB6 = World Table Hockey Tour Big Six Tournament = šest největších turnajů sezóny
WTHT = World Table Hockey Tour Tournament = menší mezinárodní turnaje hodnocené do pořadí WT polovičním počtem bodů oproti šestici hlavních turnajům WT.


Sezóna 2007/2008

Sedm hráčů z ČASG se zúčastnilo Vítámvás Cupu 2008
Vítámvás Cup 2008 Ve dnech 23. – 25. června se v Brně uskutečnil třetí ročník turnaje pořádaný organizačním výborem střední školy F. D. Roosevelta pro tělesně postižené. České asociaci Stiga Game již s několikaměsíčním předstihem předseda organizačního výboru Michal Ptáček nabídl možnost vyslat na turnaj deset profesionálních hráčů, kteří by měli za úkol jednak naplnit motto turnaje – „Turnaj, který spojuje“ – a sblížit zdravé a handicapované soutěžící ve stolním hokeji a jednak pozvednout herní úroveň turnaje.

Přihlásilo se nakonec sedm zájemců: Aneta Jackowská, Petr Linka, Anežka Vargová, Marie Vargová a Tibor Varga z BSE České Budějovice a Zdeněk Lopaur a Patrik Petr ze Stiga HC Benátky. Pro všechny tyto hráče organizátoři zajistili zdarma ubytování i dopravu na turnaj.

Vzhledem k tomu, že turnaj se koná pouze jednou do roka, byla jeho atmosféra velice slavnostní, a pro pravidelné účastníky Českého poháru zcela odlišná od profesionálních turnajů. Poměr hráčů (42) a hokejů (5) zaručoval dostatek času na naplnění poslání hráčů ČASG, kteří byli všemi účastníky i organizátory turnaje přijímání velice vřele a otevřeně a po celou dobu turnaje se snažili navazovat nové kontakty a přispívat k lidsky neobyčejně silné atmosféře, kterou se pořadatelům i soutěžícím podařilo vytvořit.

Ve dvou soutěžních dnech, kterým předcházelo slavnostní zahájení, se pak odehrál samotný turnaj, který pro všechny zúčastněné hráče z ČASG znamenal velkou zkušenost i jedinečný sportovní zážitek, neboť atmosféra ve vyřazovacích bojích, kterou se moderátorům podařilo vytvořit, se dala rovnat s play-off mezinárodních mistrovství.

Česká asociace Stiga Game děkuje organizátorům Vítámvás Cupu za pozvání i za péči o její hráče a pokud bude napřesrok opět požádána o vyslání svých zástupců, s velkou radostí tuto nabídku opět přijme. Všem účastníkům turnaje také gratuluje k jejich výkonům, které jsou vzhledem k jejich handicapu hodny velkého obdivu.

Výsledky turnaje naleznete na stránkách Vítámvás Cupu.


Bilance ME - Pavel opět zlatý, bronz pro národní tým, pro Petra i pro tým veteránů
Čeští hráči vybojovali na mistrovství Evropy čtyři medaile. Nejcennější kov vybojoval Pavel Plešák v turnaji veteránů. Největšími soupeři mu byli ruští hráči - v semifinále nakonec celkově třetí Alexander Kosyrev a ve finále Dmitry Petrov. Ve finálové sérii Pavel postupně prohrával 1-0, 2-1 a 3-2 na zápasy, ale vždy dokázal zařadit v útoku vyšší rychlostní stupeň a stav v sérii hrané na čtyři vítězství srovnával výsledky 7:5, 6:5 a 12:3. Z nadílky v šestém zápasu se Petrov již nevzpamatoval a prohrál i rozhodující sedmý zápas. Pavel tak získal další veteránský titul a navíc i přezdívku Šaman.
ME 2008 Do finálového play-off se probojoval i nakonec šestý Vašek Pikl.
Kompletní výsledky turnaje veteránů.

Do turnaje národních týmů vstupoval tým ČR jako čtvrtý nasazený. Týmy byly rozděleny do dvou základních skupin, favoritem české skupiny byl tým Švédska, na druhé místo měl útočit domácí tým Lotyšska. Čeští hráči se ale postarali o velké překvapení, když ve druhém kole porazili Švédy nevídaným poměrem 15:4! V dalším kole navíc Švédové jen remizovali s Lotyši a švédští hráči tak museli sledovat souboj českého týmu s Lotyši a počítat celkové skóre - zápas s Lotyšskem ale dopadl dle předpokladů a o dva vyhrané zápasy lepší skóre poslalo Švédy proti přijatelnému soupeři z druhé skupiny - proti Ukrajině. Naopak na domácí Lotyše čekal tým Finska.
Soupeřem českého týmu pro čtvrtfinále se stal tým Norska, který nakonec ale k zápasu nenastoupil. Hráči tak mohli sledovat dramatický souboj Finů a Lotyšů, ze kterého vzešel soupeř pro semifinále. Finové po celý zápas těsně vedli, ale až poslední kolo rozhodlo o jejich postupu. V semifinále tak tým ČR čekal asi nejméně oblíbený soupeř z Finska.
Mírné obavy z finského stylu se bohužel potvrdily - finský tým o svém postupu rozhodl v podstatě již ve druhém kole, které vyhrál 5-0. Celkové skóre nakonec bylo 13-8 ve prospěch Finska.
Ve druhém semifinále nastoupil tým Ruska proti Švédům. Rusové si proti mistrům světa věřili a v prvních dvou kolech ambice potvrzovali - ujali se vedení 5-3. Ve třetím kole ale Švédové srovnali a v posledních dvou kolech již dovolili Rusům jen jediný bod. Celkově tak po výsledku 12-7 postoupilo do finále Švédsko a český tým čekal souboj o bronz s Ruskem.
Zápas o bronz s tradičním soupeřem z Ruska byl od začátku vyrovnaný - po první sérii vedli Češi, po druhé a třetí Rusové, po čtvrté sérii byl stav 8-7 pro ČR. Poslední kolo zvládli čeští hráči skvěle a sestava Lukáš Turoň, Petr Tměj, Michal Hvižď, Leoš Hvižď a Zdeněk Matoušek ml. vybojovala pro ČR po výsledku 11-8 bronzovou medaili.
Finále nabídlo velmi vyrovnaný souboj mezi Finy a Švédy - osm z 25 zápasů skončilo remízou, jen čtyři zápasy skončily rozdílem dvou gólů, žádné vítězství nebylo o tři a více branek. Z vítězství a titulu mistrů Evropy se nakonec radovali Finové po výsledku 9-8. Kompletní výsledky soutěže družstev.

Petr Tměj Třetí česká medaile se zrodila v soutěži juniorů. Po základní skupině vypadala situace velmi nadějně - skupinu s náskokem vyhrála trojice českých hráčů v pořadí Lukáš Turoň, Petr Tměj a Zdeněk Matoušek ml. Jenže prvním kolem neprošel Lukáš a ani Zdeněk - vyřazeni byli pozdějšími finalisty Alexandrem Miloradovem (RUS) a Ahti Lampim (FIN). Jediným českým juniorem v semifinále se tak stal Petr Tměj, který ale v semifinále nestačil na Lampiho a čekal ho tak boj pouze o bronz s Yevhenem Levdanskym z Ukrajiny. Ukrajinskému soupeři nedal Petr šanci a po zásluze se tak mohl radovat z bronzové medaile. Vítězem se stal Ahti Lampi. Kompletní výsledky turnaje juniorů.

Již v pátek byl odehrán historicky první turnaj družstev veteránů. Český tým se kvalifikoval do boje o třetí místo, ve kterém sestava Pavel Plešák, Václav Pikl a Miloš Ševr vybojovala proti Finům bronz. Celkově zvítězil veteránský tým Švédska před Ruskem. Kompletní výsledky turnaje veteránských družstev.

Turnaje žen se zúčastnila jediná česká hráčka - Markéta Pilařová. Dokázala se sice kvalifikovat do finálového play-off, ale bohužel až s osmého místa, což znamenalo souboj s největší favoritkou turnaje - Marií Yalbachevou z Ruska. Předpoklady se ve čtvrtfinále potvrdily a po sérii prohraném poměrem 4-1 patří Markétě konečné osmé místo.
Maria Yalbacheva potvrdila postavení favoritky, jediný její prohraný zápas v play-off byl právě proti Markétě. Druhá skončila Minerva Martiskainen (FIN), třetí Maria Miloradova (RUS). Kompletní výsledky soutěže žen.
Do soutěže ženským týmů české družstvo nezasáhlo, Markéta byla členkou družstva International, které skončilo čtvrté. Zvítězily Rusky - kompletní výsledky ženských týmů.

Lukáš Turoň Do hlavního turnaje jednotlivců nastoupilo 13 českých hráčů, devět z nich se ze základních skupin probojovalo do dvou finálových skupin. Do finálového play-off ale nakonec prošla jen dvojice Lukáš Turoň, Michal Hvižď. Velmi blízko postupu byl i Leoš Hvižď, kterému nakonec chyběl jediný bod. Za očekáváním skončil Petr Tměj, kterému nakonec scházelo osm bodů.
Michal Hvižď postupující ze sedmého místa narazil v prvním kole play-off na ve druhé skupině druhého Hanse Östermana (SWE). Přestože byl Österman jednoznačným favoritem, dokázal ho Michal hodně potrápit - o postupu rozhodl Österman až v prodloužení šestého zápasu. Celkově patří Michalovi patnácté místo.
Lukáš Turoň skončil ve své finálové skupině čtvrtý a v play-off narazil na Alexandra Zaytseva (RUS). Lukáš nedal soupeři téměř šanci a pohodlně postoupil do čtvrtfinále. Tam na něj ale čekala současná světová jednička - Roni Nuttunen (FIN). Finský favorit bohužel překvapení nedopustil a především díky skvělé obraně postoupil po výsledku 4-1 na zápasy. Lukáš obsadil celkové sedmé místo.
Roni Nuttunen potvrdil své postavení světové jedničky i v semifinále, druhým finalistou se stal jeho krajan Ahti Lampi (vítěz loňského Czech Open). Vyrovnanou finálovou sérii pro sebe nakonec trochu překvapivě získal mladší z Finů a Ahti Lampi se tak radoval ze svého třetí zlata z tohoto ME. Sérii o třetí místo vyhrál domácí Atis Silis nad Fredrikem Johanssonem (SWE). Kompletní výsledky turnaje jednotlivců.

Oficiální stránky ME

Fotografie od Kraus bros. & Intarse Zubeckise, fotogalerie Timo Toivonena.
Tisková zpráva před ME.


Mistrovství republiky 2008
O víkendu proběhlo v Příbrami mistrovství republiky 2008.
V sobotní soutěži družstev získal titul potřetí v řadě domácí tým Příbram THC Voloupej, když stejně jako loni porazil ve finále THC Třinec. Třetí skončilo družstvo Stiga Big Band Praha. Vítězný tým odehrál turnaj v sestavě: Miroslav Hubáček ml., Miroslav Hubáček st., Leoš Hvižď ml., Leoš Hvižď st., Michal Hvižď, Josef Kůrka, Jakub Sládek.

V nedělních turnajích jednotlivců se nejprve rozdělovaly tituly ženám, juniorům a veteránům.
V turnaji žen rozhodl o vítězce až pátý finálový zápas, ve kterém Maruška Vargová porazila Magdu Malou a získala tak již svůj čtvrtý titul v řadě za sebou. V sérii o bronz zvítězila Aneta Jackowská.

V turnaji juniorů se poprvé (a kvůli věku i naposledy) z titulu radoval Petr Tměj. Finálovým soupeřem mu byl Matěj Ležík, který překvapivě dokázal v semifinále porazit nakonec třetího Míru Hubáčka.

V turnaji veteránů byli diváci svědky dramatického finále mezi Pavlem Plešákem a Petrem Turoněm. Rozhodnout muselo až prodloužení pátého zápasu, ve kterém se nakonec radoval Petr Turoň. Třetí místo vybojoval Vašek Pikl.

Do hlavní kategorie jednotlivců vstupoval jako největší favorit Lukáš Turoň - vítěz celé sezóny Českého poháru a také mistr republiky z posledních tří let. Lukáš předpoklady potvrdil poměrně hladkým postupem do finále. Soupeřem mu v něm byl Petr Tměj (druhý hráč z konečného pořadí Českého poháru). Po dvou vyhraných prodlouženích se Petr ujal vedení 2-0 na zápasy, Lukáš ale odpověděl dvěma výsledkově jasnými vítězstvími a za stavu 2-2 se začalo znovu. Pátý zápas vyhrál Petr 3:2 a v šestém zápase rozhodl o svém prvním titulu mistra republiky!
Na třetím místě skončil Zdeněk Matoušek ml. a poprvé v historii brali všechny medaile junioři. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí na mistrovství Evropy!

Přehled výsledků mistrovství republiky, několik fotografií z turnaje.

Mistři České republiky pro rok 2008
Petr Tměj - mistr republiky v hlavní kategorii a v kategorii juniorů Příbram THC Voloupej - vítěz soutěže družstev Marie Vargová - vítězka kategorie žen Petr Turoň - vítěz kategorie veteránů
Petr Tměj Příbram THC Voloupej Marie Vargová Petr Turoň


Rozhovory s nejlepšími hráči světa
V letošním březnu dostali nejlepší hráči světa (dle tehdejšího pořadí World Ranking) několik otázek. Díky překladu Tibora Vargy si je teď můžete přečíst i v češtině.


Mistrovství Evropy 2008
Poslední otazníky kolem složení české reprezentace pro letošní mistrovství Evropy (14. - 15. června, Riga) byly vyřešeny a již známe konečné složení reprezentační výpravy. V hlavní kategorii jednotlivců budou hrát: Lukáš Turoň, Petr Tměj, Michal Hvižď, Honza Dryák, Zdeněk Matoušek ml., Standa Kraus, Leoš Hvižď ml., David Šmíd, Láďa Tměj, Vašek Pikl, Pavel Plešák, Michal Zunka a Tonda Šurýn. Prvních deset hráčů z tohoto seznamu navíc utvoří reprezentační tým, který bude obhajovat dva roky staré zlato.

V kategorii juniorů v českých barvách nastoupí trojice Lukáš Turoň, Petr Tměj a Zdeněk Matoušek ml. Mezi veterány si zahraje hned pětice: Pavel Plešák (obhájce titulu), Vašek Pikl, Miloš Ševr, Zdeněk Matoušek st. a Zbyněk Pilař. V soutěži žen nastoupí Markéta Pilařová.

Podrobnosti o mistrovství Evropy budou uveřejněny až po mistrovství republiky.


David Šmíd vyhrál turnaj Světové ligy!
Turnajem v Berlíně byla v sobotu zakončena Světová liga 2007/2008. Z vítězství se radoval David Šmíd, zbylé medaile brala dvojice Švédů a na čtvrtém místě skončil Vašek Pikl.
Celkové vítězství ve Světové lize obhájil Roni Nuttunen, druhé a třetí místo získali bratři Zacharovové. Z českých hráčů skončil nejvýše Petr Tměj - na skvělém sedmém místě. Lukášovi Turoňovi patří deváté místo a jedenáctou pozici (poslední zajišťující přímou nominaci na ME) udržel Michal Hvižď.


Lukáš Turoň zvítězil v Litomyšli
Lukáš Turoň Za účasti 61 hráčů byl v Litomyšli zakončen Český pohár 2007/2008. Turnaj, stejně jako celou sezónu, vyhrál Lukáš Turoň před Petrem Tmějem. Turnajové třetí místo vybojoval Edgars Saulitis, v celkovém pořadí Českého poháru skončil třetí Michal Hvižď. Kompletní výsledky turnaje, konečné pořadí Českého poháru.
Nejlepším juniorem sezóny se stal Lukáš Turoň, v kategorii veteránů zvítězil Vašek Pikl, nejlepší hráčkou sezóny se stala Markéta Pilařová, mezi nováčky zvítězil Filip Hamáček a nejlepším klubem v hodnocení Českého poháru se stal klub THC Stiga Svitavy 93. Všem gratulujeme.

Sezóna bude na konci května zakončena mistrovstvím republiky - k dispozici je seznam přihlášených účastníků.


Czech Open vyhrál Ivan Zakharov!
V sobotu se v Plzni uskutečnil největší český turnaj sezóny - Czech Open 2008. Turnaje se zúčastnilo 110 hráčů z osmi států. Již dopolední skupiny naznačily šance jednotlivých hráčů - do finálové skupiny postoupili s přehledem oba bratři Zakharové, překvapením lze nazvat postup dvou hráčů Slovinska, kteří tak ale pouze potvrdili rostoucí výkonnost. Ivan Zakharov

V odpolední finálové skupině se ukázalo, proč je Alexey Zakharov třetí na světovém žebříčku - Alexey po obědě neprohrál jediný zápas a v konečném pořadí finálové skupiny mu tak zůstala jediná porážka s Tiborem Vargou, kterou si ale přinesl již ze základní skupiny! Z domácích hráčů se ve finálové skupině nejlépe vedlo druhému Lukášovi Turoňovi a čtvrtému Petrovi Tmějovi. Mezi nimi se umístil mladší z bratrů Zakharových Ivan. Mezi favority na celkové vítězství bylo na základě výsledků finálové skupiny možné počítat i Míru Hubáčka, Michala Hviždě a Lotyše Edgarse Saulitise. Play-off ale začínalo od nuly pro všech 16 účastníků.

V nižších výkonnostních skupinách se do play-off kvalifikovala čtveřice nejlepších - v nejnižší skupině E se nejvíce dařilo Miroslavu Frankovi z Třince, který následně uspěl i v play-off v dramatické finálové sérii proti Radkovi Matoušovi.
Pohár za 73. místo a tedy vítězství ve skupině D vybojoval Armin Camdzic ze Slovinska. Zahraniční účat mělo i finále skupiny C, ve kterém se nakonec radoval Karol Hudec (Slovensko). V ryze českou záležitost se proměnilo play-off skupiny B - v napínavém finále se spolu utkali Vašek Pikl a Miloslav Kubica. Vašek dokázal srovnat nepříznivý stav 0:2 na zápasy, ale v pátém zápasu se nakonec přeci jen radoval Míla Kubica z Chebu.

V prvním kole finálového play-off se s turnajem rozloučila dvojice výše uvedených favoritů - David Šmíd (ve finálové skupině jedenáctý) vyřadil v sedmi zápasové bitvě Michala Hviždě a Leoš Hvižď (desátý ve skupině) si poradil s Edgarsem Saulitisem.
Ve druhém kole poměrně jednoznačně uspěli favorité - dvě série byly rozhodnuté v nejkratším možném počtu čtyř zápasů, zbylá dvě čtvrtfinále potřebovala k nalezení vítěze jen o zápas více. Poražení čtvrtfinalisté se v konečném pořadí seřadili následovně: 5. Míra Hubáček, 6. Tomáš Rumler, 7. Leoš Hvižď a 8. David Šmíd. V semifinále se tak utkali dva nejlepší čeští hráči se dvěma nejlepšími Rusy.
Obě série byly velmi vyrovnané a v obou případech se nakonec prosadili národní dvojky - Lukáš Turoň bohužel v pěti vyrovnaných zápasech (dvakrát rozhodovalo prodloužení) nestačil na Ivana Zakharova. Ruskému bratrskému finále zabránil Petr Tměj, který senzačně vyřadil Alexey Zakharova 4:2 na zápasy! V konečném pořadí skončil Alexey Zakharov na třetím místě a Lukáš Turoň byl čtvrtý.
Do finálové série vstupoval Petr Tměj v pozici mírného favorita, což potvrdil vedením 1:0 a následně 2:1 na zápasy. Poté se ale začal prosazovat soupeř a ve třech zbývajících zápasech pro sebe vybojoval celkové prvenství. Gratulujeme Ivanu Zakharovovi k vítězství na Czech Open!

Kompletní výsledky turnaje a turnajové fotografie.

Petr Tměj se díky druhému místu stal i nejlepším juniorem turnaje, nejlepším veteránem byl 15. Pavel Plešák, nejlepší hráčkou byla na 51. místě Markéta Pilařová a nejlepší nováček Adam Ducháček skončil 89.

Na celkovém vítězství Lukáše Turoně v celkovém pořadí Českého poháru výsledky Czech Open již nic nezměnily. Zajímavé proto byly hlavně posuny v pořadí Světové ligy, kde je před posledními dvěma turnaji (Talin a Berlín) v nejlepší jedenáctce zaručující přímou nominaci na mistrovství Evropy hned trojice českých hráčů v pořadí 7. Petr Tměj, 9. Lukáš Turoň a 11. Michal Hvižď. Bodový zisk níže umístěných hráčů dává velké naděje, že všichni tři své umístění udrží i v konečném pořadí a na ME si tak v hlavní kategorii bude moci zahrát hned 13 českých hráčů!

Český pohár 07/08 bude zakončen již 10. května turnajem v Litomyšli - pozvánka.


Czech Open 2008 je za dveřmi!
Český turnaj Světové ligy se již blíží. Czech Open se každoročně stává největším a nejlépe obsazeným dílem Českého poháru a nejinak tomu bude i letos. Do turnaje se již zaregistrovali například bratři Zacharovové - mladší Ivan se již v letošní sezóně světové ligy dostal na stupně vítězů, když v Helsinkách skončil druhý, na loňském Švédském mistrovství vybojoval bronz. Alexey Zacharov

Starší z bratrů - Alexey je úřadujícím mistrem Evropy a vicemistrem světa! V roce 2006 se stal prvním nešvédským hráčem, který dokázal vyhrát Švédské mistrovství, v letošní sezóně Světové ligy skončil v Rize druhý, na Švédském mistrovství třetí, v Helsinkách a doma v Moskvě bral konečné páté místo. I vy můžete ovlivnit to, zda se mu podaří vybojovat první letošní vítězství na turnaji Světové ligy.

26. dubna na vás v Plzni bude čekat 54 hokejů, více jak 100 soupeřů a porce více jak 30 pětiminutových zápasů. Zahrát si může každý, startovné činí 150,- Kč, pro nováčky hrající nejvýše na třetím turnaji Českého poháru jen 75,- Kč. Krásné poháry jsou připraveny nejen pro medailisty, ale i pro vítěze nižších výkonnostních skupin a pro nejlepší ženu, juniora, veterána a nováčka turnaje!

Bližší informace o Czech Open 2008 najdete na stránkách turnaje, chcete-li se turnaje zúčastnit, pak se prosím co nejdříve zaregistrujte. Oproti ostatním turnajům Českého poháru je posunut začátek turnaje - hrát se začne v 9:30, prezentace v místě konání tedy končí již v 8:45!


Michal Hvižď získal dunajské double
O víkendu se v Budapešti a Bratislavě uskutečnil již tradiční dvojturnaj světové ligy - Danube Weekend 2008. Nejlépe se vedlo Michalovi Hvižďovi, který dokázal vyhrát oba turnaje. V Budapešti mu byl finálovým soupeřem Miro Ramšak (SVK), třetí místo vybojoval Imrich Blaško (SVK). Do první desítky turnaje se z českých hráčů ještě dostal osmý Tomáš Lahučký a desátý Vašek Pikl. Kompletní výsledky Budapešť Open.

Nedělního bratislavského turnaje se již zúčastnila početnější skupina českých hráčů a i proto patřily stupně vítězů jen českým barvám. Za Michalem Hvižděm skončil druhý David Šmíd a třetí Leoš Hvižď. Kompletní výsledky Slovak Open.


Lukáš Turoň zvítězil v Milovicích
Na dalším turnaji Českého poháru v Milovicích nad Labem mezi 71 hráči zvítězil Lukáš Turoň před Michalem Hvižděm a Zdeňkem Matouškem ml.. Výsledky turnaje.

Dalším turnajem je největší podnik celé sezóny v Česku: Czech Open 26. dubna v Plzni. Zveme všechny zájemce o stolní hokej, aby si na tomto turnaji zahráli. Přijede opět i mnoho zahraničních hráčů. Pěkné poháry jsou připraveny pro vítěže VŠECH skupin a všech kategorií. Tedy i pro nejlepšího nováčka, nejlepší ženu, juniora a veterána. Vítěz celého turnaje získá tento velmi pěkný 77 cm vysoký pohár! Oproti běžným turnajům Českého poháru je posunut konec prezentace již na 8:45! Hrát se začne v 9:30.


Lukáš Turoň šestý na Moscow Cup 2008!
Štědře dotovaný turnaj Světové ligy (vítěz získal 3 000 USD) se o víkendu uskutečnil v Moskvě. Z českých hráčů se mezi 192 účastníky nejlépe vedlo Lukášovi Turoňovi, který obsadil šesté místo, přičemž do play-off vstupoval dokonce ze čtvrtého místa. Ve čtvrfinále ho ale zastavil (nakonec druhý) Atis Silis (LAT), který v osmifinále nejtěsnějším možným poměrem 4:3 na zápasy vyřadil Michala Hviždě. V prvním kole play-off skončil i třetí český zástupce Petr Tměj. V konečném pořadí obsadil Petr 11. a Michal 12. místo. Turnaj vyhrál Roni Nuttunen (FIN). Výsledky sobotních skupin a nedělních finálových skupin + play-off.

V pořadí Světové ligy se již Petr Tměj dostal do elitní desítky zaručující přímou nominaci na ME. Michal Hvižď je 11. a reálnou šanci na umístění v top 10 má díky Czech Open i Lukáš Turoň. Navíc pokud se úřadující mistr Evropy (Alexey Zaharov) umístí v top 10, pak bude nominace na ME zajištěna i umístěním na jedenáctém místě.

Ve světovém žebříčku se na pozici české jedničky vrátil nyní šestý Lukáš Turoň.

Světová liga pokračuje o prvním dubnovém víkendu sobotním turnajem v Budapešti a nedělním v Bratislavě. A pomalu se již blíží i poslední z velkých turnajů Světové ligy 07/08 - Czech Open!


Michal Hvižď vyhrál turnaj Světové ligy!
Poprvé v historii zavítal turnaj Světové ligy do Švýcarska - do Bernu se sjelo 21 hráčů, mezi nimi i pětice Čechů. Dle předpokladů zvítězil největší favorit turnaje Michal Hvižď, druhý skončil Bjarne Axelsen (Dánsko) a třetí Vašek Pikl. Kompletní výsledky najdete na stránkách turnaje.

Světová liga pokračuje 22. března v Moskvě. Do bojů o finanční prémie by měla zasáhnout i pětice českých hráčů - mezi favority turnaje patří trojice Lukáš Turoň, Petr Tměj a Michal Hvižď.


Petr Tměj vyhrál ve Štěnovicích u Plzně!
Sedmého turnaje Českého poháru 07/08 se ve Štěnovicích u Plzně zúčastnilo 80 hráčů. Zvítězil Petr Tměj před Michalem Hvižděm a Lukášem Turoněm. Ani Petrovo vítězství ale nedokázalo ohrozit Lukášovo vedení v celkovém hodnocení Českého poháru.
Nejlepším nováčkem turnaje se stal plzeňský Adam Koranda, který při svém prvním startu na turnajích Českého poháru obsadil 55. místo. Celkovému pořadí nováčků této sezóny vládne Filip Hamáček.

Kompletní Výsledky turnaje.

Další kolo Českého poháru se uskuteční 29. března v Milovicích nad Labem. Všichni zájemci jsou zváni! Také již běží registrace účastníků pro Czech Open 2008 - podrobnosti najdete na stránkách turnaje.


Swedish Masters 2008
SM 2008 O víkendu se ve švédském Göteborgu uskutečnil pravděpodobně nejlépe obsazený turnaj sezóny 2007/2008. Švédského mistrovství se zúčastnilo kolem 171 hráčů, mezi nimi i devět českých zástupců včetně čtveřice momentálně nejlepších hráčů v hodnocení Českého poháru - Lukáš Turoň, Petr Tměj, Honza Dryák a Michal Hvižď.

Ze základních skupin do semifinálové fáze turnaje postoupilo všech devět českých hráčů. V pěti semifinálových skupinách se hráči rozdělili na ty, kteří mohli i během sobotní noci snít sen o turnajovém vítězství a na ty, pro které turnaj v sobotu večer skončil. Do druhé skupiny se nakonec zařadila i čtveřice Čechů, kteří nakonec byli v konečném pořadí turnaje hodnoceni následovně: 52. Vláďa Kraus, 65. Miloš Ševr, 69. Láďa Tměj a 85. Dušan Krása.

V neděli bylo 40 nejlepších hráčů rozděleno do dvou finálových skupin. V první skupině hájil české barvy jen Petr Tměj - s pětibodovým náskokem se kvalifikoval ze čtvrtého místa do závěrečného play-off. Ve druhé finálové skupině se spolu utkali hned čtyři čeští hráči. Nejlépe se dařilo Lukášovi Turoňovi, který jen o vzájemný zápas skončil na druhém místě a s přehledem postoupil do play-off. Se shodným pětibodovým náskokem se do play-of probojoval i ve skupině pátý Michal Hvižď a šestý Honza Dryák. David Šmíd ztratil postup až v posledních kolech a nakonec skončil na první nepostupovém místě - v konečném pořadí turnaje byl hodnocen na 17. místě.

V play-off na Lukáše čekal vítěz loňského Czech Open Ahti Lampi z Finska. Honza se utkal s nejlepším Lotyšem Edgarsem Caicsem a Petra s Michalem čekal vzájemný souboj.
Lukášovo série byla velmi vyrovnaná, bohužel nakonec byl šťastnější Ahti Lampi, který postoupil po vítězství 4-3 na zápasy. Honza Dryák byl také vyřazen - sice jasným poměrem 4-0 na zápasy, ale ve dvou případech rozhodovalo až prodloužení. Jediný český účastník čtvrtfinále se tak zrodil v českém souboji Petra s Michalem. Petr vedl již 3-0 na zápasy, čtvrtý zápas ale ztratil v prodloužení a následně prohrál a i další tři zápasy. Z postupu se tak nakonec radoval Michal. V konečném pořadí obsadil Honza Dryák 13., Petr Tměj 12. a Lukáš Turoň 9. místo.

Ve čtvrtfinále se Michal utkal s bývalým mistrem světa, současnou světovou dvojkou Hansem Östermanem. Österman ukázal, že je na turnaj skvěle připravený a Michala porazil 4-0 na zápasy. Michal Hvižď tak celkové obsadil výborné šesté místo. Gratulujeme!

Ve finále turnaje se nakonec utkala světová jednička a úřadující mistr světa Roni Nuttunen právě s Hansem Östermanem. Na turnajích Světové ligy již téměř dva roky neporažený Nuttunen tentokráte finále ale nezvládl a po vítězství 4-1 na zápasy se z titulu mistra Švédska radoval Hans Österman.

Kompletní výsledky najdete na švédských stránkách. Michal Hvižď se díky tomuto výsledku v aktuálním pořadí světového žebříčku posunul na skvělé šesté místo! Světová liga nyní bude pokračovat ve Švýcarsku, další z velkých turnajů se uskuteční koncem března v Moskvě. Také již byly spuštěny stránky Czech Open, které proběhne 26. dubna v Plzni.


Vítámvás Cup
Česká asociace Stiga Game oznamuje spolupráci s organizátory turnaje Vítámvás Cup. Letošní ročník proběhne v červnu v Brně a pozváno na něj bude i několik členů České asociace Stiga Game. Posledního turnaje Českého poháru v Padubicích se zúčastnil i Milan Zeman, pravidelný účastník Vítámvás Cupu. Ve skupině E obsadil čtvrté místo.

Oficiální stránky turnaje Vítámvás Cup.


Jan Dryák vyhrál v Pardubicích!
Jan Dryák V Pardubicích proběhl za účasti 82 hráčů šestý turnaj letošního sezóny Českého poháru. Zvítězil Jan Dryák před Petrem Tmějem a Lukášem Turoněm.
Lukášovo série vítězných turnajů Českého poháru se tak o šestou výhru neprodloužila - v semifinále ho v prodloužení rozhodujícího zápasu zastavil Petr Tměj. Honza Dryák se z vítězství radoval po více jak dvou letech.

Kompletní výsledky turnaje. Průběžné pořadí Českého poháru.

Další kolo Českého poháru se uskuteční 23. února ve Štěnovicích u Plzně. Všichni zájemci jsou zváni!


Lukáš Turoň vyhrál i poslední turnaj roku!
V Praze proběhl za účasti 74 hráčů závěrečný turnaj letošního roku. Šlo o pátý turnaj Českého poháru 2007/2008 z celkem deseti turnajů. Vítězem se stal podle očekávání Lukáš Turoň. Ve finále však tentokrát porazil Honzu Dryáka. Třetí místo získal Petr Tměj.
Kompletní výsledky turnaje. Průběžnému pořadí Českého poháru stále vládne letos dosud neporažený Lukáš Turoň.

Další kolo Českého poháru se uskuteční 26. ledna v Pardubicích pozvánka. Všichni zájemci jsou zváni!


Lukáš Turoň opět vítězí!
V Českých Budějovicích mezi 67 hráči zvítězil opět Lukáš Turoň. Potřetí ze čtyř odehraných turnajů vybojoval druhé místo Petr Tměj. Své premiérové medailové umístění získal třetí Jakub Sládek. Příjemným překvapením turnaje se stal třináctiletý Matěj Ležík, který poprvé (na svém jedenáctém turnaji Českého poháru) postoupil do finálové skupiny a obsadil konečné 21. místo!
Kompletní výsledky turnaje. Průběžnému pořadí Českého poháru s přehledem vládne letos dosud neporažený Lukáš Turoň.

Další kolo Českého poháru se uskuteční 15. prosince v Praze pozvánka. Všichni zájemci jsou zváni!


Lukáš Turoň zvítězil i na domácí půdě
V Třinci proběhlo třetí kolo Českého poháru 2007/2008. Tentokrát přijelo pouze 46 hráčů. Dalším překvapením bylo druhé místo lotyšského reprezentanta Edgarse Saulitise. Vítězem se nicméně stal podle očekávání domácí Lukáš Turoň. Byť tentokrát musel v semifinále i ve finále odvracet nepříznivý stav 0:2 na zápasy. Třetí místo získal svitavský Petr Tměj.
Kompletní výsledky

Další kolo Českého poháru se uskuteční 24. listopadu v Českých Budějovicích - pozvánka. Všichni zájemci jsou zváni.


Václav Pikl čtvrtý na turnaji Světové ligy
Za účasti 46 hráčů se poprvé v historii uskutečnil turnaj Světové ligy na Ukrajině. Do Kyjeva dorazil i Václav Pikl a jen těsně zůstal pod stupni vítězů.
V semifinálové sérii proti domácímu Vitaliy Sapojnikovovi již vedl 3:2, ale šestý a sedmý zápas prohrál shodně 2:3 a musel se spokojit s bojem o třetí místo. Bohužel ani v něm nedokázal dotáhnout do úspěšného konce nadějné vedení 2:0 a následně i 3:1 na zápasy a bronz tak vybojoval Rus Alexander Kosyrev. Vítezem se stal Alexey Titov (Rusko), který Sapojnikova porazil jen těsně 4:3 na zápasy.

Kompletní výsledky turnaje.


Lukáš Turoň opět vítězí
V Baníně u Svitav proběhlo druhé kolo Českého poháru 2007/2008. Mezi 81 hráči ze třech zemí (turnaj byl součástí Česko-Slovenského poháru) zvítězil dle očekávání Lukáš Turoň před Petrem Tmějem a Michalem Hvižděm.
Kompletní výsledky

Třetí kolo Českého poháru se uskuteční 3. listopadu v Třinci - pozvánka. Všichni zájemci jsou zváni.


Petr Tměj třetí na Oslo Open
V sobotu se uskutečnil první z velkých turnajů Světové ligy - Oslo Open. V konkurenci 101 hráčů se třetím místem skvěle předvedl Petr Tměj. THC Stiga Svitavy 93 Nad jeho síly byl pouze bývalý mistr světa Hans Österman (Švédsko) a Edgars Caics (Lotyšsko). Do finálového play-off se probojoval i nakonec čtrnáctý David Šmíd. Kompletní výsledky Oslo Open

Petr Tměj se tímto výsledkem poprvé dostal do nejlepší dvacítky světového žebříčku. Navíc je tento výsledek výborným základem pro dobré umístění v konečném pořadí Světové ligy, kde by Petr mohl vybojovat další místo pro Českou republiku pro letošní mistrovství Evropy.

Den po turnaji jednotlivců proběhlo historicky první mistrovství světa klubů. Mezi dvaceti týmy se nejlépe vedlo švédským zástupcům - zvítězil tým Enköpings HSC. Jediný český tým v soutěži THC Stiga Svitavy 93 obsadil osmé místo. Výsledky MS klubů.


Lukáš Turoň zahájil sezónu vítězně
V Kamenném Újezdci odstartovala další sezóna Českého poháru za účasti 83 hráčů. Lukáš Turoň Na turnaji jsme přivítali také reprezentanty z Maďarska, Slovinska, Lotyšska a Slovenska. Nejvíce se dařilo Lukáši Turoňovi a zdá se, že můžeme začít uzavírat sázky, zda letos na turnajích Českého poháru získá více než loňských šest vítězství. Finálovým soupeřem mu byl Petr Tměj, třetí místo získal Honza Dryák.

Ve finále se spolu tedy utkali hráči, kteří budou v této sezóně naposledy hrát o juniorské úspěchy - tedy hlavně o medaili na juniorském mistrovství Evropy. Správným směrem po cestě na juniorské ME se vydal i šestý Míra Hubáček a sedmý Zdeněk Matoušek. I pro ně půjde o poslední juniorskou sezónu. Mladší hráči se mohou pokusit cestu na ME této čtveřici zkomplikovat, ale hlavně mohou již nyní trénovat s výhledem na příští sezónu, kdy budou ve hře tři juniorská místa pro mistrovství světa v Budapešti!

Kompletní výsledky turnaje v Kamenném Újezdci.

Druhý turnaj sezóny proběhne 6. října ve Svitavách - pozvánka. Na turnaji se opět očekává hojná mezinárodní účast!


Druhou zářijovou sobotu se rozběhne již sedmnáctá sezóna Českého poháru - všichni zájemci o stolní hokej jsou zváni do Kamenného Újezdce! Dva týdny po Českém poháru odstartuje i Světová liga - turnajem v Oslu, kde se uskuteční první ročník mistrovství světa družstev. Zájemci o účast v této týmové soutěži se mohou hlásit na stránkách turnaje.

Vrcholem sezóny 07/08 bude mistrovství Evropy, které se uskuteční v půlce června v Rize. Českou republiku může reprezentovat 10 hráčů v hlavní kategorii, čtyři ženy, čtyři junioři (narozeni 1990 a mladší) a čtyři veteráni (narozeni 1968 a starší). V kategorii veteránů má navíc Pavel Plešák zaručenu možnost obhajovat titul z předchozího ME.
Nominace do kategorie jednotlivců, juniorů a veteránů se rozhodne podle tabulky sestavené na základě sedmi nejlepších umístění na turnajích Českého poháru sezóny 07/08. Nominace žen bude sestavena obdobným způsobem, jen bude použita tabulka pouze pěti nejlepších výsledků.

Český pohár 2007/2008
8. září - Kamenný Újezdec
6. říjen - Svitavy - Banín
3. listopad - Třinec
24. listopad - České Budějovice
15. prosinec - Praha
26. leden - Pardubice
23. únor - Plzeň - Štěnovice
29. březen - Milovice
26. duben - Czech Open - Plzeň
10. květen - Litomyšl
31.5. - 1.6. - MR, Příbram
 
Mezinárodní termínovka 2007/2008
28. červenec - WTHT, Lemont (USA)
22. září - WTB6, Oslo Open (NOR)
23. září - MS družstev, Oslo (NOR)
13. říjen - WTHT, Ukraine Cup, Kyjev (UKR)
20. říjen - WTHT, Gatineau (CAN)
27. října - WTHT, Öresund Cup, Kodaň (DEN)
10. listopad - WTB6, Helsinki Open (FIN)
1. prosinec - WTHT, New York (USA)
8. prosinec - WTB6, Riga Open (LAT)
28. leden - WTHT, Las Vegas (USA)
9. - 10. únor - WTB6, Swedish Masters, Göteborg (SWE)
1. březen - WTHT, Bern (SUI)
22. - 23. březen - WTB6, Moscow Cup (RUS)
5. duben - WTHT, Budapest Open (HUN)
6. duben - WTHT, Bratislava Open (SVK)
26. duben - WTB6, Czech Open
3. květen - WTHT, Tallin (EST)
17. květen - WTHT, Berlin Open (GER)
14. - 15. červen - ME, Riga (LAT)

WTB6 = World Table Hockey Tour Big Six Tournament = šest největších turnajů sezóny
WTHT = World Table Hockey Tour Tournament = menší mezinárodní turnaje hodnocené do pořadí WT polovičním počtem bodů oproti šestici hlavních turnajům WT.


Chcete-li získávat informace o novinkách ve stolním hokeji Stiga, uveďte svůj e-mail:

Sezóna 2006/2007

Bilance MS - zlato pro Pavla, bronz pro dívčí tým, Lukáš pátý, Michal devátý
Desáté mistrovství světa ve stolním hokeji přineslo historicky první zlato pro Českou republiku - Pavel Plešák se stal mistrem světa v kategorii veteránů. Do finálového play-off vstoupil z pátého místa a všechny tři kola play-off vyhrál nejtěsnějším možným způsobem - v sedmém rozhodujícím zápasu. Zlatý Pavel Plešák

Druhou českou medaili vybojoval dívčí tým ve složení Maruška Vargová, Anežka Vargová a Aneta Jackowská.V zápase o třetí místo musel po vyrovnaném souboji rozhodnout až zápas kapitánek, který Maruška skvěle zvládla.

V hlavní kategorii jednotlivců dosáhl Lukáš Turoň pátým místem historicky nejlepšího českého výsledku na MS. Lukáš byl dokonce blízko semifinále, když obhájci titulu Hansi Östermanovi podlehl až v rozhodujícím sedmém zápasu. Do nejlepší desítky se probojoval i devátý Michal Hvižd.
Mistrem světa se stal letos neporazitelný Roni Nuttunen z Finska, který se tak stal prvním nešvédským vítězem MS. Jeho finálovým soupeřem byl domácí Alexey Zacharov. Třetí skončil Hans Österman. Bronzový dívčí tým
Těsně mimo finálové play-off se z českých hráčů umístil Honza Dryák (celkově 19.), Petr Tměj (21.) a Honza Suchý (22.). Umístění ostatních českých hráčů: 37. Míra Hubáček, 45. Pavel Plešák, 50. Leoš Hvižď, 57. Kuba Sládek, 63. Standa Kraus.

V soutěži družstev se tentokráte sešla čtveřice velmi vyrovnaných týmů. Český tým dokázal ve skupině poprvé v historii porazit tým Švédska a i díky tomu obsadil ve skupině druhé místo. V prvním kole play-off byl snadným soupeřem tým Slovenska. V semifinále se ale do cesty postavil švédský tým. Souboj byl velmi vyrovnaný a rozhodnutí přinesla až poslední série, ve které byli šťastnější Švédové, kteří po výsledku 12:11 postoupili do finále. Ve druhém semifinále si Finové poradili s týmem Ruska, které se tak stalo naším soupeřem v boji o bronz. Zápas o třetí místo se od začátku vyvíjel v náš prospěch a po čtyřech sériích jsme vedli o dva body. Bohužel poslední sérii zvládli Rusové výborně a výsledek obrátili ve svůj prospěch. Na český tým tak zbylo čtvrté místo.
V dramatickém finále zvítězil nejtěsnějším možným způsobem tým Švédska.

V turnaji juniorů postoupili z trojice českých hráčů do finálového play-off Lukáš Turoň a Míra Hubáček. Petr Tměj skončil na prvním nepostupovém místě. Na oba české hráče čekali v play-off finští soupeři - Ahti Lampi a Roni Nuttunen. Na postup nedosáhl ani jeden z nich a v konečném pořadí tak skončil Lukáš šestý a Míra osmý. Vítězem se stal Roni Nuttunen.

V turnaji veteránů se vedle Pavla Plešáka představil Vašek Pikl a Petr Turoň. Vašek se dokázal kvalifikovat do play-off, kde ale na svého soupeře nestačil a celkově tak skončil sedmý. Petr díky několika ztrátám se slabšími soupeři do play-off nepostoupil a obsadil desáté místo.

Turnaj žen se proměnil na finsko - ruský souboj o medaile. Jediná hráčka, která dokázala promluvit do tohoto souboje, byla Maruška Vargová když v prvním kole play-off dokázala jednu z Finek porazit. Na druhou Finku již bohužel nestačila a štěstí se k ní otočilo zády i v souboji o třetí místo. V konečném pořadí jí tak patří čtvrté místo. Dostat se do play-off bylo nad síly Anežky Vargové a Anety Jackowské, které tak nakonec obsadily jedenácté a třinácté místo. Mistryní světa se stala domácí Alexandra Belavina.

V soutěži ženských družstev dokázaly české hráčky porazit Lotyšky jak ve skupině, tak v zápase o třetí místo a zaslouženě se tak radovaly z bronzové medaile. Zvítězily hráčky Ruska.

Kompletní výsledky MS lze nalézt na stránkách mistrovství. Můžete si prohlédnout sbírku českých fotek a také finskou fotogalerii.

Během MS bylo rozhodnuto, že příští rok se v Lotyšsku uskuteční mistrovství Evropy a další MS bude za dva roky hostit Maďarsko.


Mistrovství světa 2007
O tomto víkendu proběhne v ruské metropoli Moskvě desáté mistrovství světa ve stolním hokeji. Poprvé v historii si vítězové hlavní kategorie jednotlivců a také nejúspěšnější národní týmy rozdělí podíl na celkové turnajové dotaci 15 000 USD. Mistrovství bude rekordní i co do počtu zúčastněných hráčů - očekává se účast 170 hráčů z dvaceti států světa. I přes velkou konkurenci nejsou bez šancí na medaile ani naši zástupci.

V sobotu dopoledne se rozeběhnou soutěže žen, juniorů a veteránů. V každé kategorii nás bude reprezentovat trojice hráčů. V soutěži žen se dá letos očekávat česko-finsko-ruský souboj o medaile. Z našich hráček by do tohoto souboje měla zasáhnout především Maruška Vargová - stříbrná hráčka z loňského mistrovství Evropy. Vedle Marušky nás bude reprezentovat i její sestra Anežka a Aneta Jackowská. Mistrovství světa 2007
Mezi juniory se spolu utkají tři národní jedničky z Finska, Lotyšska a České republiky. Největším favoritem je Roni Nuttunen (Finsko) - vítěz letošního ročníku Světové ligy, který již přes rok na žádném z velkých turnajů nenašel přemožitele. Nejvetším soupeřem by mu mohl být Lukáš Turoň, který před pár měsíci na turnaji Moscow Cup Roniho v semifinále téměř vyřadil. Mezi juniory jsou ale i další výborní hráči - do osmičky papírových favoritů (ve světovém žebříčku jsou všichni umístěni do třicátého místa) patří vedle Lukáše i Míra Hubáček a Petr Tměj.
Největším favoritem turnaje veteránů je patnáctý hráč světa Thomas Petersson (Švédsko). Na jeho zaváhání bude čekat i trojice českých hráčů v čele s druhým nasazeným Pavlem Plešákem. Dle nasazení je pátým a šestým hráčem této soutěže Petr Turoň a Vašek Pikl.
V pravé poledne moskevského času (u nás je o dvě hodiny méně) odstartuje hlavní turnaj jednotlivců. Účastnit by se mělo 122 hráčů mezi kterými nechybí nikdo z nejlepší třicítky světového žebříčku. České barvy bude hájit desítka hráčů, mezi kterými se největší šance dávají Lukáš Turoňovi (14. nasazený) a Michalu Hvižďovi (8.). Z každé základní skupiny postoupí deset nejlepších hráčů do dvou nedělních finálových skupin.

Po skončení základních skupin turnaje jednotlivců začne finálové play-off žen. Mistryni světa bychom měli znát po šesté hodině večerní.
Souběžně s play-off žen se rozeběhne turnaj národních družstev. Český tým byl zařazen do elitní šestičlenné divize A, kde se utká s Finskem, Švédskem, Ruskem, Lotyšskem a Norskem. Pro finálové play-off bude tato šestice doplněna nejlepšími dvěma týmy z divize B. Po skončení této fáze soutěže družstev se ve finálovém play-off utkají i junioři a veteráni - vítěze těchto kategorií tak budeme až v pozdních večerních hodinách.

V neděli dopoledne se účastníci hlavního turnaje jednotlivců utkají ve výkonnostních skupinách. Na nejlepší hráče čekají dvě finálové skupiny o třiceti hráčích. Jen osmička z každé z nich se kvalifikuje do finálového play-off.
Ihned po nedělním obědě se odehraje turnaj ženských družstev, kde by budějovická trojice měla útočit na medaili. V jednu hodinu odpoledne začne play-off reprezentačních družstev. Český tým se bude snažit minimálně obhájit bronz z posledního MS. Finále play-off je plánováno na třetí hodinu odpolední moskevského času.
Po skončení turnaje družstev se odehraje vrchol MS - finálové play-off jednotlivců, kde se bude Roni Nuttunen snažit získat jako první nešvédský hráč titul mistra světa. Věřme, že zdatnými soupeři mu budou i čeští hráči.

Pořadatelé slibují on-line přenos ze všech soutěží - sledujte proto oficiální stránky MS a držte palce českým hráčům.


Mistrovství republiky 2007
V Třinci byla mistrovstvím republiky zakončena národní sezóna 2006/2007. V hlavní kategorii jednotlivců získal svůj třetí titul v řadě domácí Lukáš Turoň, na druhém místě skončil Michal Hvižď a třetí Honza Suchý. Kompletní výsledky hlavní kategorie.

V sobotní soutěži družstev obhájil loňský titul tým Příbram THC Voloupej, když ve finále porazil domácí družstvo THC Třinec "A". Třetí místo náleží týmu THC Stiga Svitavy 93. Kompletní výsledky soutěže družstev.

Mistryní republiky v kategorii žen se potřetí v řadě stala Maruška Vargová. Kompletní výsledky turnaje žen.

Juniorským mistrem je Lukáš Turoň. Kompletní výsledky turnaje juniorů.

V kategorii veteránů zvítězil Zbyněk Pilař. Kompletní výsledky turnaje veteránů.

Fotografie z mistrovství republiky.

Mistři České republiky pro rok 2007
Lukáš Turoň - mistr republiky Příbram THC Voloupej - vítěz soutěže družstev Marie Vargová - vítězka kategorie žen Lukáš Turoň - vítěz kategorie juniorů Zbyněk Pilař - vítěz kategorie veteránů
Lukáš Turoň Příbram THC Voloupej Marie Vargová Lukáš Turoň Zbyněk Pilař

Fin Ahti Lampi vyhrál Czech Open!
Ahti Lampi (FIN) Na závěrečný turnaj Světové ligy 2006/2007 se do Plzně sjelo 117 hráčů. Zvítězil Ahti Lampi (Finsko), druhý skončil Atis Silis (Lotyšsko) a na třetím místě se umístil Lukáš Turoň. Kompletní výsledky / results, fotky / pictures.

Konečné pořadí letošní Světové ligy. Díky umístění Lukáše Turoně a Michala Hviždě se na moskevské mistrovství světa nominovali další dva čeští hráči z nominační tabulky Českého poháru! V Moskvě tak budou Českou republiku v hlavní kategorii reprezentovat: Lukáš Turoň, Michal Hvižď, Honza Suchý, Petr Tměj, Standa Kraus, Honza Dryák, Míra Hubáček, Pavel Plešák, Leoš Hvižď a Kuba Sládek. Konečné pořadí nominace na MS.

Rozhodnuto je i v ostatních kategoriích - na MS juniorů si zahraje Lukáš Turoň, Petr Tměj a Míra Hubáček. V kategorii veteránů nastoupí Pavel Plešák, Petr Turoň a Vašek Pikl. A v kategorii žen se představí Maruška Vargová, Anežka Vargová a Aneta Jackowská.

Czech Open zároveň ukončilo Český pohár 2006/2007. Z celkového vítězství se s velkým náskokem raduje Lukáš Turoň, druhý skončil Michal Hvižď a třetí místo získal Honza Suchý. Konečné pořadí Českého poháru.
Nejlepším nováčkem se stal Marek Lisý, za ním se umístil Vašek Patera a Matěj Ležík - konečné pořadí nováčků.
Nejlepší ženou této sezóny se stala Markéta Pilařová, druhá skončila Tereza Krausová a třetí Maruška Vargová - konečné pořadí hodnocení žen.
Soutěži juniorů samozřejmě vládl Lukáš Turoň, druhý skončil Petr Tměj a třetí Míra Hubáček - konečné pořadí hodnocení juniorů.
Mezi veterány vyhrál Pavel Plešák, druhé místo patří Petrovi Turoňovi a třetí skončil Vašek Pikl - konečné pořadí hodnocení veteránů.
Nejúspěšnějším klubem skončené sezóny Českého poháru se stal klub THC Stiga-Game Příbram, druhé místo patří týmu THC Stiga Svitavy 93, třetí skončil Stiga Expand Plzeň - konečné pořadí klubů.

Domácí sezóna bude poslední květnový víkend zakončena mistrovstvím republiky. Termínová listina příští sezóny Českého poháru bude oznámena před začátkem letních prázdnin.


Václav Pikl vyhrál Slovenský pohár
28. dubna byl ve Zvolenu ukončen Slovenský pohár 2006/2007. Seriál pěti turnajů přilákal 70 hráčů, mezi kterými se nejvíce dařilo plzeňskému Vaškovi Piklovi, kterému zvolenské druhému místo stačilo k celkovému prvenství. V konečném pořadí Slovenského poháru skončil druhý Imrich Blaško a třetí Tomáš Miženko. Celkové pořadí Slovenského poháru.


Lukáš Turoň vyhrál turnaj Světové ligy v Berlíně
Na předposlední turnaj Světové ligy se do Berlína sjelo 60 hráčů. Nejvíce se dařilo českým účastníkům, když do závěrečného play-off pro šestnáct nejlepších postoupilo hned deset Čechů a tři z nich si následně v pořadí Lukáš Turoň, Petr Tměj a Michal Hvižď rozdělili kompletní sadu medailí. Výsledky berlínského turnaje, průběžné pořadí Světové ligy.

Světová liga bude 5. května zakončena plzeňským Czech Open. Turnaj je otevřen všem zájemcům a tedy i vy můžete rozšířit počet 751 hráčů, kteří letos zasáhli do turnajů Světové ligy!


Michal Hvižď vyhrál v Příbrami
Michal Hvižď Předposlední turnaj Českého poháru 2006/2007 proběhl za účasti 78 hráčů v Příbrami. Zvítězil domácí Michal Hvižď před Lukášem Turoněm a Honzou Suchým. Kompletní výsledky.

Nominační tabulka na MS v Moskvě. Průběžné pořadí Českého poháru, ve kterém Michal Hvižď rázně zaútočil na celkové druhé místo. A pořadí soutěže nováčků, kde Marek Lisý nevzdává boj o prvenství s Vaškem Paterou. Zbývá sehrát poslední turnaj!

Registrujte se na Czech Open 5. května do Plzně! Finále Světové ligy proběhne za účasti reprezentantů z mnoha států, mimo jiné i hvězd z Lotyšska a Ruska! Hrát se bude na 54 hokejích, očekává se na 120 účastníků - nenechte si tento turnaj ujít... Stránky turnaje, pozvánka, english information.

Pouhé tři týdny po Czech Open proběhne mistrovství republiky. Hostitelem se poprvé v historii stalo město Třinci - mistrovství proběhne přímo v areálu zimního stadionu HC Oceláři Třinec. Soutěž jednotlivců je uzavřená pro nejlepší hráče z pořadí Českého poháru, ale do ostatních kategorií (družstva, ženy, junioři a veteráni) se mohou přihlásit všichni zájemci - uzávěrka přihlášek je 5. května na turnaji Czech Open. Pozvánka na mistrovství.


V Milovicích zvítězil Lukáš Turoň
Osmý turnaj Českého poháru 2006/2007 v Milovicích nad Labem vyhrál Lukáš Turoň a získal tak svůj letošní šestý triumf. Druhé místo obsadil Michal Hvižď, tedy další úspěšný reprezentant z moskevského turnaje. Třetí místo vybojoval Pavel Plešák, který se tak aktuálně dostal do průběžné nominační tabulky na MS v Moskvě na postupové osmé místo. Na turnaj si přišlo zahrát 76 hráčů, včetně několika nováčků.
Kompletní výsledky. Průběžné pořadí Českého poháru. Do čela soutěže o nejlepšího nováčka se dostal Vašek Patera.

Další turnaj proběhne 14. dubna v Příbrami - jste zváni! Registrujte se na Czech Open 5. května do Plzně.


Čeští hráči o sobě dali v Moskvě výrazně vědět
Další turnaj Světové ligy proběhl v Moskvě. Mezi 177 hráči byli i 4 čeští reprezentanti. Senzační vítěz z loňské sezóny tohoto turnaje Michal Hvižď, aktuálně nejlepší český hráč Lukáš Turoň, Standa Kraus a Miloš Ševr.

Turnaj byl tentokrát kvůli vysokému počtu hráčů pořádán jako dvoudenní. Výsledky jsme mohli sledovat na Internetu online. Ze základních skupin postoupili všichni naši hráči s výjimkou handicapovaného Miloše (rozřízlý palec) do semifinálových skupin. Z nich se pak postupovalo do jedné finálové, které se účastnilo 24 nejlepších hráčů. Postup o nejmenší možný rozdíl unikl Standovi, Michal s Lukášem postoupili suverénně, Lukáš dokonce bez jediné porážky. Suverénní byl také po většinu času výkon obou našich hráčů ve finálové skupině, kde nakonec Michal obsadil druhé místo a Lukáš pátou příčku.

To zaručovalo oběma solidní pozici do play-off, kam postoupilo 16 nejlepších hráčů. Oba bez problémů postoupili před osmifinále. Ve čtvrtfinále pak čekal Michala bývalý mistr světa Daniel Wallén (Švédsko), kterému Michal bohužel podlehl 2:4 na zápasy, ač již průběžně vedl 2:0. Michal tak skončil na celkovém pátém místě. Lukáš musel měřit své síly s nejlepším lotyšským reprezentantem Edgarsem Caicsem a po velkém boji nakonec zvítězil 4:3 na zápasy. Dostal se tak do semifinále, kde jej čekal fenomén posledních měsíců: sedmnáctiletý (tedy stejně mladý jako Lukáš) Fin Roni Nuttunen.

Roni vyhrál letos již tři velké turnaje Světové ligy (Helsinki, Riga, Göteborg) a vesměs se očekávalo jeho vítězství i v Moskvě. Nicméně Lukáš se svého soupeře nezalekl a průběžně vedl 3:2 na zápasy. Dokonce vedl i 3:1 v rozhodujícím sedmém zápase, ale nakonec bohužel prohrál 3:4 na zápasy. Přesto si v Moskvě vysloužil velký obdiv a uznání, neboť byl opravdu kousek od vyřazení Roniho, který je považován za momentálně nejlepšího hráče světa. Lukáš pak bez problémů porazil v boji o třetí místo Rusa Šastova.

Výsledky moskevského turnaje, průběžné pořadí Světové ligy.


V Litomyšli nový vítěz turnaje Českého poháru!
Petr Tměj s putovním pohárem pro vítěze turnajů ČP Na turnaji v Litomyšli se představilo 71 hráčů. Suverén letošní sezóny - Lukáš Turoň neprodloužil svojí vítěznou sérii, když prohrál s Petrem Tmějem v rozhodujícím semifinálovém utkání. Druhým finalistou se stal Michal Hvižď. Petr Tměj (i s handicapem v podobě sádry na zlomené noze) dotáhl svůj skvělý výkon až do vítězného konce a stal se tak osmnáctým hráčem, kterému se podařilo vyhrát některý turnaj Českého poháru od jeho založení v roce 1991. Gratulujeme!
Kompletní výsledky.

Vítězství vyneslo 16 letého Petra Tměje na průběžné třetí místo v pořadí Českého poháru. Soutěži o nejlepšího nováčka nadále vládne Marek Lisý.

Osmé kolo Českého poháru se uskuteční 31. března v Milovicích - všichni jste zváni!


Český úspěch na Dunajském víkendu
stupně vítězů v Bratislavě Dva turnaje Světové ligy hrané o jednom víkendu nabídl již tradiční Dunajský víkend. V sobotu se sešlo 104 hráčů v Bratislavě a v neděli 82 v Budapešti. Obou turnajů se úspěšně zúčastnila i početná skupina českých hráčů - na obou turnajích se v elitní desítce umístili jen dva hráči jiné národnosti. V Bratislavě prodloužil Lukáš Turoň svojí neporazitelnost již na pět turnajů, druhý byl Michal Hvižď a třetí Jakub Sládek. Maďarský turnaj se odehrál bez účasti Lukáše Turoně - vítězem se stal Honza Dryák, druhé a třetí místo bylo stejné, jako v Bratislavě. Celkovým vítězem Dunajského víkendu se tak stal Michal Hvižď.

Světová liga pokračuje 17. března v Moskvě.


Turnaj Českého poháru v Holicích
Ani v Holicích se nezastavila vítězná série Lukáše Turoně. Stejně jako na minulém turnaji byl jeho finálovým soupeřem Petr Tměj. Třetí skončil Michal Hvižď. Turnaje se zúčastnilo 70 hráčů. Kompletní výsledky.

Za suveréním Lukášem Turoněm se v celkovém pořadí Českého poháru stále drží Jan Suchý - pořadí ČP. Po následujícím turnaji Českého poháru již několik hráčů splní podmínku sedmi odehraných turnajů a díky svým výsledkům si zajistí možnost reprezentovat na mistrovství světa - nominace na MS: jednotlivci, junioři, veteráni, ženy.

Český pohár pokračuje 3. března v Litomyšli - všichni jste zváni!
Pozor - byl změněn termín osmého turnaje - v Milovicích se bude hrát až 31. března.


Světová liga pokračovala ve Švédsku
Čtvrtý ze šesti největších turnajů Světové ligy - Swedish Masters 2007 - proběhl o tomto ve švédském Göteborgu. Turnaje se zúčastnilo i osm českých hráčů. Švédské mistrovství se již tradičně kvůli obrovskému počtu účastníků (letos téměř 190) hraje ve dvou dnech - mezi nejlepších čtyřicet hráčů, kteří si zahráli i v neděli, postoupilo hned pět našich hráčů - Michal Hvižď, Jakub Sládek, Miloš Ševr, David Šmíd a Petr Tměj. Hráči se utkali ve dvou finálových skupinách, ve kterých jediný bod rozhodoval o úspěchu a neúspěchu.
Michal, Jakub, David a Petr se průběžně pohybovali na místech zajišťujících postup do závěrečného play-off, ale několik těsně prohraných zápasů nakonec rozhodlo, že do play-off postoupil jen David Šmíd. Turnajový pavouk proti němu svedl současného mistra světa Hanse Östermana. David se proti velkému favoritovi ujal vedení 2-1 na zápasy, ale nakonec byl vyřazen. Konečné dvanácté místo je ale skvělým výsledkem! Těsně za hranicí play-off skončili: 18. Jakub, 21. Petr a 22. Michal. Turnaj vyhrál Roni Nuttunen (Finsko), druhý skončil Finn Fries (Švédsko) a o třetí místo se podělili Edgars Caics (Lotyšsko) a Ivan Zaharov (Rusko). Kompletní výsledky turnaje.

Světová liga pokračuje o víkendu 24. - 25. února menšími turnaji v Bratislavě a Budapešti. Z velkých turnajů již zbývá odehrát jen Moscow Cup a Czech Open. Pro plzeňský závěrečný turnaj Světové ligy - Czech Open 2007 již byly spuštěny internetové stránky a byla zahájena registrace účastníků.


Štěnovice u Plzně - 75 hráčů, Lukáš Turoň pokračuje v sérii
Lukáš Turoň75 hráčů se zúčastnilo i turnaje Českého poháru ve Štěnovicích. Na své čtvrté vítězství z pěti odehraných turnajů dosáhl Lukáš Turoň. Druhé místo získal Petr Tměj a bronz vybojoval Jan Suchý. Kompletní výsledky turnaje.

Lukáš Turoň s velkým náskokem vévodí pořadí Českého poháru - průběžné pořadí Českého poháru. V soutěži klubů drží vedení THC Stiga-Game Příbram. Mezi nováčky zatím vede Marek Lisý s těsným náskokem před Václavem Paterou.

Český pohár 2006/2007 se do své druhé poloviny přehoupne 10. února v Holicích - pozvánka.

Ještě před cestou do Holic se několik českých hráčů vydá na cestu do kolébky stolního hokeje - na švédské mistrovství. Všem držíme palce!


Praha - 75 hráčů, vítězem opět Lukáš Turoň
75 hráčů se zúčastnilo turnaje Českého poháru v Praze - Satalicích. Na své třetí vítězství ze čtyř odehraných turnajů dosáhl Lukáš Turoň. Druhé místo získal Jan Suchý a bronz vybojoval Leoš Hvižď. Kompletní výsledky turnaje.


Rozhovory s nejlepšími hráči světa
Finská asociace stolního hokeje a zejména Timo Toivonen připravili u příležitosti konání turnaje Helsinki Open magazín. Jeho nejzajímavější část, rozhovory s nejlepšími hráči světa, přinášíme v českém překladu. Přečtěte si rozhovory s těmito osobnostmi: Edgars Caics, Roni Nuttunen, Daniel Wallén, Aleksey Zacharov. Možná, že při čtení najdete leccos inspirativní i pro svoji kariéru ve světě stolního hokeje!


České Budějovice poprvé hostily turnaj Českého poháru
62 hráčů se v sobotu zúčastnilo historicky prvního turnaje Českého poháru v Českých Budějovicích. Medailisté turnaje v Českých Budějovicích Z vítězství se radoval Lukáš Turoň, který tak možná zahájil svojí další vítěznou sérii. Druhý skončil Standa Kraus a třetí Honza Dryák. Kompletní výsledky turnaje.

Do letošní sezóny Českého poháru již zasáhlo 107 hráčů - průběžné pořadí Českého poháru a v soutěži registrovaných klubů je hodnoceno 14 účastníků - průběžné pořadí klubů.
Po třech odehraných turnajích již nabírají obrysy nominační tabulky pro mistrovství světa 2007 - průběžná tabulka jednotlivců, žen, juniorů a veteránů. Do hlavní kategorie jednotlivců se nominuje osmička nejlepších, v ostatních kategoriích budou reprezentovat tři nejlepší hráči.

Český pohár se rozloučí s rokem 2006 v Praze - 9. prosince v Satalicích - pozvánka. Všichni jste srdečně zváni!


Druhé kolo Českého poháru proběhlo v Pardubicích
Honza Suchý V Pardubicích se sešlo 77 hráčů, aby bojovalo v dalším díle kvalifikace na MS v Moskvě. Zvítězil Honza Suchý před Michalem Hvižděm a Lukášem Turoněm. Lukášovo vítězná série byla ukončena Michalem Hvižděm v semifinále, kdy prohrál po vyrovnaném průběhu 3:2 na zápasy.
Turnaje se zúčastnil větší počet nováčků, kteří se zapojili do soutěže o nejlepšího nováčka v hodnocení Českého poháru - průběžné pořadí nováčků.

Kompletní výsledky turnaje.

Český pohár pokračuje 11. listopadu, kdy poprvé zavítá do Českých Budějovic (english information in pdf). Všichni jste srdečně zváni!


První z velkých turnajů světové ligy - Oslo Open 2006
Poslední zářijový den se v Oslu uskutečnil první ze šesti největších turnajů světové ligy - Oslo Open. Mezi 101 účastníky z deseti států se prosadila i šestice českých hráčů. Hvězdou výpravy se stal Míra Hubáček ml., který jako jediný dokázal projít přes první kolo play-off. Hans Österman vs. Míra Hubáček ml. Jeho soupeřem ve čtvrtfinále turnaje byl největší favorit, úřadující mistr světa - Hans Österman. Mirek dokázal ve čtyřech zápasech uhrát tři těsné prohry a se vztyčenou hlavou se proto mohl zařadit ke gratulantům, kteří později blahopřáli Östermanovi k celkovému turnajovému vítězství. Do play-off se z Čechů probojoval ještě Michal Hvižď a Standa Kraus. Oběma vystavili stopku další švédské legendy - Thomas Petersson a Daniel Wallén. Právě Wallén byl finálovým soupeřem Östermana, o celkové třetí místo se rozdělili Pontus Eriksson a Lars Fridell (oba Švédsko).
Umístění českých hráčů: 8. Mirek Hubáček ml., 14. Michal Hvižď, 15. Standa Kraus, 27. Kuba Sládek, 50. Miloš Ševr a 58. Mirek Hubáček st.

Mirek Hubáček ml. navíc vyhrál samostatný turnaj juniorů, Miloš Ševr s Mirkem Hubáčkem st. se spolu utkali ve finále turnaje veteránů. Z veteránského titulu se nakonec radoval Miloš, který dokázal v semifinále tohoto turnaje zvrátit nepříznivý stav 3:1 na zápasy, když lotyšskému soupeři ve třech zbývajících utkáních povolil jediný gól a postoupil po výsledcích 2:1 a dvakrát 1:0.

Kompletní výsledky Oslo Open 2006. Dalším evropským turnajem světové ligy bude 28. října Helsinki Open.


Český pohár zahájen v Baníně u Svitav
finalisté turnaje - Honza Suchý a Lukáš Turoň Sedmnáctá sezóna Českého poháru byla zahájen v Baníně poblíž Svitav. Svojí poprázdninovou formu přijelo prověřit 73 hráčů. Nejvíce se dařilo Lukášovi Turoňovi, který za celý turnaj ze 48 odehraných zápasů prohrál pouhé tři! Lukáš tak zvítězil na čtvrtém českém turnaji v řadě. Zbylé medaile putovaly do Plzně - druhý skončil Honza Suchý a třetí Standa Kraus. Kompletní výsledky.

Druhý turnaj sezóny se uskuteční 14. října v Pardubicích. Všichni jste srdečně zváni!


Sezóna ve znamení bojů o mistrovství světa
Koncem září vstoupí Český pohár již do své šestnácté sezóny. Český pohár po delší odmlce zavítá do Svitav a do Pardubic. Poprvé v historii se uskuteční turnaj v Českých Budějovicích. Národní sezóna bude vrcholit mezinárodním turnajem Czech open, které bude zároveň finálovým turnajem Světové ligy a následně mistrovstvím republiky, které poprvé přivítá Třinec.

Na základě výsledků turnajů Českého poháru bude sestavena reprezentace pro mistrovství světa, které se uskuteční začátkem června v Moskvě. Českou republiku může reprezentovat 8 hráčů v hlavním turnaji, tři ženy, tři junioři (narozeni 1989 a mladší) a tři veteráni (narozeni 1967 a starší).
Nominace do kategorie jednotlivců, juniorů a veteránů se rozhodne podle tabulky sestavené na základě sedmi nejlepších umístění na turnajích Českého poháru této sezóny. Nominace žen bude sestavena obdobným způsobem, jen bude použita tabulka pouze pěti nejlepších výsledků.

Navíc se na mistrovství světa nominuje i nejlepších deset hráčů z pořadí Světové ligy. Do konečného pořadí této soutěže jsou započteny tři nejlepší výsledky každého hráče. Výjimkou je situace, kdy tři čtvrtiny bodového součtu dosaženého na dvou menších turnajích Světové ligy (s polovičním bodováním) převýší počet bodů dosažený hráčem na jednom velkém turnaji. Pak budou místo velkého turnaje započteny právě tyto tři čtvrtiny součtu bodů ze dvou malých turnajů.

Na všech turnajích pořádaných Českou Asociací Stiga Game bude nyní používána mezinárodní verze herních pravidel!
Novinkou této sezóny je také snížení startovného hráčům startujícím na svém nejvýše třetím turnaji zařazeném do hodnocení Českého poháru na 50%, tedy na 75,- Kč.

Český pohár 2006/2007
23. září - Svitavy - Banín
14. říjen - Pardubice
11. listopad - České Budějovice
9. prosinec - Praha
13. leden - Plzeň
10. únor - Holice
3. březen - Litomyšl
24. březen - Milovice
14. duben - Příbram
5. květen - Czech Open - Plzeň
26. - 27. květen - MR, Třinec
 
Mezinárodní termínovka 2006/2007
29. červenec - WTHT, Lemont (USA)
16. září - WTHT, Öresund Cup, Kodaň (DEN)
30. září - WTB6, Oslo Open (NOR)
21. říjen - WTHT, Gatineau (CAN)
28. říjen - WTB6, Helsinki Open (FIN)
2. prosinec - WTB6, Riga Open (LAT)
29. leden - WTHT, Las Vegas (USA)
3. - 4. únor - WTB6, Swedish Masters, Göteborg (SWE)
24. únor - WTHT, Bratislava Open (SVK)
25. únor - WTHT, Budapest Open (HUN)
17. - 18. březen - WTB6, Moscow Cup (RUS)
7. duben - WTHT, Boston (USA)
21. duben - WTHT, Berlin Open (GER)
5. květen - WTB6, Czech Open
8. - 10. červen - MS, Moskva (RUS)

WTB6 = World Table Hockey Tour Big Six Tournament = šest největších turnajů sezóny
WTHT = World Table Hockey Tour Tournament = menší mezinárodní turnaje hodnocené do pořadí WT polovičním počtem bodů oproti šestici hlavních turnajům WT.

Sezóna 2005/2006

Mistrovství republiky uzavřelo sezónu 2005/2006
V Plzni byla mistrovstvím republiky uzavřena letošní turnajová sezóna. Tradičně se během MR bojovalo o medaile v pěti kategoriích. Fotografie z MR.

V hlavní kategorii jednotlivců potvrdil Lukáš Turoň svojí skvělou formu z letošní sezóny a k řadě úspěchů přidal i titul mistra republiky. Druhý skončil Míra Hubáček a třetí David Šmíd. Výsledky hlavní kategorie.

V sobotní soutěži družstev zvítězil tým Příbram THC Voloupej, když ve finále porazil družstvo Absolut Spiders. Třetí místo náleží obhájci titulu Cibetu Praha. Kompletní výsledky soutěže družstev.

Mistryní republiky v kategorii žen se stala a loňský titul tak obhájila Maruška Vargová. Kompletní výsledky turnaje žen.

Juniorským mistrem je Michal Hvižď, který se tak vítězně rozloučil s touto kategorií. Kompletní výsledky turnaje juniorů.

V kategorii veteránů zvítězil Petr Turoň. Kompletní výsledky turnaje veteránů.

Mistři České republiky pro rok 2006
Lukáš Turoň - mistr republiky Příbram THC Voloupej - vítěz soutěže družstev Marie Vargová - vítězka kategorie žen Michal Hvižď - vítěz kategorie juniorů Petr Turoň - vítěz kategorie veteránů
Lukáš Turoň Příbram THC Voloupej Marie Vargová Michal Hvižď Petr Turoň

Na mistrovství Evropy vybojovali čeští hráči osm medailí!
Ve slovenské Skalici proběhlo třetí mistrovství Evropy. V šesti oficiálních soutěžích získali čeští hráči osm medailí - tři zlaté, tři stříbrné a dvě bronzové. český tým

 • Český tým se stal mistrem Evropy v soutěži družstev - v semifinále si družstvo poradilo poměrně jednoznačně s Lotyši a ve finále na svojí stranu zvrátilo ze začátku nepříznivě se vyvíjející souboj s Ruskem. Družstvo odehrálo turnaj ve složení: Honza Dryák, Míra Hubáček, Leoš Hvižď, Michal Hvižď, Standa Kraus, Pavel Plešák, Honza Suchý, David Šmíd, Petr Tměj a Lukáš Turoň. Výsledky soutěže družstev.
 • Lukáš Turoň získal stříbrnou medaili v hlavním turnaji jednotlivců - Lukáš v play-off postupně vyřadil ruského, finského a lotyšského hráče a dostal se tak do finále, kde na něj čekal favorizovaný Alexey Zakharov. Zakharov zúročil větší zkušenosti a finále vyhrál v poměru 4-1 na zápasy. Honza Suchý skončil na pátém místě, osmý byl Míra Hubáček, přes první kolo play-off neprošli: 9. Honza Dryák, 10. Leoš Hvižď, 12. Michal Hvižď, 13. Petr Tměj, 14. Standa Kraus a 15. Pavel Plešák. Účast v play-off těsně utekla: 19. David Šmíd a 20. Honza Cienciala. Výsledky hlavního turnaje.
 • Pavel Plešák triumfoval v soutěži veteránů - turnaj veteránů se změnil v česko - ruský souboj, ve kterém se nakonec radoval Pavel Plešák. Vašek Pikl skončil čtvrtý, Zdeněk Matoušek pátý a Petr Turoň osmý. Výsledky turnaje veteránů.
české hráčky
 • Stříbro a bronz ze soutěže juniorů - do semifinále turnaje juniorů se probojovali hned tři čeští hráči. Přesto celkové vítězství nakonec šťastně získal Lotyš Edgars Caics, když nejprve vyřadil v semifinále Michala Hviždě a ve finále i Lukáše Turoně. Lukáš tedy nakonec bral stříbro, Michal bronz, na Míru Hubáčka zbylo čtvrté místo a Petr Tměj skončil šestý. Výsledky turnaje juniorů.
 • Stříbro a bronz ze soutěže žen - ani Tereza Krausová v semifinále a následně ani Maruška Vargová ve finále nedokázala porazit Alexandru Belavinu z Ruska. Maruška tedy brala stříbro a Tereza bronz. Markéta Pilařová skončila pátá a Anežka Vargová devátá. Výsledky turnaje žen.
 • Zlato ženského družstva - v soutěži ženských družstev český tým ani jednou nezaváhal a získal tak zaslouženou zlatou medaili. Družstvo hrálo ve složení: Tereza Krausová, Markéta Pilařová, Maruška Vargová a Anežka Vargová. Druhé skončily Lotyšky a třetí Maďarky. Výsledky turnaje ženských družstev.

Nejen úspěchy českých hráčů jsou zachyceny na několika fotografiích z mistrovství. Všem reprezentantům blahopřejeme ke skvělým výsledkům! Příští sezóna bude zakončena mistrovstvím světa v Moskvě.


Lukáš Turoň vyhrál Český pohár 2005/2006!
Lukáš Turoň - vítěz Českého poháru 2005/2006 Český pohár 2005/2006 byl v Příbrami zakončen svým desátým dílem. Zvítězil Lukáš Turoň a potvrdil tak, komu patřila celá letošní sezóna. Ve finále se mu oslavu celkového vítězství v hodnocení Českého poháru pokusil znepříjemnit Honza Suchý, ale neuspěl. Třetí místo v Příbrami vybojoval Honza Dryák, který tak stejně jako Honza Suchý potvrdil své postavení v celkovém pořadí ČP. Kompletní výsledky a fotografie z příbramského turnaje. Konečné pořadí Českého poháru.

Lukáš Turoň se zároveň stal nejlepším juniorem v hodnocení letošního Českého poháru. Druhý skončil Míra Hubáček a třetí Petr Tměj. Mezi veterány kraloval Pavel Plešák před Petrem Turoněm a Vaškem Piklem. V soutěži žen zvítězila Markéta Pilařová před Maruškou Vargovou a Anetou Jackowskou.

Na příbramském turnaji se také rozluštily poslední otazníky kolem nominace pro nadcházející mistrovství Evropy - konečné pořadí nominačních bojů do hlavní kategorie, kategorie juniorů, kategorie veteránů a kategorie žen. Ve slovenské Skalici tak bude Českou republiku reprezentovat 18 hráčů a hráček - a mnozí z nich mohou velmi reálně uvažovat o zisku některé z medailí! ME se koná již první červnový víkend - informace naleznete na oficiálních stránkách ME. Všem reprezentantům držíme palce!

Sezóna bude o druhém červnovém týdnu zakončena mistrovstvím republiky - pozvánka a seznam přihlášených účastníků.

Pozvánka na Valnou hromadu 24. června.

Termínová listina pro sezónu 2006/2007 bude oznámena koncem června.


Čeští hráči ovládli turnaje světové ligy!
O posledním dubnovém víkendu se v Budapešti a Bratislavě uskutečnily dva menší turnaje započítávané do pořadí Světové ligy. Českým zástupcům se nadmíru dařilo - brali pět ze šesti dostupných medailí. medailisté Budapešť Open 2006 V Budapešti i Bratislavě se odehrálo juniorské finále - vítězem Budapest Open se stal Petr Tměj, když ve finále porazil Jakuba Sládka. Bronzovou medaili získal David Šmíd. Kompletní výsledky z Budapešti.
Do Bratislavy navíc dorazili hráči z Třince a také největší favorit Ivan Zaharov z Ruska. Ivan potvrdil pozici turnajové jedničky - ve finále Bratislava Open porazil třineckého Lukáše Turoně. Jakub Sládek získal svoji druhou medaili, když uspěl v souboji o třetí místo. Kompletní výsledky z Bratislavy.
Tento ročník Světové ligy bude 20. května ukončen v Berlíně - o pořadí na prvních místech je ale již rozhodnuto a vítězem prvního ročníku Světové ligy se stal Stefan Edwall ze Švédska. Kompletní pořadí Světové ligy před berlínským turnajem.


V Milovicích pokračoval Český pohár již svým devátým kolem, kterého se zúčastnilo 61 hráčů. Zvítězil Lukáš Turoň před Vláďou Studničkou a Honzou Dryákem. Kompletní výsledky, průběžné pořadí Českého poháru. Zároveň třetím kolem pokračovaly nominační turnaje žen o účast na mistrovství Evropy. Fotografie z turnaje.

Poslední kolo Českého poháru bude 20. května hostit Příbram - pozvánka.


Honza Suchý - vítěz Czech Open 2006 Honza Suchý vyhrál Czech Open!
V sobotu 8. dubna do Prahy zavítala Světová liga - uskutečnilo se Czech Open, které bylo zároveň osmým kolem Českého poháru. Turnaje se zúčastnilo 117 hráčů z deseti států. V mezinárodní konkurenci nejlépe uspěl Honza Suchý, který vyhrál vše, co mohl - obsadil první místo jak ve své základní, tak i ve finálové skupině. V play-off postupně vyřadil Pavla Plešáka, moskevského hrdinu Michala Hviždě, vedoucího hráče Českého poháru Lukáše Turoně a ve finále Standu Krause. Medaile si tedy rozdělili: 1. Honza Suchý, 2. Standa Kraus a 3. Lukáš Turoň. Do nejlepší osmičky se dostalo hned pět českých juniorů. Nejlepším cizincem se stal na desátém místě Edgars Saulitis.

Kompletní Výsledky / results Czech Open. Fotografie / pictures z turnaje.

Další kolo Českého poháru budou 22. dubna hostit Milovice - pozvánka.


Moscow Cup 2006 - medailisté turnaje. Zleva: Yanis Galuzo, Michal Hvižď a Stefan Edwall Michal Hvižď vyhrál Moscow Cup!
V sobotu 18. března se v Moskvě konal jeden z největších turnajů v historii stolního hokeje - Moscow Cup 2006. Turnaje se zúčastnilo 196 hráčů včetně zástupců Švédska, Finska, Lotyšska a také Česka. A právě naše výprava s sebou nakonec odvezla nejcennější trofej určenou pro vítěze turnaje - Michal Hvižď dokonale zamával se všemi předpoklady a vyřadil postupně oba bratry Zaharovi, švédskou legendu Stefana Edwalla a ve finále i ambiciozního Yanise Galuza. Michal Hvižď se tak zapsal do historie a zařadil se mezi vítěze některého z turnajů Světové ligy.

Krátká reportáž z Moskevského turnaje, výsledky turnaje.

8. dubna se Michal Hvižď pokusí vítězství potvrdit na dalším kole Světové ligy - tentokráte v Praze na Czech open. I vy se ho můžete pokusit zastavit v cestě za vítězným double! Pozvánka na turnaj, seznam přihlášených hráčů - prosíme o ohlášení vaší účasti nejpozději 6. dubna.


V Litomyšli pokračoval již svým sedmým kolem Český pohár 2005/2006. Turnaj vyhrál Honza Suchý, když ve finále přehrál Honzu Dryáka. Třetí místo obsadil Pavel Plešák. Kompletní výsledky, fotografie.

Další kolo Českého poháru - Czech Open je zároveň součástí světové ligy. Pokud se tedy i vy chcete zařadit mezi účastníky World Table Hockey Tour 2005/2006 nezapomeňte 8. dubna zavítat do Prahy! Pozvánka na turnaj, anglická pozvánka.


Český pohár pokračoval dalším turnajem ve Štěnovicích u Plzně. Vítězství z minulého kola potvrdil Lukáš Turoň, když ve finále porazil Michal Hviždě. Třetí místo obsadil Honza Suchý. Kompletní výsledky.

Další kolo Českého poháru bude 4. března hostit Litomyšl - pozvánka.


medailisté turnaje. Zleva: Honza Suchý, Lukáš Turoň a Michal Hvižď Český pohár vstoupil do nového roku v Holicích, kde se sešlo 71 hráčů. Zvítězil Lukáš Turoň, druhý byl Michal Hvižď a třetí Honza Suchý - kompletní výsledky, fotografie.

Další turnaj započítávaný do pořadí Českého poháru se koná 11. února v Plzni - Štěnovicích - pozvánka.


medailisté turnaje. Zleva: Michal Hvižď, Honza Dryák a Pavel PlešákV plzeňském Západočeském muzeu pokračoval Český pohár. nejlepší nováček - Martin KůželV netradičním prostředí se nejlépe vedlo Honzovi Dryákovi, který ve finále porazil Michala Hviždě. Třetí místo obsadil Pavel Plešák. Turnaje se zúčastnilo 80 hráčů! Kompletní výsledky, fotografie z turnaje.
Nejlepším nováčkem startujícím na svém prvním turnaji Českého poháru se stal Martin Kůžel. Svůj talent tak bude moci rozvíjet na novém hokeji, který mu věnovalo Západočeské muzeum.

Televizní reportáž (3,5 MB), rozhlasový příspěvek (3,3 MB), novinový článek a leták k turnaji.


Další kolo Českého poháru se konalo v Praze. Z pole 86 účastníků vzešla vítězná trojice - Lukáš Turoň, Honza Suchý a Honza Dryák - kompletní výsledky, fotografie.
Zároveň se rozběhly boje o nominaci žen na mistrovství Evropy. První turnaj vyhrála Kristýna Baščanová - kompletní výsledky.


Český pohár pokračoval druhým kolem, které se konalo v Třinci. Z turnajového vítězství se radoval domácí Lukáš Turoň, když ve finále porazil Pavla Plešáka. Třetí místo obsadil Michal Hvižď. Kompletní výsledky, fotografie.


V Kamenném Přívozu odstartovala nová sezóna Českého poháru. Letní dřinu zúročili především Honza Dryák, Lukáš Turoň, Pavel Plešák a Honza Suchý, kteří v tomto pořadí obsadili nejvyšší příčky. Kompletní výsledky a fotografie.


Nová sezóna tentokráte začíná mezinárodním turnajem - první díl World Table Hockey Tour se odehraje 17. září v Helsinkách. Všichni hráči jsou zváni do země úřadujících mistrů světa!

Český pohár vkročí do nového ročníku 24. září tradičně v Posázaví - tentokráte v Kamennám Přívozu v místní restauraci U Vemenáče. Podrobnosti najdete na pozvánce na turnaj. Pořádající klub si Vás dále dovoluje upozornit na své nové internetové stránky - naleznete na nich i podrobnosti o oslavách deseti let od založení klubu Kamax Kamenný Újezdec. Klubu k výročí gratulujeme!

Vyvrcholením této sezóny bude mistrovství Evropy, které proběhne 2. - 4. června ve slovenské Skalici. Turnaje Českého poháru proto budou opět nominační - 10 nejlepších hráčů z nominační tabulky si bude moci zahrát v hlavní kategorii, dále se nominují čtyři ženy, čtyři junioři (narozeni v roce 1988 a mladší) a čtyři veteráni (ročník 1966 a starší). Informace o ME lze nalézt na oficiální stránce ME.


Na letní schůzi Rady klubů a hráčů byla schválena předběžná termínová listina pro Český pohár 2005/2006. Jednotlivé termíny a místa konání se mohou ještě v průběhu léta změnit. Další informace ze schůze budou doplněny později.

Sezóna 2004/2005

Mistrovství světa bylo pro Českou republiku velice úspěšné!

 • Bronzová medaile v kategorii družstev - český výběr v souboji o třetí místo porazil ambiciozní tým Ruska. Družstvo nastoupilo ve složení: Honza Dryák, Leoš Hvižď, Michal Hvižď, Standa Kraus, Zbyněk Pilař, Pavel Plešák, Vláďa Studnička, Honza Suchý a Lukáš Turoň. Senzací je vítězství finského výběru nad v předchozích ročnících nikdy neporaženým výběrem Švédska. Výsledky soutěže družstev.
 • Sedmé místo Michala Hviždě v hlavní kategorii - postup do semifinále byl na dosah, neboť Michal ve čtvrfinále vedl již 3:0 na zápasy, ale nakonec prohrál prodloužení sedmého utkání. Pořadí ostatních hráčů: 16. Pavel Plešák, 17. Honza Suchý, 20. Leoš Hvižď, 22. Honza Dryák, 25. Standa Kraus, 28. Lukáš Turoň, 38. Vláďa Studnička. Mistrem světa se stal Hans Österman, který ve finále porazil finskou hvězdu Roniho Nuttunena. Kompletní výsledky.
 • Stříbro pro Pavla Plešáka v kategorii veteránů - vítězství v semifinále nad legendárním Göranem Agdurem! Petr Turoň skončil desátý. Titul vybojoval Thomas Petersson ze Švédska. Výsledky soutěže veteránů.
 • Čtvrté místo Lukáše Turoně v soutěži juniorů - těsná porážka v boji o bronzovou medaili se švédskou nadějí. Michal Hvižď skončil sedmý, Míra Hubáček jedenáctý. Juniorským mistrem světa se stal Roni Nuttunen z Finska. Výsledky soutěže juniorů.
 • Páté místo Terezy Krausové v kategorii žen - navíc třetí místo v základní skupině. Markéta Pilařová skončila jedenáctá. Mistryní světa se stala Piia Pulliainen z Finska. Výsledky soutěže žen.
 • Obě české hráčky utvořily pro soutěž ženských týmů společně s německou hráčkou Tým International a vybojovaly páté místo. Z vítězství se radoval ženský tým Ruska. Výsledky soutěže ženských týmů.
Na oficiálních stránkách MS si můžete prohlédnout fotogalerii a na serveru www.e-sport.cz přečíst reportáž z Rigy.
Mistrovství republiky pro většinu českých hráčů ukončilo sezónu 2004/05. Výjimkou jsou reprezentanti, kteří se začátkem června vydají na mistrovství světa.

Během soboty a neděle proběhly turnaje jednotlivců, družstev, žen, juniorů a veteránů. Fotografie. V hlavní kategorii jednotlivců potvrdil Lukáš Turoň svojí současnou formu, když ve finále porazil Pavla Plešáka. Třetí místo vybojoval druhý člen juniorské reprezentace - Michal Hvižď. Výsledky turnaje.

Turnaj družstev ovládl CIBET Praha, když ve finále porazil obhájce titulu THC Stiga Plzeň. Bronzové medaile získal tým Absolut Spiders. Výsledky turnaje družstev.

Titul juniorského mistra republiky vybojoval pro pořádají klub HCS Žabka Praha Zdeněk Matoušek. Stříbro získal Tibor Varga, bronz zbyl na Michala Hviždě. Výsledky turnaje juniorů.

Mezi veterány se radoval Josef Kůrka, který v česko-slovenském finále porazil Karola Hudce. Třetí místo obsadil Václav Pikl. Výsledky turnaje veteránů.

Pravděpodobně nejkvalitnější turnaj žen v české historii vyhrála Marie Vargová, když ve finále zdolala Magdu Malou. Bronzovou medaili vybojovala Kristýna Baščanová. Výsledky turnaje žen .

Mistři České republiky pro rok 2005
Lukáš Turoň - mistr republiky CIBET Praha - vítěz soutěže družstev Marie Vargová - vítězka kategorie žen Zdeněk Matoušek - vítěz kategorie juniorů Josef Kůrka - vítěz kategorie veteránů
Lukáš Turoň CIBET Praha Marie Vargová Zdeněk Matoušek Josef Kůrka

O poslední dubnové sobotě se tři čeští hráči zúčastnili mezinárodního turnaje v Berlíně. Se stejným úmyslem přijelo do Berlína dalších 39 hráčů z devíti států. Výsledky potvrdily vysokou úroveň českého hokeje - konečné pořadí 1. David Šmíd, 2. Vašek Pikl a 4. Miloš Ševr. Kompletní výsledky Berlin Open.

V sobotu v Příbrami proběhlo finále EuroLeauge - Czech Open. Turnaje se zúčastnilo 89 hráčů z 10 států. Z turnajového vítězství se radoval Lukáš Turoň, který ve finále zdolal Honzu Dryáka. Třetí místo vybojoval Standa Kraus. Výsledky, fotografie.

Turnaj byl zároveň vyvrcholením Českého poháru 2004/05. vítěz Českého poháru 04/05 Jan Dryák Druhé místo stačilo Honzovi Dryákovi k celkovému vítězství. Konečné pořadí Českého poháru a soutěže klubů.
Výsledky Czech Open také určily konečnou podobu české výpravy na červnové místrovství světa. Vedle dvou již dříve nominovaných zástupkyň v kategorii žen (Markéta Pilařová a Tereza Krausová) se do Rigy podívají a v hlavní soutěži nastoupí: Honza Dryák, Lukáš Turoň, Pavel Plešák, Michal Hvižď, Honza Suchý, Standa Kraus, Vláďa Studnička a Leoš Hvižď. Medailové ambice budou mít v kategorii juniorů Lukáš Turoň, Michal Hvižď a Miroslav Hubáček. Se stejným cílem budou v kategorii veteránů bojovat Pavel Plešák a Petr Turoň. Konečné pořadí nominace na MS a nominace juniorů na MS.

Poslední prověrkou před MS bude mistrovství republiky, které se koná 7. a 8. května v Praze. Během víkendu proběhnou soutěže družstev, žen, juniorů, veteránů a také hlavní kategorie, do které se nominovalo 44 nejlepších hráčů z pořadí Českého poháru. Bližší informace na stránkách MR, respektive v seznamu přihlášených účastníků.


Předposledním turnajem pokračoval v Milovicích Český pohár 2004/2005. Vyhrál Honza Dryák, 2. Lukáš Turoň, 3. Standa Kraus. Výsledky, fotografie. Na Mistrovství světa - kategorie žen se probojovaly: Markéta Pilařová, Tereza Krausová a Marie Vargová. Gratulujeme! Výsledky nominace žen.

Vítězem Bratislava Open se stal Lukáš Turoň, když ve finále porazil Davida Šmída. David vybojoval druhé místo i druhý den na Budapest Open - ve finále tentokrát nestačil na Henrika Brodina ze Švédska. Výsledky a fotografie z Bratislava Open, reportáž o Budapest Open.

Výsledky nejpřekvapivějšího turnaje posledních několika sezón, možná celé historie stolního hokeje v Česku: Výsledky z Plzně, reportáž na www.e-sport.cz, fotografie z Plzně.

V Brně proběhlo již sedmé kolo Českého poháru - sezóny 2004/05. Reportáž na www.e-sport.cz. Turnaj byl zároveň vyvrcholením Česko-Slovenského poháru 04/05. Z turnajového vítězství, které ho vyneslo na průběžné první místo v pořadí Českého poháru, se radoval Pavel Plešák. Nádherné poháry si domů odváží i druhý Lukáš Turoň a třetí Michal Hvižď. Výsledky z Brna, fotografie.

Historicky prvním vítězem Česko-Slovenského poháru se stal David Šmíd. Na druhém místě skončil Pavel Plešák, když při stejném bodovém zisku jako třetí Lukáš Turoň v jeho prospěch hovořilo právě brněnské vítězství. Konečné pořadí.

29. - 30. ledna proběhlo ve Stockholmu mistrovství Švédska. Mezi 193 hráči z 11 zemí bojovali i 4 čeští reprezentanti. Vítězem se stal Daniel Wallén, ve finále porazil Alexeje Zacharova. Podrobnou reportáž najdete na stránkách www.e-sport.cz, fotoreportáž z turnaje.

Do sněhem pokryté Litomyšle se vydalo 62 hráčů, aby se utkali v šestém kole Českého poháru. Konečnému pořadí nakonec vévodila trojice Jan Dryák, Pavel Plešák a Jan Suchý. Výsledky z Litomyšle, fotky z turnaje.

Čas neúprosně letí a Mistrovství světa je již téměř za dveřmi! Začátkem června se nejlepší z nejlepších vydají do lotyšské Rigy, aby změřili své síly v boji o světové tituly. Vedle všech tradičních soutěží se poprvé uskuteční i turnaj veteránů a dívčích družstev. Bližší informace naleznete na oficiálních stránkách MS.

Lehce předvánoční sobota 11. prosince patřila pátému turnaji sezóny ČP. Tentokrát azyl hráčům stolního hokeje poskytla Praha (ZŠ v Ohradní ulici - příjemné to místo). Po nějakém čase triumfoval na turnaji Českého poháru Pavel Plešák. Ve finále porazil Davida Šmída. Třetí místo získal Leoš Hvižď. Výsledky z Prahy, fotky.

Stejně jako ve všech předešlých sezónách Českého poháru, tak i v sezóně 2004/05 ožily Holice stolním hokejem. Šlo o čtvrtý turnaj sezóny a na své třetí vítězství dosáhl Honza Suchý. Finálovým soupeřem mu byl Honza Dryák. Při svém třetím startu v této sezóně obsadil Lukáš Turoň potřetí třetí místo. Výsledky z Holic, foto z Holic.

V Třinci proběhl třetí turnaj letošní sezóny Českého poháru. Finálová dvojice byla stejná jako na prvním turnaji v Kamenném Újezdci - opět zvítězil Honza Suchý před Vláďou Studničkou. Svoji letošní první medaili získal za třetí místo Pavel Plešák. Domácí obhájce turnajového vítězství Lukáš Turoň se turnaje pro nemoc nemohl zúčastnit. Kompletní výsledky z Třince, fotky z turnaje.

Bez české účasti proběhl již druhý z turnajů EuroLeague 2004/05. V konečném pořadí se objevilo hned několik překvapení - podrobnosti.

Ve Skalici se uskutečnil první turnaj Česko - Slovenského poháru. Konečné pořadí plně ovládli čeští hráči - do elitní sedmičky se nedokázal protlačit zástupce jiného státu. Medaile si rozdělili v pořadí 1. David Šmíd, 2. Lukáš Turoň, a 3. David Cibulka. Kompletní výsledky turnaje.

Druhý turnaj proběhl v Ústí nad Labem. Z vítězství se radoval Honza Dryák, když ve finále porazil Michala Hviždě. Třetí místo opět získal Lukáš Turoň. Výsledky turnaje a několik fotografií.

V Kamenném Újezdci byla zahájena nová sezóna Českého poháru. Prvního turnaje se zúčastnilo 80 hráčů. Zvítězil Jan Suchý před Vladimírem Studničkou. Třetí místo vybojoval Lukáš Turoň. V celkovém pořadí se výrazně prosadilo hned několik juniorů, kteří tak dokázali, že letošní nominační boj o letenky na juniorské MS bude velice zajímavý. Výsledky turnaje.


O tomto víkendu bude zahájen další ročník Českého poháru. Opět půjde o nominaci na Mistrovství světa, které se tentokráte uskuteční v lotyšské Rize. Nová sezóna s sebou přináší i několik novinek:

 • turnaj Czech Open se uskuteční v Příbrami. Časový program bude upřesněn později,
 • byly zrušeny členské příspěvky. Na všech turnajích bude startovné 150,- Kč,
 • pro turnaje Českého poháru budou platit všechna mezinárodní pravidla - tedy konkrétně nově jde o pravidlo tří vteřin a blokování. Více v oficiálních pravidlech (pdf verze),
 • odměny za celkové umístění v pořadí Českého poháru budou vypláceny nejlepším šestnácti hráčům,
 • na turnajích Českého poháru se již nebude hrát série o třetí místo - celkové umístění neúspěšných semifinalistů se určí dle pořadí ve finálové skupině A (neplatí pro MR),
 • kompletní nominace juniorů na Mistrovství světa bude sestavena na základě sedmi nejlepších výsledků ze všech turnajů Českého poháru v příští sezóně,
 • kompletní nominace žen na Mistrovství světa bude sestavena na základě tří nejlepších výsledků ze čtyř nominačních turnajů, které proběhnou v Milovicích, Holicích, Praze a Kamenném Újezdci.
Český pohár 2004/2005
25. září - Kamenný Újezdec
9. říjen - Ústí nad Labem
30. říjen - Třinec
27. listopad - Holice
11. prosinec - Praha
22. leden - Litomyšl
12. únor - Brno
12. březen - Plzeň
2. duben - Milovice
23. duben - Příbram (EL)
7.-8. květen - MR, Praha

Sezóna 2003/2004

Mistrovství republiky 2004 proběhlo 12. - 13. června v Litomyšli. Fotografie z turnaje. Výsledky byly následující: Mistr České republiky Jan Dryák

 • Jednotlivci - vítěz: Jan Dryák, 2.místo: Pavel Plešák, 3.místo: Lukáš Turoň,
 • Družstva - vítěz: THC Stiga Plzeň, 2.místo: Příbram Magors, 3.místo CIBET Praha "A",
 • Ženy - vítěz: Kristýna Baščanová, 2.místo: Markéta Pilařová, 3.místo: Magdalena Malá,
 • Junioři - vítěz: Miroslav Hubáček, 2.místo: Michal Hvižď, 3.místo: Zdeněk Matoušek,
 • Veteráni - vítěz: Petr Turoň, 2.místo: Václav Pikl, 3.místo: Josef Jelínek .

  29. května byla turnajem v Příbrami zakončena sezóna 2003/2004 Českého poháru. Na posledním turnaji zvítězil Pavel Plešák před Honzou Dryákem a Davidem Šmídem. Fotografie z turnaje.

  Vítěz Českého poháru Jan Suchý Konečné pořadí Českého poháru 2003/2004. Zvítězil Jan Suchý (Stiga Expand Plzeň), druhý byl Jan Dryák (Cibet Praha) a třetí Pavel Plešák (THC Stiga Plzeň). Konečné pořadí soutěže klubů. Jaká by byla reprezentace, kdyby se MS konalo letos, ukazuje nominační tabulka (na MS se nominuje nejlepších 8 hráčů). Celková tabulka útočníků a obránců.

  Nejlepších 44 hráčů Českého poháru se nominovalo na mistrovství republiky, které proběhne 12. - 13. června v Litomyšli. Seznam účastníků MR (doplněno o rozdělení skupin pro jednotlivce).

  Anketa na konci sezóny. Na závěr sezóny 2003/2004 jsme připravili malou anketu. Prosíme všechny čtenáře o hlasování!

  Škola hokeje. Před vrcholem sezóny si můžete zopakovat několik fint. Opakování je totiž matkou moudrosti a cestou k úspěchu!

  V sobotu 1. května proběhlo v Plzni finále Evropské ligy ve stolním hokeji Stiga. Mezi 126 hráči z 10ti států zvítězil dvojnásobný mistr světa Hans Österman ze Švédska před juniorským mistrem světa Alexejem Zacharovem z Ruska. Bronzovou medaili získal Rickard Sjöstedt (Švédsko), čtvrtý byl Michail Martinov (Rusko). Nejlepšími českými hráči byli Jan Dryák (Cibet Praha) na 7. místě, Stanislav Kraus (Absolut Spiders) na osmém a Jan Suchý (Expand Plzeň) na desátém místě. Na historicky největším turnaji ve stolním hokeji, který se v Česku kdy hrál, se do první dvacítky dokázalo probojovat 10 českých hráčů.

  Vítězové Czech Open: Sjöstedt, Österman, A.Zacharov Ozdobou turnaje byly zejména dvě série play-off. Čtvrtfinále mezi Stanislavem Krausem (v té chvíli posledním českým zástupcem v soutěži) a šestnáctiletým mistrem světa Alexejem Zacharovem. Kraus vedl již 3:1 na zápasy, ale v dalším zápase se štěstí přiklonilo na stranu vycházející mezinárodní hvězdy, když ruský reprezentant vyrovnal na konci zápasu a poté vyhrál v prodloužení. Zacharov dokázal za mohutné podpory svých krajanů vyhrát také následující dva duely a nakonec zvítězil 4:3 na zápasy.

  Pravým vrcholem turnaje bylo finále mezi legendou minulé dekády stolního hokeje Hansem Östermanem a právě přemožitelem našeho posledního hráče v soutěži. Österman nenechal nikoho na pochybách, že čas absolutního kralování Alexeje Zacharova dosud nepřišel a svojí precizní hrou se hladce prosadil v poměru 4:0 na zápasy.

  Kompletní výsledky Czech Open, fotografie z turnaje. Průběžné pořadí Českého poháru a soutěže klubů. Termínová listina Českého poháru 2003/2004.

  Novinky: 15. května proběhl Bratislava Open. Vyhrál Martin Králik před Martinem Káchou (oba Slovensko). Třetí místo získal Vašek Pikl! 30. května pak Tokyo Open - viz např. pozvánka na stránkách EL. 5. června se koná v Bratislavě soutěž družstev v rámci mistrovství Slovenska. Jsou zvána také česká družstva!

  17. dubna se odehrál mezinárodní turnaj Budapešť Open, vítězem se stal Vašek Pikl před Zbyňkem Pilařem a Gergely Regulou (HUN) - gratulejeme! 24. dubna se uskutečnil největší turnaj v severní Americe - Boston Challenge 2004. Zvítězil Fin Markus Laakso před Kanaďanem Brucem Turnerem a Rusem Alexandrem Kukuškinem. Český zástupce Vladimír Kraus získal desíté místo. Fotografie z turnaje.

  Šupláky Zbyňka Pilaře postupně expandují do světa - používány jsou na Slovensku, v Maďarsku, ve Švédsku a dokonce i v USA. Suplak in English.

  Neoficiální světový žebříček představil Martin Arenlind. Jedná se vskutku o famózní dílo - data čerpal prakticky ze všech významných světových turnajů. Podívejte se na žebříček hráčů, národů, klubů a žen. Popis vzniku žebříčku.

  András Czitrom nabízí speciální edici hokeje podepsaného medailisty z vůbec prvního Mistrovství Švédska v roce 1982. Obrázek a informace k tomuto hokeji.

  21. března proběhl v Moskvě pátý turnaj EuroLeague - Moscow Cup. Zvítězil patnáctiletý Ivan Zacharov před dalšími domácími reprezentanty Šastovem a Titovem. Až na dalších místech skončili reprezentanti Finska a Norska. Rusové opět prokázali, že se neustále zlepšují.

  17. - 18. ledna se v Huskvarně konalo Swedish Masters - nejsilněji obsazený turnaj této sezóny. Mezi 143 hráči zvítězil Hans Österman před Peterem Östlundem. O třetí místo se dělili Lars Fridell a první "ne-Švéd" Kristian Iso-Tryykäri. Nejlepší český hráč Jan Dryák získal skvělé deváté místo (když ve finálové skupiny obsadil dokonce čtvrté místo, v play-off ale narazil na pozdějšího finalistu Östlunda). Pořadí dalších českých hráčů: 25. David Šmíd, 49. Antonín Šurýn, 59. Václav Pikl, 62. Aleš Fiala, 78. Martin Ženíšek, 88. Daniel Matýsek. Všechny výsledky najdete na oficiálních stránkách. Turnaj byl součástí série EuroLeague. Všichni se již těšíme na prvního května v Plzni!

  11.1.2004: reportáž ze života stolních hokejistů, in English .

  7.12. proběhl třetí turnaj EuroLeague v Rize, fotografie. V Oslu se 15.11. sešlo 65 hráčů na druhém turnaji. Zvítězil Daniel Wallén před Peterem Östlundem a Jarlem Eidem. Kompletní výsledky najdete na www.puck. no - včetně výsledků čtveřice českých zástupců. V Helsinkách proběhl 25.10. první turnaj EuroLeague! Mezi 87 účastníky zvítězil Kristian Iso-Tryykari (FIN) před mistrem světa Danielem Wallénem (SWE) a Peterem Östlundem (SWE). Turnaje se účastnili i čtyři čeští hráči. David Šmíd skončil na 12. místě, Stanislav Kraus na 18., Vladimír Kraus 29. a Karel Konečný 47.
  Vítězové turnaje, čeští hráči.

  Stránky Euroleague. V této sezóně se uskuteční první ročník společné evropské soutěže - EuroLeague. V šesti evropských městech (Helsinki, Oslo, Riga, Jönköping, Moskva a PLZEŇ /změna!/) proběhne série turnajů. Pořadí na jednotlivých turnajích bude bodováno a z celkové tabulky, do které se každému budou počítat tři nejlepší umístění, vzejde "Mistr Evropy". PLZEŇ bude EuroLeague hostit 1. května. Již jsou známy termíny všech turnajů.

  Na Slovensku vznikla hokejová Asociace. První turnaj Slovenského poháru se bude hrát 11.10. v Bánovciach nad Bebravou. Další informace.


  Mistrovství světa 2003

  6. - 8. června proběhlo ve švýcarském Curychu Mistrovství světa ve stolním hokeji Stiga. Oficiální stránky MS, kompletní výsledky.

  Mistrem světa se stal Daniel Wallen (SWE), když v dramatickém finále porazil 4:3 na zápasy dalšího švédského reprezentanta Jacoba Lindahla. I bronz putuje do Švédska - zásluhou Hanse Östermana. Nejlepším z českých reprezentantů byl Jan Dryák na sedmém místě. To je také nejlepší umístění českého hráče v historii MS. Gratulujeme!

  Soutěž družstev vyhrál tým Švédska před Norskem a Finskem. Naši reprezentanti po velkém boji podlehli v boji o bronz až ve vloženém rozhodujícím zápase (stav po ukončení zápasu byl nerozhodný 9:9) a získali tak čtvrté místo.

  V kategorii juniorů získal Leoš Hvižď bronz!

  Výsledky českých reprezentantů:

  • kategorie jednotlivců (celkem 102 hráčů): 7. Jan Dryák, 12. Jan Suchý, 14. Pavel Plešák, 20. David Šmíd, 21. Vladimír Studnička, 26. Stanislav Kraus, 28. Pavel Chaluš, 40. Michal Hvižď
  • kategorie žen: 4. Kristýna Baščanová, 5. Markéta Pilařová, 8. Magda Malá,
  • kategorie juniorů: 3. Leoš Hvižď, 5. Michal Hvižď, 9. Miroslav Hubáček.

  Fotografie z Curychu: prázdný sál, MS v plném proudu, Honza Dryák se soustředí před rozhodujícím zápasem o bronz v soutěži družstev, smutek po porážce, Daniel Wallén (zády) právě ve finále porazil Jacoba Lindahla, Wallén, Lindahl, Östlund a Honza Dryák na závěrečném banketu.

  Další fotogalerie: norské stránky (včetně samostatných fotek některých českých hráčů), ruské stránky


  EuroLeague 2003/2004

  V příští sezóně se bude hrát nová mezinárodní soutěž: EuroLeague. Bude se skládat ze šesti turnajů (Švédsko, Finsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko a Česká republika). Do konečného pořadí soutěže se budou započítávat nejlepší tři výsledky každého hráče. Informace o EuroLeague najdete na www.svensk-bordhockey.se/euro. Pokusně sestavený žebříček pro minulou sezónu (započítány byly největší světové turnaje) najdete na www.geocities.com/bluebullets00/eurorank.html.

  Pražský turnaj proběhne 1. května 2004 - tedy v době konání hokejového mistrovství světa v Praze. Již teď jste všichni zváni. Předběžně můžeme oznámit, že o příjezd do Prahy projevila zájem také švédská špička (včetně současného mistra světa Daniela Wallena), hráči Norska, Německa, Lotyšska, Slovenska, Maďarska a Švýcarska. Zřejmě tedy půjde o největší turnaj, jaký se kdy u nás odehrál! Foto z Prague Open 2003


  Mistrovství republiky 2003

  Turnaj jednotlivců - vítěz: Pavel Chaluš, 2.místo: David Šmíd, 3.místo: Stanislav Kraus.

  Turnaj družstev - vítěz: THC Stiga Plzeň, 2.místo: CIBET Praha "A", 3.místo Stiga Expand Plzeň.

  Turnaj žen - vítěz: Kristýna Baščanová, 2.místo: Markéta Pilařová, 3.místo: Magdalena Malá.

  Turnaj juniorů - vítěz: Leoš Hvižď, 2.místo: Zdeněk Matoušek, 3.místo: Miloslav Kubica.

  Turnaj veteránů - vítěz: Zdeněk Matoušek, 2.místo: Slavomír Bříza, 3.místo: Zbyněk Pilař.

  Informace o Mistrovství


  Český pohár 2002/2003

  19.4.2003 proběhl turnaj v Příbrami. Z prvenství na turnaji se radoval Jan Suchý z Plzně, který ve finále porazil vítěze celkového hodnocení Českého poháru Jana Dryáka z Prahy.

  V sobotu skončil letošní ročník Českého poháru. Vítězem se stal Jan Dryák z Prahy. Poprvé v historii dosáhl celkového vítězství "mimoplzeňský" hráč. Jan Dryák odehrál vynikající sezónu. Pouze na jediném z deseti turnajů nezískal medaili - v Milovicích skončil "až" pátý. Na devíti dalších turnajích získal tři prvenství, tři druhá místa a třikrát skončil třetí. K celkovému vítězství gratulujeme. Konečné pořadí Českého poháru, tabulka reprezentantů

  Na turnaji se také rozhodlo o rozdělení většiny reprezentačních dresů. V kategorii jednotlivců a v kategorii družstev budou české barvy hájit: Jan Dryák, Jan Suchý, Michal Hvižď, Pavel Plešák, David Šmíd, Pavel Chaluš, Vladimír Studnička a Stanislav Kraus.

  V kategorii juniorů budou, díky umístění v celkovém pořadí Českého poháru, startovat příbramští Michal Hvižď a Miroslav Hubáček. Jedno místo ještě získá mistr republiky v kategorii juniorů.

  Do kategorie žen se na základě tří nominačních turnajů, nominovala Kristýna Baščanová a Markéta Pilařová. Na mistrovství světa si ještě zahraje mistryně republiky v kategorii žen.

  Všem reprezentantům přejeme mnoho štěstí v Curychu.

  1. března proběhl v Praze-Krči mezinárodní turnaj. Zvítězil Jan Dryák před Vladimírem Studničkou a Espenem Selbaekem (Norsko). Turnaje se zúčastnilo 92 hráčů z pěti zemí. Zahraniční účastníci byli nadšeni a zřejmě se k nám podívají zas. Zamyšlení nad turnajem, výsledky turnaje


  Mezinárodní turnaje

  12. dubna Budapešť Open za účasti osmi českých hráčů. Dále se účastnili vedle domácích také Slováci a Rusové. Zvítězil David Šmíd před Martinem Králikem a Vladimírem Krausem. Výsledky najdete na maďarské stránce. Turnaj družstev jsme vyhráli před Maďary a Rusy. Fotky: vítězné družstvo, základní skupina


  1st March - Prague Open
  Výsledky / RESULTS   Information in English (updated 22/02)

  92 participants from 5 countries; Winners: 1st Jan Dryák, 2nd Vladimír Studnička, 3rd Espen Selbaek.

  8. - 9. února proběhlo ve švédské Huskvarně Mistrovství Švédska - s českou účastí. Můžete si prohlédnout výsledky. Umístění našich: 16. Jan Suchý, 20. Jan Dryák, 26. David Šmíd.

  14. prosince proběhl v norském Oslu velmi kvalitní mezinárodní turnaj za účasti 80 hráčů (NOR, SWE, FIN, LAT, GER, CZE). Z našich se jej účastnili bratři Krausové. Turnaj se povedl a byl impulsem k diskuzím nad vytvořením Euro League a také k účasti nejlepších norských hráčů na některém turnaji Českého poháru! Přečtěte si krátkou reportáž a náměty k diskuzi nad mezinárodními turnaji u nás.


  Na stránce o hokeji najdete seznam kontaktů na hráče z celé ČR.
  Nově byla zřízena interní diskuze pro členy Č.A.S.G. - viz odkaz Diskuze v horní části stránky.

  Průvodce turnajem Českého poháru

  Turnaje Českého poháru jsou otevřeny všem zájemcům o stolní hokej. Průvodce turnajem pro nováčky


  Mistrovství republiky 2002

  Výsledky MR 2002. Proběhlo 7.-9. června v Příbrami. Vítězové: jednotlivci: Pavel Plešák, družstva: THC Stiga Plzeň, junioři: Michal Hvižď, ženy: Kristýna Baščanová.


  Český pohár 2001/2002

  Konečné výsledky Českého poháru 2001/2002 - 1. Jan Suchý, 2. Jan Dryák, 3. David Šmíd.


  Mistrovství světa v Plzni

  2.-3. června 2001 se v Plzni uskutečnilo Mistrovství světa. Do západočeské metropole se sjelo přes sto hráčů z celého světa. Čeští reprezentanti vybojovali v silné konkurenci historický úspěch - čtyři medaile. Kompletní informace najdete na stránkách věnovaným MS 2001 (anglicky).

  O průběhu mistrovství napsal ředitel turnaje Vladimír Kraus reportáž, navíc je doplněna několika fotografiemi.