Anketa na konci sezóny

Skončila sezóna Českého poháru, před letními prázdninami nás ovšem ještě čeká mistrovství republiky. Napadlo mě připravit pro MR anketu o nejlepšího nováčku, největší událost, ... Obdobné ankety vyhlašují tradičně na konci sezóny ve Skandinávii. Možná bychom toto zpestření mohli zavést i u nás.

Jde sice o mojí (resp. se Standou naší) vlatní aktivitu, přesto si ale myslím, že bychom výsledky mohli vyhlásit na MR v Litomyšli. Poprosili bychom proto všechny čtenáře těchto řádek o hlasování ve všech uvedených kategoriích. Své hlasy posílejte na e-mail: stiga@trefik.cz. V každé kategorii vyberte vždy jen jednoho kandidáta. Uzávěrka hlasování je ve čtvrtek 10. června.

Nováček roku

Lukáš Turoň - zvítězil na turnaji Českého poháru, vyhrál celý Slovenský pohár, po celou sezónu podával výborné výkony

Tibor Varga - postupně se vypracovává, na posledním turnaji došel až do semifinále skupiny B. Je zakladatelem českobudějovické ligy, kam dokázal přivést i další mladé hráče a vytvořil tak perspektivní líheň stolního hokeje.

Stiga HC Benátky - pod vedením Jindřicha Petra a Zdeňka Lopaura se tomuto novému klubu daří vychovávat nové nadějné hráče české Stigy (některým se již podařilo probojovat se do skupiny A - Lukáš Rada, Petr Tměj a Zdeněk Lopaur). Na MR, které tento klub pořádá, napsali na svoji soupisku úctyhodných 23 hráčů.

Lucie a Tomáš Kvasničkovi - s jedinou Tomášovo absencí se zúčastnili všech turnajů této sezóny ČP.

Hans Österman - dokázal takřka nemožné. Hned při své první účasti na turnaji Českého poháru jej dokázal vyhrát. Opravdu talent od Boha! V celkovém pořadí Českého poháru z toho sice bylo jen 85. místo, přesto je ale velikou nadějí do příštích sezón.

Událost roku

EuroLeague - tato sezóna byla ve znamení premiéry této celoevropské soutěže. Za hranice své vlasti vycestovalo také několik českých hráčů. Do turnajů EuroLeague zasáhlo celkem 499 hráčů.

Czech Open - se 126ti hráči z 10ti států se tento turnaj stal největším v historii Stiga hokeje v Česku.

Šuplák - vynález (zachytávač puků) Zbyňka Pilaře se stal nedílnou součástí našich turnajů a používají jej také hráči v dalších zemích světa.

Účast švédských a ruských hráčů na Czech Open - silná reprezentace těchto zemí ovládla náš prestižní turnaj a odsunula nejlepšího českého hráče až na sedmé místo. Plzeňský turnaj se tak stal jednoznačně nejlépe obsazeným turnaj v historii Českého poháru.

Evropská směrnice o povinnosti sezení při hokeji - prosinec loňského roku vyvolal bouři mezi naší členskou základnou. Zpráva o činnosti komise pro ochranu zdraví sportovců přinutila mnohé stolní hokejisty k návštěvě specializovaných obchodů se židlemi.

Vystoupení roku

Honza Dryák - za celý turnaj v Chebu prohrál pouze v jediném zápase. A to v prodloužení v semifinále. Opravdu zajímavá bilance.

Honza Dryák - za 4. místo ve finálové skupině letošní mistrovství Švédska.

Honza Suchý - dokázal třikrát za sebou zvítězit na turnaji Českého poháru. Prvenství získal postupně v Litomyšli, Plzni a v Holicích.

Lukáš Turoň - za cestu pavoukem play off na turnaji v Třinci. Postupně porazil Honzu Dryáka, Standu Krause a Honzu Suchého. Po tomto těžkém trojboji se zaslouženě stal novým vítězem některého z turnajů Českého poháru.

Vystoupení českých hráčů na Czech Open - v tvrdé konkurenci reprezentantů z devíti mocností stolního hokeje dokázali vydolovat skvělé 7., 8. a 10. místo.

Stanislav a Vladimír Krausovi